Samsung Galaxy Note 5

Samsung Galaxy Note 5 Android 7 Nougat Güncellemesini yayınladı. Android 7.0 Nougat Güncellemesi OTA üzerinden geldiği gibi, Elle de yüklenebiliyor. OTA Üzerinden gelen güncelleme yaklaşık 1.3 GB dosya boyutuna sahip. Bizde bu yazıda sizler için, Samsung Galaxy Note 5 Android 7 Nougat Güncelleme nasıl yapılır anlatacağız.

Galaxy Note 5 Android 7 ile gelen yenilikler

Nougat güncellemesi sonrası Galaxy Note 5’in arayüzünde önemli değişiklikler meydana geliyor. Bildirim alanı ve ayarlar menüsü daha sade bir hale geliyor. Güncellemeyle Always On Display özelliğinin gelmediğini de belirtelim.

Galaxy Note 5 Android 7 OTA ile Güncelleme

Telefonunuzun Ayarlar > Hakkında > Sistem Güncellemeleri > Yazılım güncellemesi > güncellemeleri kontrol et yolunu takip ederek yükleyebilirsiniz. Güncellemeyi bir Wifi bağlantısı ile yapmanız tavsiye edilir. Güncelleme indirildikten sonra otomatik olarak yüklenir.

Samsung Galaxy Note 5 Android 7 Nougat Güncelleme

Galaxy Note 5 Elle Android 7 Nougat Kurulumu

Eğer telefonunuza Güncelleme otomatik olarak gelmediyse elle kurulum yapabilir sıfırdan temiz bir şekilde yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki talimatları uygulayarak Note 5 telefonunuza elle Android 7.0 Nougat yükleyebilirsiniz.

Samsung Stock Rom İndirme

Öncelikle Telefonunuza uygun Stock rom indirmeniz gerekiyor. Telefonunuzun model numarasını öğrenmek için: Ayarlar > Cihaz hakkında > Model numarası kısmına bakabilirsiniz.

Adım 1: Kayıt olma

Model numaranızı öğrendikten sonra; SamMobile web sitesine gidip, burada bir hesap açmanız gerekiyor. Dil İngilizce olduğu için, sizlere bazı terimleri açıklayalım: User Name: Kullanıcı Adı, Confirm Password: Parolayı doğrula, Country: Konum (Ülke), Alttaki Diğer kısımları boş bırakın. Puzzle’ı da yerleştirin. I have read, and agree to abide by the SamMobile rules. kutucuğunu işaretledikten sonra COMPLETE REGISTRATION Butonuna tıklayarak üyeliği tamamlayın.

Verdiğiniz E-Mail kontrol ederek, size bir doğrulama postası göndermişlerse o linke tıklayarak e-postanızı doğrulayın. Son olarak Buradan Kayıt ettiğiniz kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapın.

Adım 2: Modelinize uygun yazılımı indirin

Açılan sayafada REGULAR DOWNLOAD Butonuna ardından da DOWNLOAD Butonuna tıklayarak yazılımı indirin.

Samsung Galaxy Note 5 Android 7 Nougat Güncelleme
“REGULAR DOWNLOAD” ardından “DOWNLOAD” butonlarına tıklayarak stock rom’u indirin.

Galaxy Note 5 SM-N920C Android 7 Dosyası
Galaxy Note 5 SM-N920G Android 7 Dosyası
Galaxy Note 5 SM-N920İ Android 7 Dosyası
Galaxy Note 5 SM-N920P Android 7 Dosyası
Galaxy Note 5 SM-N920T Android 7 Dosyası
Galaxy Note 5 SM-N920V Android 7 Dosyası
Galaxy Note 5 SM-N9208 Android 7 Dosyası

Gerekli Araçların hazırlanması

Buradan Son sürüm Odin indirin ve Masaüstü’ne çıkartın.
Buradan Samsung USB Sürücüsü‘nü indirip yükleyin.
SamMobile’den indirdiğiniz .zip uzantılı dosyayı masaüstüne çıkartın. İçinde .tar.md5 uzantılı bir dosya olacak.

Odin ile Stock Rom Yazılım Yükleme

Samsung USB Sürücüsünü yükledik, Odin’i Masaüstüne çıkarttık, .tar.md5 uzantılı stock romumuz da hazır.

Adım 1: Odin hazırlama

Odin.exe Programını Açın. Option altında Auto Reboot ve F. Reset Time seçili olması gerekiyor. İşaretli değillerse işaretleyin. UYARI: RE-Partition işaretli olmamalı. Files [Download] kısmından “AP” butonuna tıklayın. Açılan pencerede masaüstü’ne çıkardığınız .tar.md5 uzantılı dosyayı seçin. Dosyanın incelenmesi biraz uzun sürebilir.

BİLGİ: Telefonunuzda Mevcut yazılım üzerine, daha üst bir stock rom yükleyip hiçbir şeyi sıfırlamayacaksanız; direkt Adım 3‘e gidin. Eğer Android Sürüm düşürme (Downgrade) yapacaksanız, ya da formatlayarak temiz bir yazılım yükleyecekseniz, Adım2 kısmını da yapın.

Adım 2: Telefonu Sıfırlamak

Telefonu sıfırlamak için Telefonu Recovery Mod‘a almamız gerekiyor. eski Model samsunglarda Recovery Mod’a alma işlemi farklılık gösterebilir. Bunun için İnternette Modelinizin Nasıl Recovery Moda’a alınacağını öğrenin ve o şekilde Recovery Mod’a alın. Yeni model Samsung Telefonlar için Recovery Mod’a almayı anlatacağız.

  1. Telefonu Güç tuşuna basarak tamamen kapatın.
  2. Ses Açma Tuşu + Ev (Orta) Tuşu + Güç Tuşu ‘na birlikte basılı tutun taki Samsung yazısı gelince tuşları bırakın.
  3. Recovery Mod açılınca, Ses Tuşlarını kullanarak “wipe data/factory reset” üzerine gelerek Güç Tuşuna bir defa basın. Bazı modellerde bu ev (orta) tuş olabilir.
  4. Bir sürü No No arasında Ses tuşlarıyla “Yes – delete all user data” yazısına getirin ve Güç tuşuna basın.
  5. Silme işleminden sonra Recovery ekranına dönecektir. Ses tuşlarıyla “Power down” üzerine gelip Güç tuşu’na basın. Telefon kapanacaktır. Telefon kapalı olsun Adım 3’e geçin.
Samsung Galaxy Note 5 Android 7 Nougat Güncelleme
Wipe data/factroy reset

Adım 3: Telefonu Download Moda alma

Yeni modeller için: Telefon kapalı iken Ses Kısma Tuşu + Ev (Orta) Tuşu + Güç Tuşu ‘na birlikte basılı tutun. Warning uyarısı gelince tuşları bırakın. Ses Açma tuşuna bir defa basın. Download mod açılır. Arından telefonu USB ‘ye USB ‘yi de Bilgisayara bağlayın Odinde ID:COM Noktası Mavi olacaktır. Telefonu bir zemine bırakın.

Samsung Galaxy Note 5 Android 7 Nougat Güncelleme
Ses kısma + Ev tuşu + Güç tuşu sonrasında Ses açma bir defa
Samsung Galaxy Note 5 Android 7 Nougat Güncelleme
AP Kısmına Stock rom seçtik. Telefonu download mod ile bağladık. COM Mavi oldu. Son olarak start’a basıyoruz.

Adım 4: Yüklemeyi başlatma

Odindeki ID:COM Noktası Mavi olduktan sonra “Start” tuşuna basarak kurulumu başlatın. Kurulum ortalama 10dk tamamlanır. Yükleme tamamlanınca, Odinde PASS yazısı gelir. Telefon kendiliğinden açılır. Artık Telefonu USB ‘den çıkarıp, kurulum ayarlarınızı yaparak işlemleri tamamlayın. Odin ile Stock Rom Yazılım Yükleme işlemleri bu kadardı kolay gelsin…

Galaxy Note 5 Güncelleme sonrası klavye sorunu Çözümü

2 YORUMLAR

  1. Benim telefon samsung galaxy note 5

    Birleşik Arap Emirlikleri gözüküyor şuan Android 6.0.1 yüklü ama 7.0 nugat yazılım güncellemesi yok

    N920CXXU3BPJ9 SÜRÜMÜ

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin