Samsung Galaxy J5

Samsung Galaxy J5 Root Yapma ve TWRP Recovery Mod Yükleme, Samsung Galaxy J5 SM-J5008, J500F, J500FN, J500G, J500H, J500M, J500N0, J500Y, J510K, J510L, J510S Modellerine Root atma ve TWRP Recovery Mod yükleme

Merhaba değerli ziyaretçi, bu yazıda sizlere Samsung Galaxy J5 Root yapmayı ve Custom yani özel Recovery mod kurmayı anlatacağız. Sizde Yukarıda belirttiğimiz modellerden birine sahipseniz aşağıdaki yöntemlerle root ve recovery yükleyebilirsiniz.

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Ayrıca Samsung Knox ve Samsung Ödeme çalışmayacaktır. Cihazınız garanti kapsamından çıkacaktır (Stock Rom Yüklenince tekrar garantiye girer). Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Telefonun Model Numarasını Öğrenme

İlk Önce Telefonumuzun Model numarasını Öğreneceğiz. Bunun için Ayarlar/Telefon Hakkında kısmında Model numarası kısmındaki koda bakıyoruz ve yukarıdaki listede var mı? ona bakıyoruz varsa Root işlemlerine geçiyoruz. Örneğin: “SM-J500F”

Öncelikle Aşağıdaki araçları indirin. Bilgisayarınızda Samsung Mobil USB Sürücü varsa tekrar kurmanıza gerek yok. Kurulu değilse aşağıdan indirip bilgisayarınıza kurun.
Odin3 v3.12.3 İndir/Download
SAMSUNG Mobil USB Sürücü İndir/Download

Samsung Galaxy J5 Root Yapma

Aşağıda J5 Modelinize uygun Root dosyasını indirin.
SM-J5008 için Android 5.1 Root Dosyası
SM-J500F için Android 6.0.1 Root Dosyası
SM-J500FN için Android 5.1.1 Root Dosyası
SM-J500G için Android 5.1.1 Root Dosyası
SM-J500H için Android 6.0.1 Root Dosyası
SM-J500M için Android 6.0.1 Root Dosyası
SM-J500N0 için Android 5.1.1 Root Dosyası
SM-J500Y için Android 5.1.1 Root Dosyası
SM-J510K için Android 6.0.1 Root Dosyası
SM-J510L için Android 6.0.1 Root Dosyası
SM-J510S için Android 6.0.1 Root Dosyası

Adım 1: Öncelikle Telefonunuzda Ayarlar / Telefon Hakkında / Yazılım bilgileri / Yapım numarası kısmına 5-6 defa üst üste dokunuyoruz, Taki “artık bir geliştiricisiniz” diyene kadar. Sonra geri gelip Geliştirici seçeneklerinden OEM kilit açma aktif yapıyoruz.

Adım 2: İndirdiğiniz Odin zip arşivini masa üstüne çıkarın. Yukarıda Modelinize uygun indirdiğiniz Root dosyası arşivindeki .tar.md5 uzantılı dosyayı da masaüstüne çıkartın. Odin3.exe çalıştırın.

Adım 3: Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masa üstüne çıkarttığınız root dosyanızı seçin örneğin: CF-Auto-Root-j5lte-j5ltexx-smj500f.zip

Adım 4: Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. ardından Ses Kısma + Orta tuş + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun taki Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın. Ardından Telefonu USB Kabloya USB’yi de Bilgisayara takın. Odinde ID:COM noktası mavi olacaktır

Samsung Galaxy J5 Root Yapma ve TWRP Yükleme

Adım 5: Odinde ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odinde “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatın. Yükleme bitince Odinde PASS yazısı gelir. telefonda kırmızı korsan android logosu ile birlikte yazılar gidip gelir telefon 2-3 kere samsung logosunda tekrarlanır. Daha sonra telefon açılır. SuperSU uygulamasının yüklediğini kontrol edebilirsiniz. Root işlemi bitti dilerseniz devam edip TWRP Recovery Mod yükleyebilirsiniz.

Videolu Anlatım

Galaxy J5 TWRP Recovery Mod Yükleme

TWRP-20150710-UNOFFICIAL-J5lte.tar Aşağıdaki modeller için TWRP Dosyasını bilgisayara indirin.

TWRP Destekleyen cihazlar:

 • Galaxy J500F Çalışıyor
 • Galaxy J500H Çalışıyor
 • Galaxy J5008 Çalışıyor Bootloader kildinin kaldırılması gerekiyor.
 • Galaxy J5007 Denenmedi
 • Galaxy J500G Çalışıyor
 • Galaxy J500M Çalışıyor
 • Galaxy J500N0 Denenmedi
 • Galaxy J500FN Çalışıyor
 • Galaxy J500Y Denenmedi

Adım 1: Yukarıdaki .tar uzantılı dosyayı indirin. Odin3.exe programını çalıştırın. Odin3.exe çalıştırdıktan sonra “AP” butonuna tıklayın. Açılan Pencereden masa üstüne çıkarttığınız root dosyanızı seçin örneğin: TWRP-20150710-UNOFFICIAL-J5lte.tar

Adım 2: Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. ardından Ses Kısma + Orta tuş + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun, taaki Download Mod açılana kadar. Download mod açılınca Ses Yükseltme tuşuna bir defa basın. Ardından Telefonu USB Kabloya, USB’yi de Bilgisayara takın. Odinde ID:COM noktası mavi olacaktır

Samsung Galaxy J5 Root Yapma ve TWRP Yükleme

Adım 3: Odinde ID:COM noktası mavi olduktan sonra Odinde “Start” Butonuna tıklayarak kurulumu başlatın. Yükleme bitince Odinde PASS yazısı gelir. Daha sonra telefon açılır. Telşefonu REcovery Moda almak için: Telefonunuzu güç tuşunu kullanarak tamamen kapatın. ardından Ses Yükseltme + Orta tuş + Güç Tuşlarına birlikte basılı tutun.

24 YORUMLAR

  • Telefonu Rootladıktan sonra, Gereksiz sistem uygulamalarını silebilirsin. Daha sora Link2sd denen uygulama ile bazı uygulamaları sd karta taşıyabilirsin. Tavsiyem Facebook yerine Facebook Lite kullan.

 1. hocam rootladım onda bır sıkıntı yok twrp yıde yaptım ses açmahome ve power tuşlarına basılı tutuyorum ama ekran gittikce bulanıklaşıyor açılmıyor

  • SuperSU’yu odin ile yüklediğimiz tar dosyası kendisi yüklüyor. Biz sonradan yüklemiyoruz. Eğer Root başarı şle gerçekleşirse SuperSU da yükleniyor telefona.

 2. Ben rootladım hata verdi yani yazılım yükledim düzeldi ama root ve samsung knox gitti. Samsung knox gitti için tekara hat alırmıyım. Hata su yeniden başlattım telefona uyarı geldi custom binary… frb fab diye. Tekrar yaşarmıyım acaba.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin