Gün geçtikçe ve teknoloji geliştikçe bilgisayar platformunda oynanan oyunların sayısı her geçen gün artış göstermektedir. Özellikle gençler olmak üzere bilgisayarda oyun oynamak popüler bir hale gelmiştir. Bu oyunları satın almak ve sorunsuz bir şekilde oynamak için steam adı verilmiş olan bir platform bulunmaktadır. Bu platform üzerinde istediğiniz oyunları satın alıp oynamanız mümkün olmaktadır. Bu uygulamayı bilgisayarınıza yükledikten sonra Steam Türkçe yapma nasıl diye merak ediyor olabilirsiniz. Bu sorunun cevabı yazımızda devamında yer almaktadır.

Steam platformuna baktığımız zaman 2003 yılında olan Valve Corporation’ın geliştirmiş olduğu dijital bir oyun dağıtımı olduğunu görmekteyiz. Bu platformda oyun sahibi olmak ve oyunları oynamak için steam hesabınızın olması şarttır. Steam hesabı açma işleminizi gerçekleştirdikten sonra çevrimiçi olarak oyun satın alabilir veya istediğiniz oyun ücretsiz ise direkt indirebilirsiniz. Steam dijital platformuna baktığımız zaman özellikle de son zamanlarda büyük bir çıkış yaptığı görülmektedir.

Steam Dilini Türkçe Yapma

Steam dijital platformunu yükleme işlemini gerçekleştirdikten sonra steam dil seçeneğini Türkçe yapmak isteyebilirsiniz. Bu nedenle Steam Türkçe yapma  seçeneği için adımları takip etmeniz gerekmektedir. Bu adımlar ise;

  • Steam dil değişimi yapmak için öncelikle steam hesabınıza giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan sayfada sol üst köşede settings yazısı yer almaktadır. Bu butona tıklamanız gerekmektedir.
  • Butona tıkladıktan sonra karşınıza çıkan sayfada birçok menü olduğunu göreceksiniz. Bu menülerin içerisinde interface seçeneği yer almaktadır. Bu seçeneğe tıklamanız gerekir.
  • Bu seçeneğe tıkladıktan sorna karşınıza açılacak olan sayfanın en üstünde dil seçeneği yer almaktadır. Bu kısımdan Steam dilini Türkçe veya istediğiniz herhangi bir dil olarak ayarlamanız mümkün olmaktadır.
  • Steam Türkçe dil ayarını yapmak için bu adımları yerine getirmek yeterli olmaktadır.

    Steam Yükleme

    Steam uygulamasını kurmak ve Steam Türkçe yapma  isteyenler Steam uygulamasını ücretsiz olarak indirebilirler. Bu uygulama Windows, Mac ve Linux işletim sistemlerine uygun olmaktadır. İndirmek için Steam web sitesini ziyaret edebilirsiniz. Daha sonra yönergeleri takip ederek uygulamayı kurmanız mümkündür. Kurduktan sonra ise hesap açabilir veya bir hesabınız var ise giriş yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin