Maalesef Sistem Arayüzü durdu. Hatası Çözümü

Android telefonlarda sık karşılaşılan hatalardan biri de “ Maalesef Sistem Arayüzü durdu ” hatasıdır. Peki bu hatanın çözümü nedir? “Durdu: Ne yazık ki, sist arayüzü” ve “com.adnroid.systemui işlemi durduruldu” Hatası Nasıl Düzeltilir?

Android mobil işletim sistemi kullanan cihazlar, zamanla bazı hatalar vermektedir. Bu hatalar kullanıcıları, gerçekten mağdur edip can sıkıcı olabilmektedir. Android mobil işletim sistemini her üretici kendisine göre düzenlediği için, belli bir raya daha oturmamıştır. Bu da bazen yazılımsal sorunlara yol açabilmektedir.

Maalesef Sistem Arayüzü durdu

Önceleri Cihazınızı güzel güzel kullanırken, hoop! birden Durdu: Maalesef Sist Arayüzü durdu hatasını aldınız. Peki ne oldu da durduk yere bu hata geldi? işte bu konuda sizlere Maalesef Sistem Arayüzü durdu Hatasının Çözüm yollarını anlatacağız.

Maalesef Sistem Arayüzü durdu Hatası Çözümü

Bu hatanın maalesef tek bir sebebi olmayabilir. Onun için biz olası sebepleri adım adım halinde, çözüm yollarını paylaşacağız. Sizde bu adımları tekere teker uygulayarak, Çözüm elde etmeye çalışacaksınız.

Önbellek temizleme

  1. Telefonunuzda Ayarlar > Genel > Uygulamalar kısmına gidin.
  2. Burada Sağ üst köşedeki menüye basarak Sistem Uygulamalarını Göster diyoruz.
  3. Yüklü Uygulamalar içinde Sist Arayüzü‘nü bulup tıklıyoruz.
  4. Burada Depolama kısmına tıklayın. Gelen ekranda Önbelleği sil butonuna tıklayın.
  5. Son olarak telefonu yeniden başlatın.

Telefonu sıfırlamak

Yukarıdaki Önbelleği silme yöntemi işe yaramadıysa telefonunuzu sıfırlamanız, yani hard reset atmanız çözüm sağlayabilir. Telefonunuza Hard reset atmadan önce telefondaki bilgilerinizi yedekleyebiliyorsanız, yedekleyin. Çünkü her şey silinecektir. Hard reset için aşağıdaki yazılardan faydalanabilirsiniz.

Hard reset nasıl atılır?

LG Telefonlara Format Atma
Samsung Telefonlara Format Atma

Stock Rom yüklemek

Telefona Hard reset, yani format attığınız halde bir çözüm elde edemediyseniz, Elinizde tek çare kalıyor o da: Telefona Orijinal yazılım yüklemek. Yani telefona yeni temiz bir yazılım yüklemek. Bunun için aşağıdaki yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Yazılım nasıl yüklenir?

Samsung Telefonlara Odin ile Stock Rom Yazılım Yükleme
LG Telefonlara LG UP ile Stock Rom Yazılım KDZ Yükleme

maalesef com.android.systemui işlemi durdu, lg sist arayüzü durdu hatası, sist arayüzü indir, android sistem durduruldu hatasi, durduruldu hatası android, sist arayüzü içerik gizlendi, samsung sistem ul durduruldu hatası, sist arayüzü gizlendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin