Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Root Yapma ve TWRP Yükleme

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Root Yapma ve Recovery Mod Yükleme, Samsung Galaxy S7 SM-G930F, SM-930T Modellerine Root atma, Samsung Galaxy S7 Edge SM-G935F , Android 6.0.1 Root yükleme ve TWRP Recovery Mod yükleme

Merhaba değerli ziyaretçi, bu yazıda sizlere Samsung ‘un Galaxy S7 ve S7 Edge model telefonlarına, Custom yani özel Recovery mod kurmayı ve Root yapmayı anlatacağız. Sizde Yukarıda belirttiğimiz modellerden birine sahipseniz aşağıdaki yöntemlerle root ve recovery yükleyebilirsiniz. Bu dosyalar Android 6.0.1 de çalışmaktadır.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işlemlere başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca Samsung Knox ve Samsung Ödeme çalışmayacaktır. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır (Stock Rom Yüklenince tekrar garantiye girer). Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Normalde Önce Odin ile TWRP Recovery mod yükleyip, ardından SuperSU dosyasını flash’layarak Samsung Galaxy S7 Root yapabilirdik. Ancak bu yöntemde telefon samsung logosunda kalıyordu ve telefon açılmıyordu. Bizde sizler için bu yolu bulduk. Biz de Denedik sorunsuz Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Root yaptık ve TWRP Recovery yükledik.

Telefonun Model Numarasını Öğrenme

İlk Önce Telefonumuzun Model numarasını Öğreneceğiz. Bunun için Ayarlar/Telefon Hakkında kısmında Model numarası kısmındaki koda bakıyoruz ve yukarıdaki listede var mı? ona bakıyoruz varsa Root işlemlerine geçiyoruz. Örneğin: “SM-G930F”

Öncelikle Aşağıdaki araçları indirin. Bilgisayarınızda Samsung Mobil USB Sürücü varsa tekrar kurmanıza gerek yok. Kurulu değilse aşağıdan indirip bilgisayarınıza kurun.
Odin3 v3.12.3 İndir/Download
SAMSUNG Mobil USB Sürücü İndir/Download

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Root Yapma

Aşağıda S7 veya S7 Edge Modelinize uygun Root dosyasını indirin.
Samsung Galaxy S7 SM-G930F Root Dosyası
Samsung Galaxy S7 SM-G930T Root Dosyası
Samsung Galaxy S7 Edge SM-G935F Root Dosyası

Adım 1.
Öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri / Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste dokunuyoruz, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar. Sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerinden OEM kilit açma aktif yapıyoruz.

Adım 2.
İndirdiğiniz Odin zip arşivini masa üstüne çıkarın. Yukarıda Modelinize uygun indirdiğiniz Root dosyası arşivindeki .tar.md5 uzantılı dosyayı da masaüstüne çıkartın. Odin3.exe çalıştırın.

Adım 3.
Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masa üstüne çıkarttığınız root dosyanızı seçin örneğin: CF-Auto-Root-herolte-heroltexx-smg930f.tar.md5

Adım 4.
Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. ardından Ses Kısma + Orta tuş + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın. Ardından Telefonu USB Kabloya USB’yi de Bilgisayara takın. Odinde ID:COM noktası mavi olacaktır

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Root Yapma ve TWRP Yükleme

Adım 5.
Odinde ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odinde “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatın. Yükleme bitince Odinde PASS yazısı gelir. telefonda kırmızı korsan android logosu ile birlikte yazılar gidip gelir telefon 2-3 kere samsung logosunda tekrarlanır. Daha sonra telefon açılır. SuperSU uygulamasının yüklediğini kontrol edebilirsiniz. Root işlemi bitti dilerseniz devam edip TWRP Recovery Mod yükleyebilirsiniz.

Galaxy S7 ve S7 Edge TWRP Recovery Mod Yükleme

Aşağıdaki Gerekli araçları indirin:
Flashify – Google Play Store ‘den telefonunuza yükleyin.
S7 için: twrp-3.0.2-4-herolte.img – TWRP dosyasını indirin ve telefonunuzun Dahili depolama bölümüne kopyalayın.
Edge için: twrp-3.0.2-4-hero2lte.img – TWRP dosyasını indirin ve telefonunuzun Dahili depolama bölümüne kopyalayın.

Adım 1: Orijinal Recovery’i Yedekleme

1) Flashify Uygulamasını kurduktan sonra Açıyoruz ve “ACCEPT” butonuna basıyoruz.
2) Root izni isteyecektir “İZİN VER” Diyoruz.
3) “BACKUP/RESTORE” Sekmesine Geçiyoruz.
4) “Backup current recovery” yazısına basıyoruz.
5) Sdcard seçip “BACK İT UP!” butonuna basıyoruz.
6) Mevcut recovery’imizi yedeklemiş olduk. Artık istediğiniz zaman bu kısma gelerek yedeklenen recovery’e basarak Eski haline dönebilirsiniz.

flashify-ile-custom-recovery-cwm-twrp-vb-yukleme

Adım 2: Flashify ile TWRP Recovery Yükleme

1) “FLASH” Sekmesinde “Recovery image” yazısına basın.
2) “Chose a file” yazısına basın.
3) “File explorer ‘a” basın
4) “mnt” klasörü içinde “sdcard” klasörünü seçin
5) Telefonunuzun Dahili hafızasına attığınız twrp-3.0.2-4-herolte.img dosyanızı seçin.
6) Gelen pencerede “YUP!” butonuna tıklayarak flash’lama işlemini başlatın. “Flash complete” penceresi açılınca “Reboot now” butonuna tıklayarak TWRP Recovery’nizi test edebilirsiniz.

flashify-ile-custom-recovery-cwm-twrp-vb-yukleme

“Reboot now” tıkladıktan sonra yeni yüklediğiniz Özel Recovery açılacaktır. Artık Özel romlar veya yamalar kurabilirsiniz.

 • oğuzhan şişman

  birkaç siteyi gezdim temelde bunu anlatmak istemişler sanırım ama sadece bu sitede ayrıntılı anlatılmıştı elinize sağlık

  • Administrator

   Motive edici yorumunuz için teşekkürler. İşinize yaramasına sevindim.

 • Sheriff

  Merhabalar. s7 edge cihazım kvk garantili. root yapmak istiyorum ama garanti olayından çekiniyorum. stock rom yükleyince garanti devam eder yazmışsınız. bunu nereden teyit edebiliriz? bizzat servisten tecrübe eden var mı?

  • Administrator

   Ülkemizde root yapılan telefon garanti dışı bırakılır. Garanti şöyle işler önce telefon incelenir kullanıcı hatası varsa garanti kapsamına alınmaz. Burada telefona stock rom yüklenirse yazılımsal olarak telefonun Root yapıldığını anlamazlar. Bazen rootlu telefonları da garantiye alabiliyorlar şans işi.

   • Seçkin

    Hak verirsiniz ki Root atılmış bir telefonu Download bölümüne aldığınız zaman orada knox değeri “1” oluyor.Yani stock ROM atsanız dahi o rakam “0” olmuyor.Eğer servis çalışanları bu durumu ES geçerse sorun yok.Ama geçmezse garanti dışı diye teşhis koyuyorlar.En azından yakın zamana kadar durum böyleydi.Yeni cihazlarda bu olayı görebiliyor muyuz ? Açıkçası denemedim.Aslında bende bazı şeyleri yapmak için ROOT atmak istiyorum ama düşünüyorum 🙂

    • Administrator

     Evet eski modellerde bu durum vardı ancak yeni modellerde sistem baya değişti. Şuan tam olarak nasıl işliyor bilmiyorum.

 • Fatih Şahin

  root yaptık telefon açılmıyor yardım