Maalesef Kamera durdu Android Hatası Çözümü

Android telefonlarda sık karşılaşılan hatalardan biri de “ Maalesef Kamera durdu ” hatasıdır. Peki bu hatanın çözümü nedir? “Durdu: Ne yazık ki, kamera” ve “com.adnroid.camera işlemi durduruldu” Hatası Nasıl Düzeltilir?

Android mobil işletim sistemi kullanan cihazlar zamanla bazı hatalar vermektedir. Bu hatalar kullanıcıları gerçekten mağdur edip, can sıkıcı olabilmektedir. Android mobil işletim sistemini her üretici kendisine göre düzenlediği için, belli bir raya daha oturmamıştır. Bu da bazen yazılımsal sorunlara yol açabilmektedir.

Maalesef Kamera durdu

Önceleri Cihazınızı güzel güzel kullanırken, hoop! birden Durdu: Maalesef Kamera durdu hatasını aldınız. Peki ne oldu da durduk yere bu hata geldi? işte bu konuda sizlere Maalesef Kamera durduruldu Hatasının Çözüm yollarını anlatacağız.

Bu hatanın maalesef tek bir sebebi olmayabilir. Onun için biz olası sebepleri ve çözüm yollarını adımlar halinde paylaşacağız. Sizde bu adımları teker teker uygulayarak Çözüm elde etmeye çalışacaksınız.

Önbellek temizleme

  1. Telefonunuzda Ayarlar > Genel > Uygulamalar kısmına gidin.
  2. Yüklü Uygulamalar içinde Kamera‘yı bulup tıklıyoruz. Durdurmaya zorla butonuna basın.
  3. Eğer Kamera’yı bulamadıysanız, Burada Sağ üst köşedeki menüye basarak Sistem Uygulamalarını Göster diyoruz.
  4. Burada Depolama kısmına tıklayın. Gelen ekranda Önbelleği sil ve Verileri temizle butonlarına tıklayın.
  5. Son olarak telefonu yeniden başlatın.

Telefonu sıfırlamak

Yukarıdaki Önbelleği silme yöntemi işe yaramadıysa telefonunuzu sıfırlamanız, yani hard reset atmanız çözüm sağlayabilir. Telefonunuza Hard reset atmadan önce telefondaki bilgilerinizi yedekleyebiliyorsanız, yedekleyin. Çünkü her şey silinecektir. Hard reset için aşağıdaki yazılardan faydalanabilirsiniz.

Hard reset nasıl atılır?

LG Telefonlara Format Atma
Samsung Telefonlara Format Atma

Stock Rom yüklemek

Telefona Hard reset, yani format attığınız halde bir çözüm elde edemediyseniz, Elinizde tek çare kalıyor o da: Telefona Orijinal yazılım yüklemek. Yani telefona yeni temiz bir yazılım yüklemek. Bunun için aşağıdaki yazılarımızdan faydalanabilirsiniz.

Yazılım nasıl yüklenir?

Samsung Telefonlara Odin ile Stock Rom Yazılım Yükleme
LG Telefonlara LG UP ile Stock Rom Yazılım KDZ Yükleme

maalesef kamera durdu hatası sony, sony kamera durduruldu, durdu ne yazık ki kamera, samsung kamera kullanılamıyor, turkcell t50 kamera sorunu, lg kamera durduruldu, vestel venüs kamera hatası, maalesef kamera durdu htc

8 YORUMLAR

  1. Vestel Venüs vps250s var elimde sorunlu bir cihaz. Rom yüklemek istedim ama açılışta ses – ve+ tuşlarına bastığımda, pc’de kurduğum yazılım com bölümünde görmüyor. İnternetteki uygulama ve anlatımlar doğrultusunda, yanlış gelişmeler oluyor. Örneğin, telefonu açılışta ses – ve + basılı halde usb takıldığında telefonun ışık açılıyor ve siyah ekranda kilitleniyor, bataryayı sökmeden normal haline gelmiyor.
    Konu ile ilgili yardımcı olabilecek var mı?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin