Samsung Galaxy Wonder Recovery Moda Girme - Resimli Anlatım

Samsung Galaxy Wonder Recovery Moda Girme

Merhaba değerli İdeal Kaynak Okurları Bu yazıda Samsung Galaxy Wonder Cihazın nasıl Recovery Moda alınacağını anlatacağım. Özellikle bu cihazı açıklama isteğimin sebebi diğerlerine göre daha zor recovery moda alınması.

Recovery Mode Nedir?

Cihazınızda yazılımsal bir sıkıntı ile karşılaştığınızda buradan müdahalede bulunmak maksadıyla cihazınızın üreticileri tarafından cihazınıza yüklü gelen kurtarma sistemidir. Ancak buradan sadece bu tip yazılımsal sıkıntıları kurtarmak için yapılan işlemlerden çok daha fazlasını yapabilirsiniz. Mesela daha çok izine sahip olmanızı sağlayacak olan gelişmiş bir Recovery(CWM,TWRP gibi) Mode yükleme veya cihazınızın sesinin çok daha yüksek çıkarmasına yarayacak olan bir dosyayı buradan Flashlama denen olayla normalde cihazınızdan direkt yükleyemediğiniz dosyaları yükleyebilirsiniz.

Samsung Galaxy Wonder Recovery Moda Nasıl Alınır:

Cihazınızı kapatın daha sonra Ses açma (Volume Up) + Orta Tuş (Home) + Güç Düğmesi (Power) basılı tutuyoruz. Telefonda görüntü gelince Güç düğmesi (power) elimizi çekiyoruz ama yine Ses açma (Volume Up) + Orta Tuş (Home) basılı tutuyoruz daha sonra karşımıza 2. ekran gelecek. Bu ekranı gördükten sonra menü tuşuna basıyorsunuz. Bastıktan sonrada aşağıdaki “recovery mode” açılıyor.

samsung-galaxy-wonder-recovery-moda-girme-resimli-anlatim

Recovery mode ne işe yarar neler yapılabilir:

1) Telefonun sdcard bölümünün ana dizininden update.zip isimli modifikasyon dosyası yüklenebilir.
2) Fabrika ayarlarına geri dönülebilir (wipe data/factory reset)
3) Kurulumlarda geçici olarak depolanan sistem verileri temizlenebilir (wipe cache partition)
4) Root/UNROOT işlemleri yapılabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin