WhatsApp Durum Özelliğini Kapatma - Eski Görünüme Getirme

WhatsApp Durum Özelliğini Kapatma – Eski Görünüme Nasıl Getirilir?

WhatsApp aldığı son güncelleme ile beraber Durum özelliğini getirdi. Bu özellik ile beraber Durum güncellemeleri paylaşabiliyorsunuz. Ancak bu yeni özellikle beraber WhatsApp tasarım değişikliğine gitti Böylece Kişiler Sekmesi de kaldırıldı bunun yerine bir düğmeye bağlandı.

WhatsApp durum özelliğini kapatma ya da eski görünüme geri gitmek için şuan bir seçenek yok, ancak Rootlu Android telefonlarda bu özelliği kapatıp WhatsApp’ı eski haline geri getirebilirsiniz.

WhatsApp Durum Özelliğini Kapatma

Bu işlemler için Android telefonunuzun Rootlu olması gerektiğini söylemiştik. Şimdi ES Dosya yöneticisi gibi Root desteği olan bir Dosya Yöneticisi veya Root Explorer ile Telefonun Root kısmına gidelim.

  1. Öncelikle Telefonunuzda Ayarlar >> Uygulamalar >>WhatsApp kısmına gidip Durdurmaya Zorla butonuna tıklayarak WhatsApp’ı kapatın.
  2. ES Dosya Yöneticisi ile Telefonunuzun Root yani “/”  dizinine gidin ardından “/data/data/com.whatsapp/shared_prefs/com.whatsapp_preferences.xml” konumundaki dosyayı bir not düzenleyici ile açın.
  3. Ardından “status_mode” adlı Anahtarı bulun bu değer “1” dir siz bunu “0” olarak değiştirin ve değişikleri kaydedin.
  4. Artık WhatsApp’ı açıp eski haliyle kullanabilirsiniz.

Unutmayın bu işlemler kalıcı olmayabilir. WhatsApp güncellendikçe eski haline gelebilir veya yeni sürümler ile kapatılabilir ancak her defasında bu işlemleri yapıp deneyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin