Maalesef, com.android.phone işlemi durduruldu

Android telefonlarda sık karşılaşılan hatalardan biri de “Maalesef, com.android.phone işlemi durduruldu” hatasıdır. Peki bu hatanın çözümü nedir? com.android.phone işlemi durdu Hatası Nasıl Düzeltilir?

Peki bu hata neden ortaya çıkar? Özellikle rootlu telefonlarda kullanıcı bazı ayarlarla oynadıktan sonra veya bazı dosyaları sildikten sonra bu hata ortaya çıkabiliyor. Ayrıca Özellikle Yazılım yükseltme işlemlerinden sonra da bu hata ortaya çıkabilmektedir.

Telefonda bilgisayar yardımı ile veya OTA güncellemesi yaptıktan sonra eski veriler ile yeni verilerin çakışması yüzünden bu hata meydana geliyor. Bu durum kullanıcı tarafında tedirginliğe yol açabilir. Ancak sorundan kurtulmak mümkün işte çözümü…

com.android.phone işlemi durduruldu Çözümü

Bu sorunun tek çözümü telefonu sıfırlamak. Telefonu sıfırlamadan önce bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Telefonunuzda Ayarlar > Genel > Yedekle & sıfırla yolunu takip ederek telefonu sıfırlayın.

Yapabiliyorsanız telefona Hard reset atarak daha temiz bir çözüm sağlayabilirsiniz. Aşağıdaki bağlantıları kullanarak har reset nasıl atılır öğrenebilirsiniz.

Hard Reset Format Nasıl Atılır?

Samsung Telefonlara Format Atma [Hard Reset]
LG Telefonlara Format Atma [Hard Reset Atma]

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin