Wordpress

WordPress 404 Hata Sayfalarını Ana Sayfaya Yönlendirme neden bu kadar önemli? Webde bir sayfa yayından kaldırılmışsa veya silinmişse yahut URL de değişiklik yapılmışsa, Eski bağlantıya gelen trafikler 404 hatası ile karşılaşacaktır. Bu durum SEO açısından sıkıntı yaratacağı gibi Google ‘daki değerinizi de düşürecektir.

404 Hata Sayfalarını Ana Sayfaya Yönlendirme

Tüm 404 Hata Sayfalarını Ana Sayfaya Yönlendirmek için aşağıdaki kodları temanızın 404.php sayasının en üst kısmına eklemelisiniz. Bunun için Bir FTP uygulaması ile Sitenizin dizinine gidin wp-content > themes > temanız klasöründe 404.php dosyası olmalı, bu dosyayı bilgisayarınıza indirip aşağıdaki kodları üst kısma ekleyin.

<?php
header("HTTP/1.1 301 Moved Permanently");
header("Location: ".get_bloginfo('url'));
exit();
?>

Eğer temanızda 404.php diye bir dosya yoksa Not defterine yukarıdaki kodları ekleyip adını ve uzantısını 404.php olarak kaydedin ve temanızın wp-content > themes > temanız dizinine ekleyin.

Bir eklenti yardımı ile 404 Hata Sayfalarını Ana Sayfaya Yönlendirmek isterseniz. All 404 Redirect to Homepage adlı eklentiyi kullanabilirsiniz.

Wordpress 404 Hata Sayfalarını Ana Sayfaya Yönlendirme

Eklentiyi yükledikten sonra, Admin paneli >> Ayarlar >> All 404 Redirect to Homepage kısmına gidin. 404 Redirection status: kısmını Enabled seçin ve Rediresct all 404 pages to: kısmını da site url adresinizi girdikten sonra, Update Options butonu ile ayarları kaydedin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin