Uygulama açılamıyor. Cihazınız ele geçirilmiş.

Samsung telefonlarda Root yaptıktan sonra knox güvenlik yazılımı cihazda bazı engeller oluşturabiliyor. Bu engellerden biri de shealt vb. programları açınca Uygulama açılamıyor. Cihazınız ele geçirilmiş. hatası verip, uygulamamızı kullanmamıza engel oluyor.

Çoğu kullanıcının özgürlük hayali ile kullandığı Android telefonları root yapmak ve kullanmak güçleştiriliyor. Bu da Android sever kullanıcıları hayal kırıklığına uğratıyor. Kullanıcılar her ne kadar özgür bir yazılım istese de, Üretici atarafı da Güvenli ve az riskli bir projeye bürünüyor. Bu da knox ve Bootloader kilidi benzeri güvenlik durumuna yol açıyor.

Cihazınız ele geçirilmiş

“Uygulama açılamıyor Cihazınız.ele geçirilmiş.” hatası, belirttiğimiz gibi bu hata root sonrası knox güvenliğin devre dışı kalmış olması sebebiyle ortaya çıkıyor. Bu da bazı samsung uygulamalarını engelleyip kullanamamamıza sebep oluyor.

Uygulama açılamıyor
Cihazınız ele geçirilmiş. 5.0 sürümünde getirilen yeni bir güvenlik ilkesi nedeniyle Knox, ele geçirilen cihazlarda kullanılamaz.
(0x110010521)

Cihazınız ele geçirilmiş Çözümü

Bu sorun Rootlu telefonlarda ortaya çıktığı için, cihazınızın rootlu olduğunu düşünerek anlatıma geçiyoruz.

 1. Root desteği olan bir Dosya yönetici uygulamasını telefonunuza yükleyin. Örneğin: ES Dosya Yöneticisi veya Root Explorer
 2. Biz ES Dosya Yöneticisi üzerinden anlatacağız. ES Dosya Yöneticisi açıp, Sol panelde Araçlar sekmesi altında, Root Gezgini‘ni açın ve Root yetkisini verin.
 3. Ardından Yukarıdan “/” yani Root sekmesine geçin.
 4. Burada “system” klasörüne girin. ardından “build.prop” dosyasına tıklayın çıkan listede “ES Metin Düzenleyici” seçin. Yukarıdaki kalem simgesine tıklayıp. Düzenlemeyi etkinleştirin.
 5. En aşağılara inin. Burada “ro.config.tima=1” bulup “ro.config.tima=0” olarak değiştirin.
 6. Geri tuşuna basıp değişiklikleri kaydedin. Son olarak telefonu yeniden başlatın.

asd

3 YORUMLAR

 1. Ben kök dizinine erişildi diyo root checker indirdim root gözükmüyo
  Root yok ama knox samsung pay felan çalışmıyo napabilirim bi yardım etseniz hani

  • Elle root kaldırmanızın bir manası yok. Neticede cihazın bootloader kısmı kırılmıştır. Cihaza stock rom yüklenmesi gerekir. imei onarımı yapılmış cihazlarda yapmayınız.

 2. bu çözüm doğru evet. bunun işe yaradığını uygulayarak gördüm.
  şimdi root kaldırdım ve fabrika ayarlarına geri döndüm. şimdi sonucu bekliyorum.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin