Hemen hemen herkesin elinde olan bir aygıt telefon internete girmemizi sağlayan bir araç olmaktadır. Herkesin dakikalarını hatta saatlerini geçirdiği bu telefonda internete girmek bizler için önemli bir hal olmuştur. Özellikle de sosyal medya kullanan kişiler internet bağlantısının olduğu her yerde sosyal medyalarına giriş yaparak telefonunda vakit geçirirler. İnternetin bu kadar çok kullanıldığı bu dönemde internetin yavaş olması da insanlara bir işkence olarak gelmektedir. Bu nedenle telefon hattı alırken bile internet hızına dikkat edilmektedir. Çoğu kişi telefon internet hızlandırma nasıl yapılır diye sormaktadır. Bu sorunun cevabı yazımızın devamındadır.

Telefonun internetinin hızlı olmasını her telefon sahibi olan kişi istemektedir. Bunun için de telefon internetini hızlandırma ayarları yer almaktadır. Öncelikle bu ayarların APN ayarları ile direkt ilgili olduğunu söyleyebiliriz. Telefonunuzdan öncelikle erişim noktası bağlantıları bölümüne giriş yapmanız gerekmektedir.

Daha sonra var olan APN ayarlarınızın üstüne tıklayarak giriş yapmalısınız. Bu girişi yaptıktan sonra karşınıza 3 adet seçenek çıktığını göreceksiniz. Bu seçenekler arasından “varsayılan yap” seçeneğe tıklamanız gerekmektedir. Bu ayarı yaptıktan sonra ise gözle görülür bir artış olacaktır.

Telefon Arka Plan Uygulamalarının Kapatılması

Telefonundan internete giren kişiler telefon internet hızlandırma yapmak istemektedir. Bunun için yapılması gereken bazı unsurlar yer almaktadır. Telefonunuz internete geç giriyor ise öncelikle bakmanız gereken etmen arka planda çalışan uygulamalardır.

Arka planda çalışmakta olan uygulamalar interneti çabuk bitiren ve yavaşlatan uygulamalar olabilir. Bu nedenle bu uygulamaların ne kadar internet kullandığını veya telefonu yavaşlatıp yavaşlatmadığını tespit etmeniz gerekmektedir.

Telefondan İnternet Hızlandırmanın Yolları

Bir başka yöntem olarak da telefon internet hızlandırma yapmanız mümkün olmaktadır. Öncelikle cihazınızdan ayarlar kısmına giriş yapmanız gerekmektedir. Daha sonra ise diğer ağlar seçeneğine tıklayarak mobil ağlar seçeneğine giriş yapmalısınız. Bundan sonra ise ağ modu bölümüne giriş yapmalı ve cihazınızı yalnızca GSM yani 2G seçeneğine getirip beklemeniz gerekmektedir.

Birkaç saniye bekledikten sonra cihazınızı tekrardan 4.5/LTE/Otomatik bağlantı seçeneğine getirmeniz gerekmektedir. Bu işlemleri yerine getirdikten sonra telefon internet hızınızın arttığını görmeniz mümkündür.

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin