Samsung Galaxy Note 2 Root + Recovery Mod Yükleme

Samsung Galaxy Note 2 Root ve TWRP Recovery Yükleme, Samsung Galaxy Note 2 N7100, N7105 Root Yapma, N7100, N7105 TWRP Recovery Yükleme, Note 2 Recovery Mod, Galaxy Note 2 Download Mod

Merhaba değerli okuyucumuz bu yazıda sizlere Samsung ‘un Galaxy Note 2 modeli olan N7100 ve N7105 telefona Custom yani özel Recovery mod kurmayı ve Root yapmayı anlatacağız. Samsung Galaxy Note 2 Root + Recovery Mod Yükleme

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Samsung Galaxy Note 2 Root

Öncelikle Aşağıdaki Araç ve Gereçleri Bilgisayarınıza indirin.

Gerekli Dosyalar: Aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indirin Samsung USB Driveri bilgisayarınıza kurun (eğer bilgisayarda kies varsa veya daha önce driver kurduysanız gerek yok)  UPDATE-SuperSU.zip dosyasını hafıza kartına atın, Odin_v3.09.zip dosyasını Masaüstüne çıkarın. Telefon modeliniz hangisi ise ona uygun TWRP Recovery dosyasını indirin Örneğin N7100 için twrp-3.0.2-0-t03g.img.tar dosyası da masaüstünde bulunsun (çıkarmayın).

Samsung Galaxy Note 2 Root + Recovery Mod Yükleme

Samsung USB Driver > İndir
Odin_v3.09.zip > İndir
UPDATE-SuperSU.zip > İndir
N7100 için twrp-3.0.2-0-t03g.img.tar > İndir
N7105 için twrp-3.0.1-0-t0ltecan.img.tar > İndir

TWRP Recovery Kurma İşlemleri:

Adım 1: Samsung driver yüklediyseniz Odin3 v3.09.exe programını açın. Odinde “AP” butonuna basın ve masaüstüne attığınız twrp-3.0.2-0-t03g.img.tar (Telefonunuza uygun olanı hangisi ise N7100 veya N7105) dosyasını seçin. program hazır.

Adım 2: Şimdi telefonu Recovery moda alalım. Telefon açıksa güç tuşuna basarak tamamen kapatın ardından  Ses Kısma + Home Tuşu + Güç Tuşlarını birlikte basılı tutun taaki Samsung Galaxy Note 2 yazısı gelene kadar yazı gelince tuşları bırakın. ekrana Warning!! uyarısı gelir sizde Ses açma tuşuna bir defa basın Downloading yazısı gelir.

Samsung Galaxy Note 2 Root + Recovery Mod Yükleme

Adım 3: Telefonu USB kablosuna kabloyuda Bilgisayara takın. USB Kablo bağlantısı sağlanınca odin programında ID:COM noktası mavi olacaktır. Şimdi Start tuşuna basarak yükleme işlenini başlatın. yükleme bitince TWRP Recovery Mod yüklenmiş oldu telefon kendiliğinden açılacaktır.

Samsung Galaxy Note 2 Root + Recovery Mod Yükleme

Root Yapma İşlemleri:

Adım 1: Telefon açılınca tekrar güç tuşuna basarak kapatalım. Şimdi Telefonu Recovery Mod’a alacağız. Telefon kapalı iken Ses Açma + Ev Tuşu + Güç Tuşu basılı tutun taaki Samsung Galaxy Note 2 yazısı gelene kadar yazı gelince düğmeleri bırakın. Böylece Cihazınız Recovery Moda girecektir. Tabi biz yukarıda TWRP Recovery Yükledeğimiz için TWRP Recovery açılacaktır.

Adım 2: Recovery Bölümünden İnstall butonuna basalım. telefon hafızasına attığınız UBDATE-SuperSU.zip Dosyasını Bulup Flashlayın (Swipe to install mavi tuşu sağa doğru çekerek).  Yükleme Bittikten Sonra Cihazınızı Yeniden Başlatmak için Reboot System Butonunu kullanın. Samsung Galaxy Note 2 Root Hayırlı olsun.

Telefonunuzu Daha sonra Recovery moda almak için: Telefonu güç tuşuna basarak kapatın. Ses Kısma + Home Tuşu + Güç Tuşlarını birlikte basılı tutun taaki Samsung Galaxy Note 2 yazısı gelene kadar yazı gelince tuşları bırakın. Samsung Galaxy Note 2 Root + Recovery Mod Yükleme

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin