Windows Defender

Windows Defender Tamamen Kapatma – Windows 10 ile beraber kurulu ve etkin gelen Windows Defender, Çoğu Windows kullanıcıları tarafından kapatılmak isteniyor. Ancak bu Windows Defenderi kapatmak Microsoft tarafından windows 10 da zor hale getirilmiş.

Windows-Defender, her ne kadar bir antivirüs olsa da tam olarak koruma sağladığı kimseyi tatmin etmemiştir. Bu da bizleri başka Antivirüsler kullanmamıza iter. Ancak antivürüs ile birlikte Windows defenderi de kullanmak, sistemimizde performans kaybına neden olacaktır. Çünkü Windows Defender aşırı sistem tüketir ayrıca dosya kopyalama hızına ve uygulama açılış hızlarını önemli ölçüde düşürmektedir. Bunun çözümü Windows-Defenderi kapatmaktır.

Defenderi neden kapatıyoruz?

  • Eğer Windows defenderi yetersiz buluyor ve Başka bir antivirüs kullanacaksanız o zaman Windows defenderi kapatmanız daha iyi olur.
  • Windows defeneder açıkken Dosya kopyala hızına etki etmektedir. Windows defender Arka planda sürekli tarama yaptığından kopyalama hızı bariz miktarda düşer ve bu durumda defenderi kapatmak isteyebilirsiniz.
  • Windows defender her açılışta otomatik olarak başladığından gereksiz yere kaynak tüketimine neden olabilir
  • Güvenli olduğundan emin olduğunuz bir dosyayı, Windows defender engelliyor olabilir.

Defender Gerçek zamanlı korumayı Ayarlardan kapatma

  1. Başlat > Arama > Windows defender yazıp > çıkan sonuçta Windows defenderi açın.
  2. Windows defender açılınca Sağ üstte bulunan “Ayarlar” butonuna tıklayın.
  3. Açılan pencerede “Gerçek zamanlı koruma” ve “Bulut Tabanlı Koruma” seçenkelerinin altında bulunan “Açık” butonlarını “Kapalı” hale getirin.

Windows Defender Kapatma

Windows Defender Tamamen Kapatma

Aşağıdaki kodları not defterine yapıştırıp ismini ve uzantısını “DefenderKapat.reg” olarak kaydedin. Son olarak dosyayı çift tıklayarak açın.

Windows Defender Tamamen Kapatma

Windows Defender Yeniden Açma

Windows defenderi eski haline getirmek için, Aşağıdaki kodu not defterine yapıştırıp ismini ve uzantısını “DefenderAç.reg” olarak kaydedin. Son olarak dosyayı çift tıklayarak açın.

windows 10 gerçek zamanlı koruma kapatma, windows 8 defender kapatma, windows 10 defender açma, windows defender kaldırma win8, windows defender kaldırma programı, windows defender devre dışı bırakma win7, windows 10 defender açılmıyor, windows defender uninstaller

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin