Windows 10

Windows 10 Türkçe Yapma, Varsayılan Dil Değiştirme işlemi nasıl yapılır? Windows’a yeni bir dil nasıl eklenir? Windows 10 Türkçe Dil Paketi Yükleme. windows 10 türkçe dil paketi 64 bit, windows 10 yarı türkçe yarı ingilizce, windows görüntüleme dili değiştirme, laptop türkçeye çevirme, bilgisayar dilini türkçe yapma windows 8

Microsoft’un son çıkardığı işletim sistemi Windows 10’un dilinin nasıl değiştirileceğini veya ek diller ekleneceğini anlatacağız. Yeni bir bilgisayar aldığımızda veya yeni bir Windows kurduğumuzda dil İngilizce olabiliyor, bu durumda Türkçe dilini eklemek isteyebilirsiniz. Ya da Windows bilgisayarınızı birden fazla dilde kullanmak istiyorsanız, nasıl dil ekleneceğini bu makalemizden öğrenerek yapabilirsiniz.

Windows 10 Türkçe Yapma

 >  İlk işlemimiz Türkçe dil eklemek ve dil paketinin indirilmesini sağlamak. Bunun için bilgisayarınızın internet bağlantısının olması gerekiyor. Şimdi işlemlere geçelim: Başlat menüsü > Ayarlar simgesine tıklayın.

Windows 10 Türkçe Yapma

 >  Açılan ayarlar penceresinde Time & language yani Zaman ve dil seçeneğine tıklayın.

Windows 10 Türkçe Yapma

 >  Açılan pencerede sol menüde; Region & language (Bölge ve dil) seçeneğine tıklayın. Sağ tarafa geçin ve Add a language (Dil ekle) seçeneğine tıklayın.

Windows 10 Türkçe Yapma

 >  Açılan pencerede arama kutusuna “Türkçe” yazın. Arama kutusuna Türkçe yazdıktan sonra alt tarafta diller arasında Türkçe/Turkish seçenekleri kalacaktır. Bu seçeneklerde Türkçe olanı tıklayın.

Windows 10 Türkçe Yapma

 >  Türkçe seçtikten sonra, diller arasında Türkçe ve English diye iki dil seçeneğimiz olacaktır. Şimdi Türkçe’ye tıklayıp Set as default (Varsayılan olarak ayarla) butonuna tıklayıp Türkçe dilini aktifleştiriyoruz.

Windows 10 Türkçe Yapma

 >  Bu işlemlerden sonra Windows otomatik olarak internetten Türkçe dil paketini indirecektir. indirme bittikten sonra Bilgisayarı yeniden başlatın. Şimdi Türkçe dilini varsayılan hale getirelim yani açılış Welcome yazısını da Türkçe yapalım.

Windows 10 ‘da Varsayılan Dili Değiştirme

 >  Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra; Başlat menüsü > Ayarlar simgesine tıklayın.

Windows 10 'da Varsayılan Dili Değiştirme

 >  Açılan Ayarlar penceresinde Zaman ve Dil seçeneğine tıklayın.

Windows 10 'da Varsayılan Dili Değiştirme

 >  Açılan pencerede Sol tarafta Bölge ve dil seçeneğine tıklayın. Açılan ayarlarda İlgili ayarlar altında “Ek tarih, saat ve bölgesel ayarlar” seçeneğine tıklayın.

Windows 10 'da Varsayılan Dili Değiştirme

 >  Açılan yeni pencerede “Bölge” seçeneğine tıklayın.

Windows 10 'da Varsayılan Dili Değiştirme

 >  Açılan pencerede yukarıda “Yönetimsel” seçeneğine geçin. Ardından “Ayarları kopyala…” butonuna tıklayın. Açılan yeni pencerede en aşağıda iki seçeneği: Karşılama ekranı ve sistem hesapları ve Yeni kullanıcı hesapları ‘nı işaretleyin. Son olarak “Tamam” butonuna tıklayıp ayarları kaydettikten sonra Bilgisayarı yeniden başlatın.

Windows 10 'da Varsayılan Dili Değiştirme

 #  Windows’a Türkçe dil ekleme ve Türkçe dilini varsayılan olarak ayarlama işlemleri bu kadardı. Aynı bu adımları takip ederek başka diller de ekleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin