internet tarayıcıları

Telefon ve tablet kullanımı gibi internet kullanım özelliğine sahip cihazlarda gerekli kullanımlar sağlanabilmektedir. Faydaları oldukça fazla olan bu uygulamalarda faydaların yanı sıra bazı istenmeyen durumlarla da karşı karşıya kalkınabilmektedir. Yaşanılan bu durumlardan biri de cihazla üzerine gelen çok çeşitli bildirimler olmaktadır. Önlenmeyen bildirimler kullanıcıları oldukça rahatsız edebilmektedir. Cep telefonları üzerine daha çok gelmekte olan bildirimler, telefonlarda yüklü uygulamalardan gelmektedir. “İzin ver”, “İzin verme” seçenekleri sunulmakta ve bu seçeneklerin çoğuna fark etmeden “İzin ver” de denilebilmektedir. Tabii bu bildirimlerin devamının geleceği anlamını taşımaktadır. Bundan kurtulmanın tek yolu da tarayıcı bildirimleri kapatma yöntemi olmaktadır. Bu yöntem ile sorunun çözümü sağlanabilmektedir.

Web Site Bildirimleri Neden Gelir?

Telefon ve tablet türünde cihazların kullanımlarını sağlarken çok çeşitli uygulamaları yükleyebiliyoruz. Bu uygulamalar arama motorları olabildiği gibi sosyal medya hesapları, alışveriş siteleri ve daha pek çok farklı içeriklerdeki uygulama olabilmektedir. Bu uygulamaların telefonlara yüklenmesi de bildirim alımına neden olmaktadır. Her giriş yapıldığında gelen bildirim uygulama kullanımını sekteye uğratabilmektedir.

Telefon uygulamalarının kullanımları esnasında bildirim almak istemeyenler, tarayıcı bildirimleri kapatma alternatiflerini tercih ederek bu gereksiz görülen bildirimlerin önüne geçilebilir. Dikkat edilmesi gereken bir durum da “İzin ver” seçeneğine tıklamamak olmaktadır. Uygulamalar tarafından gönderilen bu bildirime izin verilmesi bildirim sayısında artışa neden olabilecektir.

Web Site Bildirimleri Kapatma

Telefonların kâbusu niteliğindeki bu bildirimlerden kurtulabilmenin bir yolu olmaktadır. O da tarayıcı bildirimleri kapatma olmaktadır. Tarayıcı bildirimleri kapatma yöntemleri tercih edildiğinde bildirimlerden kurtulmak mümkün olabilecektir. Bildirimleri kapatmak isteyenler Google Chrome uygulamasının ayarla menüsü üzerinden bu işlemlerini yapabilmektedir. Uygulamadan yapılacak engellemeler soruna çözüm getirecektir.

Google Chrome üzerinden yapacağınız işlemler, bildirimlerin ortadan kaldırılmasında yardımcı olabilecektir. Bildirim gelmesini istemeyen bir kullanıcı ilk işlem olarak Google Chrome sayfasını açacak, akabinde de ayarlar menüsüne gelerek bildirimleri almak istemediği siteye ait alana gelecektir. Ardından da site ayarlarına erişim sağlayan kullanıcı, bu alandan istemediği uygulamanın engellemesini yapabilecektir. Bu engellemeden sonra engellenen uygulamadan bildiriş gelmesi mümkün olmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin