Galaxy Ace 4 SM-G316HU Root ve TWRP Recovery Yükleme

SM-G316HU Root ve TWRP Recovery Yükleme, Samsung Galaxy Ace 4 SM-G316HU Root Yapma, SM-G316HU TWRP Recovery Yükleme, Ace 4 Recovery Mod, Galaxy Ace 4 Download Mod

Merhaba değerli okuyucumuz bu yazıda sizlere Samsung ‘un Galaxy Ace 4 modeli olan SM-G316HU telefona Custom yani özel Recovery mod kurmayı ve Root yapmayı anlatacağız. SM-G316HU Root

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Galaxy Ace 4 SM-G316HU Root

Öncelikle Aşağıdaki Araç ve Gereçleri Bilgisayarınıza indirin.

Gerekli Dosyalar: Aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indirin Samsung USB Driveri bilgisayarınıza kurun (eğer bilgisayarda kies varsa veya daha önce driver kurduysanız gerek yok)  UPDATE-SuperSU.zip dosyasını hafıza kartına atın, Odin_v3.09.zip dosyasını Masaüstüne çıkarın. TWRP-SM-G316HU-V2.8.6.0.tar dosyası da masaüstünde bulunsun (çıkarmayın).

SM-G316HU Root ve TWRP Recovery Yükleme

Samsung USB Driver > İndir
Odin_v3.09.zip > İndir
TWRP-SM-G316HU-V2.8.6.0.tar > İndir
UPDATE-SuperSU.zip > İndir

TWRP Recovery Kurma İşlemleri:

Adım 1: Samsung driver yüklediyseniz Odin3 v3.09.exe programını açın. Odinde “AP” butonuna basın ve masaüstüne attığınız TWRP-SM-G316HU-V2.8.6.0.tar dosyasını seçin. program hazır.

Adım 2: Şimdi telefonu Recovery moda alalım. Telefon açıksa güç tuşuna basarak tamamen kapatın ardından  Ses Kısma + Home Tuşu + Güç Tuşlarını birlikte basılı tutun taaki Samsung Galaxy Ace 4 yazısı gelene kadar yazı gelince tuşları bırakın. ekrana Warning!! uyarısı gelir sizde Ses açma tuşuna bir defa basın “Downloading” yazısı gelir.

SM-G316HU Root ve TWRP Recovery Yükleme

Adım 3: Telefonu USB kablosuna kabloyuda Bilgisayara takın. USB Kablo bağlantısı sağlanınca
odin programında ID:COM noktası mavi olacaktır. Şimdi Start tuşuna basarak yükleme işlenini başlatın. yükleme bitince TWRP Recovery Mod yüklenmiş oldu telefon kendiliğinden açılacaktır.

SM-G316HU Root ve TWRP Recovery Yükleme

Root Yapma İşlemleri:

Adım 1: Telefon açılınca tekrar güç tuşuna basarak kapatalım. Şimdi Telefonu Recovery Mod’a alacağız. Telefon kapalı iken Ses Açma + Ev Tuşu + Güç Tuşu basılı tutun taaki Samsung Galaxy Ace 4 yazısı gelene kadar yazı gelince düğmeleri bırakın. Böylece Cihazınız Recovery Moda girecektir. Tabi biz yukarıda TWRP Recovery Yükledeğimiz için TWRP Recovery açılacaktır.

Adım 2: Recovery Bölümünden İnstall butonuna basalım. telefon hafızasına attığınız UBDATE-SuperSU.zip Dosyasını Bulup Flashlayın (Swipe to install mavi tuşu sağa doğru çekerek).  Yükleme Bittikten Sonra Cihazınızı Yeniden Başlatmak için Reboot System Butonunu kullanın. SM-G316HU Root Hayırlı olsun.

Telefonunuzu Daha sonra Recovery moda almak için: Telefonu güç tuşuna basarak kapatın. Ses Kısma + Home Tuşu + Güç Tuşlarını birlikte basılı tutun taaki Samsung Galaxy Ace 4 yazısı gelene kadar yazı gelince tuşları bırakın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin