Samsung Smart Switch Kullanımı

Samsung Smart Switch Kullanımı nasıldır? Samsung Smart Switch ile Yazılım Güncelleme, Samsung Smart Switch ile yazılım kurtarma, Smart Switch ile Stock Rom’a Dönme

Samsung Smart Switch

Daha önce Samsung telefonları bilgisayar ile bağlama ve içerik paylaşımının yanı sıra yazılım güncellemelerini Samsung Kies ile yapıyorduk. Ancak Samsung, Kies’ten vazgeçip Samsung Smart Switch adıyla yeni bir PC Suite yazılımı yayınladı.

Peki Samsung Smart Switch Nedir, Nasıl Kullanılır? Telefonunuzu yedekleme, geri yükleme gibi özelliklerinin yanı sıra telefonunuza format atıp, çökmüş yazılımınızı da bu program üzerinden kolayca kurtarabilirsiniz. Smart Switch ile Stock Roma’a yani Orijinal fabrika yazılımına dönebilirsiniz.

Bu yazımızda sizlere Rootladığınız cihazınızı ve ya Custom(Özel) ROM kurduğunuz cihazınızı Samsung Smart Switch ile nasıl fabrika yazılımına geri getireceğinizi ve, cihazı nasıl fabrika çıkışlı Stock ROM’a getirebileceğinizi anlatacağız.

UYARI: Yazılım kurtarma veya güncelleme işlemlerine başlamadan önce Şarjınız en az %60 olsun ve telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız, tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Smart Switch İndirip Kurun

Windows için Smart Switch indir
Mac için Smart Switch indir

Cihazınız Çökmediyse, Açılabiliyorsa

Adım 1: Telefonu açık olarak USB’ye bağlayın. Daha sonra; Sağ üstteki “Daha fazla” Butonuna ve ardından “Acil durum yazılımı kurtarma ve başlatma” seçeneğini seçin.

Samsung Smart Switch Kullanımı

Adım 2: Açılan pencerede “Cihaz başlatma” sekmesine geçin. Burada cihazınız için yeni bir yazılım veya güncelleme varsa önce bu güncellemeyi yükleyecek, daha sonra telefonu orijinal durumuna getirecektir.

Eğer yeni bir güncelleme yoksa Son yazılımı tekrar indirip, kuracaktır. Son olarak telefonu orijinal durumuna getirmek için. “Onayla” düğmesine basarak işlemleri başlatın.

Samsung Smart Switch Kullanımı

Program öncelikle 1,5 GB ile 2 GB arasında bir yazılım paketi indirecektir. Çıkan tüm uyarılara “Onayla” butonunu tıklayarak devam edin. Daha sonra yazılımı kurup cihaz otomatik olarak açılacaktır.

> Cihaz açıldıktan sonra hatalar alıyorsanız, Samsung Telefonlara Format Atma [Hard Reset] adlı yazıda da açıkladığımız gibi cihazı sıfırlayın.

Cihazınız Çöktüyse, Açılmıyorsa

Adım 1: Eğer cihaz açılmıyorsa, çöktüyse Telefonu download moda alın. Öncelikle Telefon kapalı iken, Ses kısma + Güç tuşu + Ev(orta) tuş basılı tutun, taaki ekrana Download uyarı ekranı gelene kadar.

Samsung Download Mod'a alma

Daha sonra bir defa Ses açma tuşuna basın. Böylece ekrana Download yazısı gelecektir. Bu şekilde telefonu USB’ye bağlayın ancak USB’yi de bilgisayara bağlamayın.

Samsung Smart Switch Kullanımı

Adım 2: Smart Switch programını açın ve “Cihaz başlatma” sekmesine geçin. Model adı: kutucuğuna telefon modelnizi yazın ve “Ara” butonuna tıklayın. Telefon model numaranızı Ayarlar > Cihaz hakkında > Model numarası kısmında yazmaktadır.

Samsung Smart Switch Kullanımı

Adım 3: Daha sonra “S / N” adlı bir kutucuk açılacaktır. Buraya cihazın seri numarasını girin. Seri no, Ayarlar > Cihaz hakkında > Durum > Seri numarası kısmında yazmaktadır. Ayrıce Batarya sökülen telefonlarda, batarya çıkarıldıktan sonra telefonun arkasında yazar. Batarya çıkmayan telefonlarda telefonun arka alt kısmında yazar.

Adım 4: Seri no’yu girdikten sonra “Onayla” butonuna tıklayın. Cihaz orijinal ayarlarına döndürülebilir. mesajını gördüyseniz USB’ye bağlı telefonu bilgisayara bağlayın ve “Onayla” butonuna tıklayarak devam edin.

Samsung Smart Switch Kullanımı

> Eğer cihazınız başlatma durumuna getirmeyi desteklemiyorsa, Samsung Kies’in Acil Yazılım Kurtarma (Emergency Firmware Recovery) özelliğini deneyebilir, ya da Samsung Telefonlara Odin ile Stock Rom Yazılım Yükleme rehberimizden yararlanarak telefonunuzu kurtarmayı ve yazılım yüklemeyi deneyebilirsiniz.

Adım 5: Eğer “Başlangıç durumuna getirilmiş sürüm: PDA / CSC (…” ve “şu anda en son sürüm ile başlangıç durumuna getiriliyor.” yazan pencereye geldiyseniz “Onayla” butonuna tıklayarak devam edin.

Samsung Smart Switch Kullanımı

Adım 6: Daha sonra Yazılım güncelleme ve başlatma işlemi şimdi başlatılacak. pencere gelecektir. Yine aynı şekilde “Onayla” Butonuna tıklayarak devam ediyoruz.

Samsung Smart Switch Kullanımı

Adım 7: Artık cihaz için yazılım indirme işlemi başladı. Aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi. cihaza yüklenecek yazılım indirilmeye başlandı. İşlemler tamamlanıncaya kadar ve telefon kurulum ekranı açılana kadar telefonu USB’den çıkarmayın. bilgisayar ile oynamayın.

Samsung Smart Switch Kullanımı

Son olarak:

Yazılım indirme işlemi %100 olduktan sonra, indirilen yazılım cihazınıza yüklenmeye başlayacak ve cihazınızın yeniden başlatılacaktır. Daha sonra yazılım yükleme ekranı belirecek ve telefonunuzun indirilen yazılım yüklenerek başlayacaktır. Son olarak cihazınız fabrika ayarlarına dönmüş olarak açılacaktır. Cihaz ilk kurulum ekranı gelince Telefonu USB’den çekip, ayarlarınızı yapabilirsiniz.

6 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin