Dünyanın en çok tercih edilen sosyal paylaşım ve mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, 2015 yılında bilindiği üzere bilgisayar sürümleri ile uyumlu hale getirilmişti. Bu sürüm ile beraber bazı adımları uygulayan kullanıcılar, bilgisayarları üzerinden Whatsapp’a girebilmekte ve mesajlaşma uygulamasını istediği an kullanabilmektedir. Whatsapp Web uygulamasını kullanabilmek için ilk şart, Android, İos, Nokia veya Blackberry işletim sistemli telefonlardan bir tanesinde uygulamayı kullanıyor olmanızdır. Yani bu cihazlardan herhangi bir tanesinde, uygulamayı kullanmıyorsanız bilgisayar üzerinden giriş yapabilme imkanınız yoktur. Uygulamanın nasıl kullanılacağına geçmeden önce, WhatsApp web üzerine sizlere bazı özel bilgilendirmeler yapacağız ve daha sonra Whatsapp pc, whatsapp bilgisayar, whatsapp web nasıl kullanılır gibi alt başlıklara değineceğiz.

WhatsApp Web Nedir?

Whatsapp web uygulaması telefonuna vakit ayırabilme imkanı bulunmayan ve günün belirli saatlerinde bilgisayarları kullanan kişiler için sunulmaktadır. Bu yüzden bilgisayardayken hızlı bir şekilde Whatsapp web uygulamasına girebiliyor ve anlık mesajlaşabiliyorsunuz. Uygulama içerisinde tüm mesajlarınız ekrana geliyor ve aynı zamanda da rehberinizde olan kişiler, gruplar, konuşmalar anlık olarak bilgisayar üzerinden açılıyor. Yani telefon kullanıyor gibi uygulamayı bilgisayar sürümünden kullanmış olacaksınız. Bununla beraber Windows ve İOS İşletim Sistemi kullananlara da, uygulama indirme linki veriyor. Böylece uygulamayı hem verilen bir link üzerinden hem de ekstra sunulan uygulama ile dilediğiniz gibi kullanabileceksiniz. Windows indirme linki aşağıdadır.

WhatApp Web İndirmek için buraya tıklayabilirsiniz.

WhatsApp Web Nasıl Kullanılır?

İlk olarak kullanmakta olduğunuz cihaz üzerinden https://web.whatsapp.com/ adresine gidiniz. Bunun devamında karşınıza bir ekran gelecektir. Bu ekranda bir kod bulunuyor. Bu QR kodu telefonunuza taratmanız gerekiyor. Bunun için de Cep telefonunuzdan Whatsapp uygulamasına giriyorsunuz ve WhatsApp Web alanına geçiş yapıyorsunuz. Bu alanda kamera görünümünde bir ekran geliyor ve bu ekranda, bilgisayarınızda bulunan QR kodu taratıyorsunuz. Biraz mesafeyi iyi ayarlamanızı ve yakınlaşmanızı öneririz. Son olarak bunu da yaptıktan sonra otomatik olarak bağlanacak ve bilgisayar üzerinde WhatsApp açılmış olacaktır. Dipnot verecek olursak eğer, bu işlemi yalnızca bir kez yapıyorsunuz ve bilgilerinizi kaydetmiş oluyorsunuz. Direkt olarak yukarıdaki linki yazarak hızlı şekilde giriş yapabilirsiniz.

Bir önceki yazımızda İphone Ram Temizleme nasıl yapılır sorusuna detaylı cevaplar verdik. Bu yazımızın detaylarını görmek ve bilgi almak için BURAYA tıklayabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin