Youtube son 10 yılda inanılmaz bir büyüme gösteren ve en çok kullanılan sosyal paylaşım platformları arasında yer almaktadır. Özellikle bir çok kişinin Youtube üzerinden para kazanma imkanı doğmasıyla beraber Youtuber kavramını da hayatımıza sokmuştur. Öyle ki kişisel bloglar, yemek programları, söyleşiler, röportajlar, oyunlar vb gibi tüm alanlarda Youtube paylaşım yapabilme imkanı vermektedir. Bu yazımızda Youtube reklam engelleme nasıl yapılır sorusuna cevap ararken Youtube reklam engelleme hakkında bilgiler vereceğiz.

Youtube uygulama yayıncılarına izlenme ve reklam gösterme sayısına göre ödemeler yapmaktadır. Fakat bu sebepten dolayı çıkarmış olduğu reklamlar oldukça can sıkıcı bir seviyeye kadar gelmeyi başarmıştır. Uygulayacağınız bazı yöntemler ile Youtube reklamlarını sorunsuz olarak kaldırabiliyorsunuz.

Youtube Mobil Reklam Kaldırma

Youtube uygulaması sıklıkla mobil uygulamalar üzerinde kullanılmasından dolayı, ilk olarak Youtube reklam engelleme mobil adı altında bir bilgi paylaşmak istiyoruz. Mobil uygulamadaki reklamları kaldırmak için toplumda sıklıkla kullanılan bazı reklam engelleyici uygulamalar vardır. Reklam engelleyicilerin çoğu, istemediğiniz reklamların karşınıza çıkmanıza engel olmaktadır.

Piyasada aktif olarak kullanılan. Adguard, Adblock Plus, AdClear gibi etkili reklam engelleyicilerle reklamlar ortadan kaldırmanız mümkün olmaktadır. Bunun diğer bir çözümü ise, Youtube uygulamasının modlaşmış sürümleri olan  YouTube Vanced, OG YouTube, NewPipe gibi YouTube alternatifi olan uygulamaları kullanmak. Tüm bu uygulamalar sizlere aynı zamanda arka planda çalma, müzik arşivi oluşturma vb gibi imkanları da vermektedir.

Youtube Reklam Kaldırma İOS-Android

İlk olarak Youtube reklam engelleme Android cihazlar için adımları sizlere söyleyeceğiz. AdClear reklam engelleyici ile Android YouTube uygulamasındaki tüm reklamları sorunsuz olarak kaldırabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken; AdClear’i indirdikten sonra etkinleştirmesini yapmaktır. YouTube Android uygulamasına girdiğinizde videonun başında, ortasında ve üzerinde çıkan reklamların kalktığını göreceksiniz.

İOS işletim sistemli telefonlarda reklam kaldırma oldukça basittir. AdGuard, Adblock Plus gibi bilindik reklam engelleyicilere ek olarak birçok reklam engelleme uygulamaları da App Store’da mevcut. Herhangi birini indirerek Youtube’de karşınıza çıkan reklamların ömür boyunca çıkmasını engelleyebilirsiniz. Bu uygulamalar aynı zamanda Safari tarayıcı üzerinde sorunsuz olarak çalışmaktadır ve kullanım yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin