Dünyanın en çok tercih edilen sosyal medya paylaşım platformları arasında yer alan Twitter, sunduğu kaliteli bir ortam ile gündemdeki yerini korumaya devam ediyor. Her ne kadar toplumda yeni sosyal medya alanları gelişse de, Twitter kullanıcı kitlesini korumayı başarıyor. Bu yazımızda en çok merak edilen sorulardan bir tanesi olan Twitter hesap silme işlemi nasıl yapılır veya twitter hesap silmek istiyorum sorularına detaylı olarak cevaplar vereceğiz. Twitter hesap silme işlemi için aşağıda sizlere bazı görseller ve dikkat etmeniz gereken adımları tek tek aktardık. Bu yöntemlere bakarak hesabınızı kalıcı olarak silebilir veya dondurma işlemini yapabilirsiniz.

Twitter Hesap Dondurma Nasıl Yapılır?

Twitter hesabınızı silmeden önce, önceki paylaşımlarınızı ve attığınız gönderileri sorunsuz olarak görebilirsiniz. Twitter içerisinde önceki paylaşımları görme imkanı bulunmaktadır. Twitter verilerinizi indirmek için bu adımları sırasıyla takip ediniz. Twitter > Ayarlar > Twitter Verilerin > Twitter Arşivin ve son olarak Arşivi indir diyerek, geçmiş gönderileri indirebiliyorsunuz. Bu alan oldukça önemli bir sekme olmasından dolayı, sizlere şifre sorabilmektedir. Arşiv hazırlandığı zaman, hesabınızın bağlı olduğu mail adresine bir mail gelecektir.

Twitter Hesap Kalıcı Olarak Kapatma

Twitter uygulamasında hesap dondurma işlemi son derece kolaydır. Twitter hesap silme için ilk olarak aşağıdaki linke tıklayınız.

https://twitter.com/settings/accounts/confirm_deactivation

Açılan sayfada hesabı devre dışı bırakma diye bir alan göreceksiniz. Açılan sayfadaki “@Devre dışı bırak“ butonuna bastığınız zaman hesabınız silinecektir. Fakat 30 gün içerisinde hesabınızı geri açma imkanı bulunmaktadır. Yaptığınız işlemler ve paylaştığınız gönderiler genel olarak 30 gün boyunca sistemde saklı tutulmaktadır. Eğer 30 gün içerisinde aynı kullanıcı adı ve şifre ile sisteme girmeniz durumunda, hesabınız tekrar aktif olacaktır.

Tekrar hesap kapatmak isterseniz eğer yukarıdaki adımları takip etmeniz gerekiyor ve 30 gün gibi süre boyunca beklemeniz isteniyor. Twitter hesap silme işlemi yaptığınızı ve bu karardan vazgeçtiğinizi düşünelim. Böyle bir durumda tüm işlemleri geri alabiliyorsunuz. Hesabınızı tekrar aktif ettikten sonra gönderileriniz 1 gün içerisinde tekrar ekrana gelecektir.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin