Siteye Alexa Sayaç Ekleme - Alexa Widget Ekleme

Siteye Alexa Sayaç Ekleme

Web Siteye Alexa Sayaç Ekleme, Web Siteye Alexa Widget Ekleme, Blog’a Alexa Sayaç Ekleme, WordPress Alexa Sayaç Kodu, Blogger Alexa Sayaç Kodu.

Merhaba arkadaşlar bu yazıda alexa sayaç hakkında bilgi vereceğiz aynı zamanda bu sayaç widget ‘lerini web sitenize nasıl ekleyeceğinizi anlatacağız.

Alexa Nedir? Ne işe yarar?

Alexa basit olarak eklenen bir sitenin kendine özel bazı kriterler baz alınarak bir sıralama verir bu sıralamada o sitenin global rank yani global değerini yani sıralamasını gösterir. bu sıralamaya son zamanlarda Google büyük önem vermektedir ve arama motoru sıralamanızı etkilediğini düşünmekteyiz.

Alexa Sayacını Siteme eklersem ne olacak ?

Alexa’ya web sitenizi eklediğinizde ilk olarak sıralamanız çok yüksek olacaktır bu doğaldır çünkü Alexa’nın henüz kendine has siteniz hakkında bir biligisi yoktur. Bu bilgiyi yavaş yavaş sitenizin gösterim sayısı, tekil kullanıcı sayısı, sitenizde kalma süresi ve back link yani sizi referans gösteren linkler (sitenize yapılan doğal yönlendirmeler) baz alınarak değerlendirmeye sokulur. Bu değerlendirme sonucunda sitenizin aldığı puan ile bir sıralama verilir bu sıralama ne kadar düşük olursa o kadar iyidir çünkü alexa da en yüksek sıralama 1 dir ve yukarı doğru devam etmektedir.

Alexa Widget’i Web siteme nasıl eklerim ?

Eskiden Alexa widget kodunu siteye eklemek yetiyordu ancak Alexa da google gibi bir search console tarzı bir sistem yaptı onun için Alexa web sitesine gidip bir hesap açmayı ve sitenizi tanımlamayı tavsiye ediyoruz Buradan kayıt olabilirsiniz. Kayıt olduktan Sonra Aşağıdaki iki koddan birini alarak Web sitenizde bir widget olarak ekleyebilirsiniz.

Sade widget: Sadece web sitenizin sıralamasını gösteriyor:

Siteye Alexa Sayaç Ekleme - Alexa Widget Ekleme

<a href="http://www.alexa.com/siteinfo/yoursite.com"><script type="text/javascript" src="https://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=yoursite.com"></script></a>

Detaylı widget: Sıralamanın yanı sıra web sitenize kazandığınız back link ‘leride gösteriyor:

Siteye Alexa Sayaç Ekleme - Alexa Widget Ekleme

<a href="http://www.alexa.com/siteinfo/yoursite.com"><script type="text/javascript" src="https://xslt.alexa.com/site_stats/js/s/a?url=yoursite.com"></script></a>

https:// kullanan siteler için Alexa kodu:

<a href="http://www.alexa.com/siteinfo/yoursite.com"><script type="text/javascript" src="https://code.checkandmate.net/ajax/ssl?u=http://xslt.alexa.com/site_stats/js/t/a?url=yoursite.com"></script></a><a href="https://www.yoursite.com"></a>

NOT: Kod içindeki Kırmızı yoursite.com kısmını kendi sitenizin adresi ile değiştirmeyi unutmayın.

4 YORUMLAR

  1. Hocam SSL sertifikalı siteme kodu ekleyemiyorum. Daha doğrusu görünmüyor. SSL sertifikası ile ilgini olduğunu düşünüyorum. Çünkü verdiğiniz kodda alexa site linki http olarak geçiyor. Https yapınca da zaten görünmüyor. Bu durumda ne yapmam lazım.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin