Youtube, son zamanlarda bir hayli popüler olmuş ve aynı zamanda içerisinde binlerce bilgiyi barındıran sosyal medya paylaşım siteleri arasında yer almaktadır. Öyle ki son 5 yılda bir hayli gelişim göstererek yeni uygulamaları bizlere sunmuş ve Google çatısı altında gelişim göstermiştir. Bununla beraber Youtuber mesleğini bizlere kazandırmış ve Youtube’ye video yükleyerek para kazanma imkanı vermiştir. Yani Youtube ile işbirliği yapılması durumunda ve izlenme sayısının arttırılması durumunda, Youtube üzerinden para kazanma imkanınız olacaktır. Böyle bir durumda kullanıcılar Youtube kanalı açma veya Youtube kanalı nasıl açılır tarzında sorular sormaktadır. Sizlere Youtube kanalı açabilmeniz için tüm detaylı noktaları paylaşacağız.

Youtube Kanalı Açma Adımları

Youtube kanalı açtığınız zaman, hemen bir getiri beklemeyin. Çünkü bu işte sabırlı ve azimli olmanız gerekiyor. Düzenli video paylaşımları, sayfaya gösterilen ilgi, hepsi sizlere bu konuda ilerlemenizi sağlayacaktır. Öncelikle Youtube kanalı açma işlemi için sizlerin bir adet Gmail hesabı oluşturmanız gerekiyor. Çünkü Youtube ve Google aynı çatı altında olduğu için, Gmail hesabıyla girişler yapılıyor.

Gmail hesabınız varsa devam edebilir yoksa buraya tıklayarak bir Gmail hesabı açabilirsiniz. Hesabınız var sağ üst kısımdan Oturum aç alanına basıyorsunuz. Buraya giriş bilgilerinizi yazmanız ile beraber ileri diyorsunuz ve giriş yapıyorsunuz.

Youtube Kanalı Açma Resimli Anlatım

Hesabınıza giriş yapıktan sonra sadece geriye kanal açma işlemi kalıyor. Hızlı bir şekilde Youtube kanalı açma için üst kısımda yer alan yukarı ok işaretine basıyoruz. Yükleye basıktan sonra herhangi bir kanalınız olmadığına dair bilgi ekrana gelecektir. Daha sonra kanal kurma için kanal ismi vs yazmanız isteyecektir. Kanal isminizi yazdıktan sonra devam ediniz. Kanal adınıza isterseniz kendi adınızı isterseniz de düşündüğünüz bir başka adı yazabilirsiniz.

Tüm bu işlemleri başarılı bir şekilde yaptıktan sonra, Youtube kanalınız başarılı bir şekilde açılmış olacaktır. Kanal isminizi ilerleyen dönemlerde değiştirmeniz söz konusudur. Kanalınızı aktif ettikten sonra Youtube İş Ortaklığı bölümünden para kazanma sekmesini açabilirsiniz. Unutmayın kopya videolar sizlere para kazandırmaz, her zaman özgün olmanız gerekiyor. Aşağıdaki görsel anlatımlara bakarak devam edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin