Samsung GALAXY Grand 2 Root Yapma + Recovery Mod Yükleme

Samsung GALAXY Grand 2 Root SM-G7102 4.4.2 Nasıl Root Yapılır?, Samsung GALAXY Grand 2 SM-G7102 Philz Touch Recovery Mod yükleme nasıl yapılır?

Merhaba değerli İdeal Kaynak okurları bu yazıda sizlere Samsung GALAXY Grand 2 SM-G7102 Cihazı Android 4.4.2 Sürümünde hem root yapıp hemde Philz Touch Recovery mod yüklemeyi anlatmaya çalışacağız. Kolay gelsin.

UYARI: Bu işlemler Android 4.4.2 Kullanan Cihazlar içindir ve Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzudaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Gerekli Programlar > İndir | Alternatif
Samsung USB Driver > İndir

Samsung GALAXY Grand 2 Root + Recovery Mod Yükleme

Samsung GALAXY Grand 2 Root Yapma

Adım 1: Yukarıdaki linklerden gerekli programları indirin ve samsung mobile driver’i da sitesinden indirin. İndirdiğiniz driveri bilgisayarınıza kurun (Eğer kies varsa kurmaya gerek yok)

Adım 2: İndriğiniz arşivi masaüstüne çıkarın “SM-G7102 4.4.2 Root” klasöründeki “Odin3-v3.07.exe” dosyasını çalıştırın ve “PDA” kısmına “CF-Auto-Root-ms013g-ms013gxx-smg7102.tar.md5” dosyasını yerleştirin.

Adım 3: Telefonunuzu kapatın tamamen kapanınca Ses Kısma + Orta Tuş + Güç Tuşu birlikte basılı tutun telefon warning ile açılır. Açılınca tuşları bırakın. Sonra Ses Açma tuşuna bir defa basın ve Telefonu Download Moda Alın.

Samsung GALAXY Grand 2 Root + Recovery Mod Yükleme
Adım 4: Download Mod Açılınca Telefonu USB ye USByi de bilgisayara takın. Takınca COM noktası Mavi olacak mavi olunca “Start” tuşuna basarak kurulumu yapın. Kurulum bitince telefon açılır SuperSU uygulamasının yüklendiğini kontrol edin.

Samsung GALAXY Grand 2 Root + Recovery Mod Yükleme

GALAXY Grand 2 TWRP Yükleme

Adım 1: Masaüstüne çıkardığınız “SM-G7102 4.4.2 Root” klasöründeki “Odin3-v3.07.exe” dosyasını çalıştırın ve “PDA” kısmına “SM-G7102 Philz Touch Recovery 4.4.2” Klasöründeki “philz_touch_6.49.2-ms013g.tar.md5” dosyasını yerleştirin.

Adım 2: Telefonunuzu kapatın tamamen kapanınca Ses Kısma + Orta Tuş + Güç Tuşu birlikte basılı tutun telefon warning ile açılır. Açılınca tuşları bırakın. Sonra Ses Açma tuşuna bir defa basın ve Telefonu Download Moda Alın.

Adım 3: Download Mod Açılınca Telefonu USB ye USByi de bilgisayara takın. Takınca COM noktası Mavi olacak mavi olunca “Start” tuşuna basarak kurulumu yapın. Kurulum bitince telefon kapalı iken Ses Açma + Orta Tuş + Güç Tuşu tuşlarına basarak Redovery mod ‘u test edebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin