Sosyal medyada olmanın ve anlık mesajlaşmanın vazgeçilmez uygulaması olan WhatsApp, sürümünü bir adım  ileriye götürerek WhatsApp mesaj geri alma özelliği ile bir ilke imzasını attı. Anlık iletilerin iletilmesi ve kişinin görmesinin ardından yapılan mesajları alma özelliği ile yanlış gönderilen mesajlar iletilen kişi görmeden geri alına biliyor.

Fakat mesaj silme durumunda bazen sildiğiniz mesaj ile beraber kişi ya da gruptaki medya ve belgeleri de silebilirsiniz. İlk olarak WhatsApp mesaj geri alma işlemi için doğru atacağınız adımlar ile bu durumu önleye bilmek mümkün.

WhatsApp Mesajlarını Geri Getirmek İçin İzlenilecek Adımlar

İlk adım olarak silmiş olunan mesajın, mesaj attığınız kişi ya da gruptaki kişilerde var olup olmadığını kontrol edin. İkinci adım da ise WhatsApp mesaj geri alma özelliklerinden  biri olan yedeklemeyi devre soka bilirsiniz. Silmiş olunan medya kişilerde yok ise en basit yöntem WhatsApp’ın yedekten geri yüklemeyi etkinleştirmektir.

WhatsApp’ın İOS ve Adroid ürünlerinde İcloud üzerinden ya da Google Drive üzerinden yedekleme işlemi vardır. Silinmiş olan mesaj kısa bir zaman önce silinmiş ise son yedeklemeyi telefona geri yükleyerek de bula bilirsiniz. Ancak bu işlemi gerçekleştiriyor olabilmek için medyayı silmeden evvel WhatsApp’ın yedekleme işleminin açılmış olması gerekiyor.

Bu adım için öncelikle WhatsApp’ınızı açın ve ayarlar kısmını tercih edin. Daha sonra sohbetler ve sohbet yedeği işlemini deneyin. Üçüncü adım ise yedekleme işleminin çaresiz kaldığı durum için geçerlidir. Herhangi bir  WhatsApp mesaj geri alma gerçekleşmediği durumda telefonunuzdan WhatsApp’ı silin .

Kulağa çok çılgınca gelebilir ama WhatsApp’ı silip telefonunuza tekrar yükler iseniz kaybolan mesajlar tekrar geri yüklenirken silinen  mesajlara ulaşa bilirsiniz. Fakat yapılacak olan bu işlem ile yedeklemeden önceki mesajları silebilme olasılığını göz ardı etmeyin.

Dördüncü adın ise WhatsApp’ın klasörüne bir göz atmak olacaktır. Fakat WhatsApp mesaj geri alma işlemi için geçerli olunan tek sürüm Android ürünlerdir. WhatsApp varsayılan olarak sakladığı mesajları klasörüne kaydetmektedir. Sohbetten silmiş olsanız dahi klasörünüzde mesajlarınızı bulabilirsiniz. WhatsApp- Media’da klasörün kontrolünü sağlayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin