WhatsApp Durum Özelliğini Kapatma - Eski Görünüme Getirme

WhatsApp bilgilerinin Facebook’ta reklam paylaşımı için kullanılacağı haberi, WhatsApp kullanıcıları arasında tedirginliğe yol açtı. Bu yazıda sizlere WhatsApp Bilgilerinin Facebook ile Paylaşımını nasıl engelleyeceğinizi anlatacağız.

Faceebok tarafından satın alınan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp, gizlilik sözleşmesini yeniledi. Yenilenen sözleşme ile WhatsApp, Facebook ile bilgilerin paylaşılmasına olanak sağladı. Yapılacak yenilikle beraber, her ne kadar telefon numaranızın facebook dahil olmak üzere hiçbir 3. parti ile paylaşılmayacağını belirtse de Facebook’ta daha alakalı reklamlar gösterilebilmesi için verileriniz Facebook ile paylaşılacak.

Gelen tepkiler üzerine açıklama yapan WhatsApp, kullanıcılarının gizliliğinin ihlal edilmeyeceğinin altını çizdi ve söz konusu paylaşımın kötüye kullanılmayacağını açıkladı.

WhatsApp Bilgilerinin Facebook ile Paylaşımını Engellemek

WhatsApp’ın Facebook ile bilgi paylaşımını engellemek için iki seçenek bulunuyor.WhatsApp Bilgilerinin Facebook ile Paylaşımını Engellemek Bunlardan ilki, gizlilik sözleşmesi güncellendiğinde “kabul ediyorum” seçeneği yerine “devamını oku” yazısını tıklamak ve yeni sözleşmede “WhatsApp hesap bilgilerimi Facebook ile paylaş” seçeneğini kaldırarak, bilgilerin Facebook’la paylaşılması engellemek. Bununla beraber 30 gün içinde uygulamanın Hesap menüsünden “Hesap bilgilerimi paylaş” kutusundaki işareti kaldırmak yeterli olacak.

Yeni güncelleme sonrası Whatsapp uygulamasını açtığınız zaman karşınıza bir hizmet koşulları ve gizlilik politikası onay sayfası gelir. Bu yazının üst kısmında bulunan “okuyun” bağlantısını seçin. Açılan pencerenin alt kısmında yer alan “Facebook’un bana daha iyi bir reklam ve ürün deneyimi sunabilmesi için, Whatsapp hesap bilgilerimi Facebook’la paylaş. Bu ayarla, sohbetleriniz ve telefon numaranız Facebook üzerinde paylaşılmaz.” seçeneğin yanındaki onay kutucuğunu kaldırın. Ve son olarak Onayla butonuna tıklayın.

Her ne kadar WhatsApp yeni özelliğin istenmemesi halinde (30 gün içerisinde) kullanıcının yeni sözleşmenin bağlayıcılığından kurtulabileceğini belirtse de pek çok güvenlik uzmanı bu işlemin bile WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşmasının önüne geçmeyeceği görüşündeler. Yani saman altından su yürütmeye devam edecekler.

FacebookWhatsApp Bilgilerinin Facebook’ta Paylaşımını Engellemek, WhatsApp verileriniz Facebook ile paylaşmasın istiyorsanız bunları yapın! WhatsApp’ta hesap bilgilerinin paylaşılması nasıl önlenir? WhatsApp’ın Bilgilerinizi Paylaşmasını Engelleyin, Whatsapp Hesap Bilgilerinizi Paylaşmasın,Whatsapp’ta bilgi paylaşımı engelleme, Whatsapp’ın Facebook’la Bilgi Paylaşmasını Engelleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin