Wordpress

WordPress içerik kodlama hatası Çözümü, WordPress ‘te İçerik Kodlama Hatası’nın sebebi ve İçerik Kodlama Hatası’nın Kesin Çözümü…

WordPress içerik kodlama hatası, Bakmak istediğiniz sayfa gösterilemiyor çünkü sayfada geçersiz veya desteklenmeyen bir sıkıştırma biçimi kullanılıyor. Lütfen site sahipleriyle iletişim kurarak onları bu sorundan haberdar edin.

WordPress‘ te Cache ‘leme yapan eklentiler kurarken gzip sıkıştırma özelliğini de devreye sokuyoruz böylece sayfalarımızın boyutu küçülür ve daha hızlı açılmasını sağlar ancak bazen bu sıkıştırma dosyalardaki kodlamalar sorun çıkarabilmektedir. İşte bu kodlama yüzünden içerik kodlama hatası alırız. Bunun çözümünü sizlerle payalaşcağım.

Wordpress içerik kodlama hatası çözümü

WordPress içerik kodlama hatası Çözümü:

Öncelikle FTP Programı ile web sitemizin dizini ile bağlantı kurup ana dizindeki wp-config.php dosyasını masaüstüne sürüklüyoruz.

Wordpress içerik kodlama hatası Çözümü

Ne olur ne olmaz bu wp-config.php dosyasının yedeğini alın. Sonra indirdiğiniz bu dosyayı Bir Not defteri ile açın Tavsiyem Notepad++ ile yapmanız. ardından Menü > Kodlama > Utf-8 (BOM’suz) olarak kodla‘yı seçin ve dosyayı kaydedin ve ftp ile hosttaki dosya ile değiştirin.

Wordpress içerik kodlama hatası Çözümü

Eğer çözüm olmazsa ellenmemiş wordpress zip dosyasından wp-config.php i alarak yeniden bilgilerinizi girerek hostunuza atın bide öyle deneyin.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin