Windows Sınama Modu Kapatma - Sınama Modu Yazısını Kaldırma

Windows Sınama Modu Kapatma

Windows 7,8,10 Sınama Modu Yazısını Kaldırma, Sınama Modu Windows 7 Yapı 7601 Yazsını kaldırma, Sınama Modu Windows 8 Build 9600 Yazısını kaldırma. Merhaba değerli İdeal Kaynak okurları bu yazıda birden fark ettiğimiz ekranın sağ alt köşesinde çıkan sınama modu’nu nasıl kapatacağımızı anlatacağız. Windows Sınama Modu Kapatma

Windows Sınama Modu uyarısı neden çıkar?

Sınama modu filigranı, sınama imzalama modu bilgisayarda başlatıldıysa görünebilir. Bu sınama modu, sürücüleri Microsoft tarafından dijital olarak imzalanmamış bir uygulama yüklendiğinde ve halen sınama aşamasında olduğunda oluşabilir. Microsoft, kullanıcıların kimlik doğrulama sertifikası sağlamaya gerek duymaksızın programları sınayabilmesi için sınama modunu Windows’a eklemiştir. “Belirtiler” bölümünde açıklanan ileti, bilgisayar sınama modunda çalışırken masaüstünün sağ alt köşesinde görüntülenir.

Windows Sınama Modu Kapatma:

Windows 7 kulananlar Başlat‘a tıklayın ve cmd yazıp, yukarda çıkan komut istemine sağ tıklayıp yönetici olarak çalıştırın. Windows 8 kullananlar metro arayüzde uygulama arama kısmına cmd yazıp çıkan komut istemini yönetici olarak çalıştırın ardından aşağıdaki kodları sırası ile sağ tıklayıp siyah ekrana yapıştırın ve enterleyin. sonrasında bilgisayarınızı yeniden başlatın.

bcdedit.exe -set loadoptions ENABLE_INTEGRITY_CHECKS
bcdedit.exe -set TESTSIGNING OFF

Windows Sınama Modu Kapatma - Sınama Modu Yazısını Kaldırma
Windows Sınama Modu Kapatma - Sınama Modu Yazısını Kaldırma
Eğer problem devam ederse yine aynı komut istemini yönetici olarak çalıştırıp slmgr /upk ve slmgr /rearm komutlarını girin ve sistemi yeniden başlatın. Sistem açılınca bilgisayarıma sağ tıklayıp özelliklerine gelin ve alttan ürün anahtarı değiştire tıklayıp kendi ürün anahtarınızı girin.

2 YORUMLAR

  1. hangi program sınama sürümüne geçişe sebebiyet vermiş, nasıl anlarız? sınama sürümünde olmanın bir zararı var mıdır? yani neden sınama sürümünü kapatmamız gerekir?

    • Sınama modu sürücü imza doğrulmasını yapmaz. Yani sahte sürücüleri vrya orijinal olmayan sürücükeri bilgisayara yükleyebilirsin. Açık olmasının zarırı güvenlik riski oluşturbailir. Hangi programın yaptığını ancak siz bilebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin