Samsung Galaxy S4 Root Yapma + Recovery Mod Yükleme

Samsung Galaxy S4 Root Yapma ve Recovery Mod Yükleme, Samsung Galaxy S4 i9500, i9505, i9506 Root Yapma, i9500, i9505,i9506 TWRP Recovery Yükleme, Galaxy S4 Recovery Mod, Galaxy S4 Download Mod

Merhaba değerli okuyucumuz bu yazıda sizlere Samsung ‘un Galaxy S4 modeli olan i9500, i9505 ve i9506 telefona Custom yani özel Recovery mod kurmayı ve Root yapmayı anlatacağız. Samsung Galaxy S4 Root Yapma + Recovery Mod Yükleme

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Samsung Galaxy S4 Root Yapma

Öncelikle Aşağıdaki Araç ve Gereçleri Bilgisayarınıza indirin.

Gerekli Dosyalar: Aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indirin Samsung USB Driveri bilgisayarınıza kurun (eğer bilgisayarda kies varsa veya daha önce driver kurduysanız gerek yok)  UPDATE-SuperSU.zip dosyasını hafıza kartına atın, Odin_v3.09.zip dosyasını Masaüstüne çıkarın. Telefon modeliniz hangisi ise ona uygun TWRP Recovery dosyasını indirin Örneğin N7100 için twrp-3.0.2-0-ha3g.img.tar dosyası da masaüstünde bulunsun (çıkarmayın).

Samsung Galaxy S4 Root Yapma + Recovery Mod Yükleme

Samsung USB Driver > İndir
Odin_v3.09.zip > İndir
UPDATE-SuperSU.zip > İndir
i9500 için twrp-2.8.7.0-i9500.img.tar > İndir
i9505 için twrp-3.0.2-0-jfltexx.img.tar > İndir
i9506 için twrp-3.0.2-0-ks01lte.img.tar > İndir

TWRP Recovery Kurma İşlemleri:

Adım 1: Samsung driver yüklediyseniz Odin3 v3.09.exe programını açın. Odinde “AP” butonuna basın ve masaüstüne attığınız twrp-3.0.2-0-ks01lte.img.tar (Telefonunuza uygun olanı hangisi ise i9500, i9505 veya i9506) dosyasını seçin. program hazır.

Adım 2: Şimdi telefonu Recovery moda alalım. Telefon açıksa güç tuşuna basarak tamamen kapatın ardından  Ses Kısma + Home Tuşu + Güç Tuşlarını birlikte basılı tutun taaki Samsung Galaxy S4 yazısı gelene kadar yazı gelince tuşları bırakın. ekrana Warning!! uyarısı gelir sizde Ses açma tuşuna bir defa basın Downloading yazısı gelir.

Samsung Galaxy S4 Root Yapma + Recovery Mod Yükleme

Adım 3: Telefonu USB kablosuna kabloyuda Bilgisayara takın. USB Kablo bağlantısı sağlanınca
odin programında ID:COM noktası mavi olacaktır. Şimdi Start tuşuna basarak yükleme işlenini başlatın. yükleme bitince TWRP Recovery Mod yüklenmiş oldu telefon kendiliğinden açılacaktır.

Samsung Galaxy S4 Root Yapma + Recovery Mod Yükleme

Root Yapma İşlemleri:

Adım 1: Telefon açılınca tekrar güç tuşuna basarak kapatalım. Şimdi Telefonu Recovery Mod’a alacağız. Telefon kapalı iken Ses Açma + Ev Tuşu + Güç Tuşu basılı tutun taaki Samsung Galaxy S4 yazısı gelene kadar yazı gelince düğmeleri bırakın. Böylece Cihazınız Recovery Moda girecektir. Tabi biz yukarıda TWRP Recovery Yükledeğimiz için TWRP Recovery açılacaktır.

Adım 2: Recovery Bölümünden İnstall butonuna basalım. telefon hafızasına attığınız UBDATE-SuperSU.zip Dosyasını Bulup Flashlayın (Swipe to install mavi tuşu sağa doğru çekerek).  Yükleme Bittikten Sonra Cihazınızı Yeniden Başlatmak için Reboot System Butonunu kullanın. Samsung Galaxy S4Root Hayırlı olsun.

Telefonunuzu Daha sonra Recovery moda almak için: Telefonu güç tuşuna basarak kapatın. Ses Kısma + Home Tuşu + Güç Tuşlarını birlikte basılı tutun taaki Samsung Galaxy S4 yazısı gelene kadar yazı gelince tuşları bırakın. Samsung Galaxy S4 Root Yapma + Recovery Mod Yükleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin