SamFirm ile Samsung Stock Rom İndirme Rehberi

Android işletim sistemini kullanan Samsung model telefonlar için, Stock ROM yazılım dosyaları paylaşan SamMobile sitesinin çıkarmış olduğu SamFirm programının kullanımını ve nasıl Stock ROM indireceğinizi detaylı olarak paylaşacağız. Kısaca SamFirm ile Samsung Stock Rom indirme Rehberi diyebiliriz.

SamFirm ne işe yarar?

SamFirm programı size güncel, yani en son çıkan Stock ROM dosyasını verecektir eğer daha eski bir yazılım Stock ROM istiyorsanız, SamMobile Samsung Cihazlar için Stock ROM İndirme adlı yazımıza bakabilirsiniz.

! SamFirm Programını kullanabilmek için: .NET Framework 3.5 (Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable Package (x86) ve Microsoft Visual C++ 2010 Redistributable Package (x86) bilgisayaranızda yüklü olması gerekmektedir.

Aşağıdaki Bağlantılardan SamFirm Programını bilgisayarınıza indirin.

İndir > SamFirm_v0.3.6.zip / Alternatif / Alternatif

SamFirm ile Samsung Stock Rom indirme

  1. Yukarıda verdiğimiz bağlantılardan birinden SamFirm programını bilgisayarınıza indirip, Winrar veya winzip benzeri bir arşiv programı ile Masaüstüne çıkartın.
  2. Çıkardığınız klasörün içinde bulunan SamFirm.exe uygulamasını çalıştırın.
    SamFirm ile Samsung Stock Rom indirme Rehberi
  3. Program açıldıktan sonra, Model kısmına Telefonunuzun modelini, Region kutucuğuna da hangi ülke yazılımını indirecekseniz kıs adını yazın Örneğin: TUR, ITA, DEU, FRA gibi. Son olarak Auto kutucuğunu da işaretledikten sonra Check Update butonuna tıklayarak güncel yazılım kontrolü yapın.
    SamFirm ile Samsung Stock Rom indirme Rehberi
  4. Program güncellemeyi yaptıktan sonra, Download bölmünde güncel yazılımı indirmeye sunar. En aşağıdaki bölümde de Stock Rom’un versiyonu, Yazılım sürümünü Örenğin: Nougat(Android 7.0) olduğunu belirtir.
  5. Son olarak Download butonuna tıklayarak Stock ROM’u indirebilirsiniz.

İndirdiğiniz bu Stock ROM’u Samsung Telefonlara Odin ile Stock Rom Yazılım Yükleme Rehberi aldı yazımızda anlattığımız gibi yükleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin