youtube arka planda oynatma nasıl yapılır

Sosyal medyanın fenomen ve vazgeçilmez uygulaması olan Youtube için çok istenilen Youtube arka planda oynatma özelliği maalesef akıllı telefon kullanıcıları ile buluşamadı. Var olan bu durum da kullanıcılar, Youtube arka planda oynatma nasıl yapılır? Sorusunun cevabı arandı. Android telefon uygulamasında çoğunlukla kullanılan FireTube uygulaması ile beraber YouTube videoları arka planda uygulama olarak devam ettire bilirsiniz. Ancak kullanıcılar için tek sorun şu ki; FireTube uygulaması uzunca bir zamandır Google Play Store’da bulunmamaktadır.

FireTube uygulamasının Google Play Store’da olmamasına karşılık Amazon AppStore’da uygulama bulunmaktadır. Fakat dünyada yaygın olarak bilinen FireTube uygulaması Türkiye’de çok bilinmemektedir. Resmi olarak geliştirici tarafından  FireTube uygulamasını Android telefon ya da tabletinize indirerek video işlemini arka planda sürdüre bilirsiniz.

Videoları Arka Plana Oynatmak İçin Uygulanacak Adımlar

Bazı sistemler tarafından arşivlenerek Youtube arka planda oynatma için FireTube uygulamasını uygulama olarak indirmek için arşivden çıkarınız. Daha sonra telefon ya da yüklemek istediğiniz tablet için FireTube’nin arşivlenmiş halini arşivlerden çıkarıp telefon ya da tabletin depolama alanına aktarın. Depolamanın ardından FireTube uygulamasını telefonunuz ya da tabletinizde çalıştırarak yüklemeyi tamamlayın.

FireTube Uygulama Kullanımı

Sevilen uygulamalardan olan FireTube uygulaması Youtube arka planda oynatma için geliştirilirken kullanımında kullanıcılarına kolaylık sağlamıştır. Kullanımı oldukça basite indirgenmiş olan uygulama için FireTube uygulamasını açıp arama motoruna istediğiniz videonun ismini yazıp indirin ya da indirmeden ister izleyerek isterseniz YouTube arka plansa oynatmaya başlaya bilirsiniz.

İOS İçin Arka Planda Oynatma

Android için geçerli olan uygula İOS için geçerli olmamaktadır. En bilenen yöntem Dolphin uygulamasıdır. Dolphin uygulaması ile Youtube arka planda oynatma işlemini YouTube uygulamasından çıktıktan sonrada kilit ekranında beliren işlemde play tuşuna basarak devamlılığını sağlaya bilirsiniz. Bunun yanında alternatif çözümü daha kolay bir şekilde karşımıza çıkıyor. Herhangi bir ek uygulamaya gerek duymadan İPhone ya da İPad olarak Web tarayıcısı olarak Safari YouTube’ u arka planda oynatmaya devam edebiliyor. Yine diğer web tarayıcısı olan Google Crome ve Opera Mini tarayıcılarından sağlıklı şekilde devamlılık sağlaya bilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin