LG V30 Stock Rom KDZ indir

LG V30 Root Yapma, LG V30 TWRP Recovery Mod Yükleme, LG V30 H930 Root, LG V30 H930 Recovery Mod Yükleme, Android 7.0 Root, Nougat Root

Merhaba değerli okuyucumuz bu yazıda sizlere LG nin G6 modeli olan H930 telefon modeline Custom yani özel Recovery mod kurmayı ve Root yapmayı anlatacağız.

Bu yazıda sizlere TWRP Recover önereceğiz. yalnız bu işlemler şimdilik Bootloader kilidi açılmış, kaldırılmış cihazlarda işe yaramaktadır. Bootloader kilidi kaldırma desteği şuan için sadece H930 ve H930G Modelleri için var. eğer sizde H930  modellerine sahipseniz ve bootloader kilidinizi açmadıysanız aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya giderek Bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

Bootloader Kilidini Açmak için Tıklayın.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzudaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Aşağıdaki dosyaları (adb ve Lg Driver daha önce kurduysanız gerek yok) bilgisayarınıza indirip kurun: adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın.
adb-setup-1.4.3.exe > İndir
LG Mobile Driver > İndir

Gerekli Dosyalar: Aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indirin no-verity-opt-encrypt-6.0.zip dosyasını ve hangi root yöntemini yapacaksanız SuperSU veya Magisk indirip telefonun dahili deoplama bölüme atın. twrp-3.1.1-0-h930-by-jcadduo no.img dosyasının ismini recovery.img olarak değiştirin ve adb klasörünüzün içine Yerel Disk C:/adb klasörünün içine atın.
twrp-3.1.1-0-h930-by-jcadduo no.img > İndir
no-verity-opt-encrypt-6.0.zip > İndir
UPDATE-SuperSU.zip > İndir
Magisk-v12.0.zip > İndir

LG V30 TWRP Recovery Yükleme:

Adım 1: Telefonumuzdan Ayarlar/Genel/TelefonHakkında/YazılımBilgileri Bölümüne Gidiyoruz. Aşağıda Yapım Numarası Yazan Yere 4 Defa Art Arda Tıklıyoruz. Bu İşlem Sonunda Geliştirici Seçenekleri Bölümü Aktif Olacaktır. Genel Bölüme Geri Dönüyoruz Ve Geliştirici Seçeneklerinin İçine Giriyoruz. Oem Kilit Açma Ve Usb Hata Ayıklama Kutucuklarını Aktif Hale Getiriyoruz.

Adım 2: Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” Tuşlarına birlikte basalım açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım yada başlat menüsünden cmd aratarak bulup siyah ekranlı pencereyi açın. ve aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara her zaman ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 3: Yukarıdaki kodu enterladıktan sonra cihaz bootloder moda girecektir. recovery.img dosyasını adb klasörünü atmıştık şimdi aşağıdaki kodu yazıp ENTER basın.

fastboot flash recovery recovery.img

Yukarıdaki kodu girdikten sonra:

  1. Telefonu USB ‘den çıkarın.
  2. Telefonu güç tuşuna basılı tutarak tamamen kapatın.
  3. Telefon kapalı iken Ses Kısma + Güç Tuşu basılı tutun, taaki recovery menü açılana kadar.
  4. Recovery menü açılınca Ses tuşlarıyla “Factory data reset” seçin ve güç tuşu ile onaylayın.
  5. Gelen ekranda Ses tuşlarıyla “Yes” gelin ve güç tuşu ile seçin. Yeni TWRP Mod açılacaktır.

LG V30 Root Yapma:

Adım 1: Daha önce no-verity-opt-encrypt-6.0.zip ve UBDATE-SuperSU.zip veya Magisk.zip dosyasını telefonun dahili hafızasına atın demiştim.

Adım 2: Recovery Bölümünden İnstall butonuna basalım. telefon hafızasına attığınız no-verity-opt-encrypt-6.0.zip Dosyasını Bulup Flashlayın (Swipe to install mavi tuşu sağa doğru çekerek). Yükleme Bittikten Sonra geri gelip aynı yükleme işlemini UBDATE-SuperSU.zip veya Magisk.zip dosyası için de yapın Cihazınızı Yeniden Başlatmak için Reboot Butonunu kullanın. LG V30 Root Hayırlı olsun.

Telefonunuzu Daha sonra Recovery moda almak için:

  1. Telefon kapalı iken Ses Kısma + Güç Tuşu basılı tutun, taki recovery menü açılana kadar.
  2. Recovery menü açılınca Ses tuşlarıyla “Factory data reset” seçin ve güç tuşu ile onaylayın.
  3. Gelen ekranda Ses tuşlarıyla “Yes” gelin ve güç tuşu ile seçin. Yeni TWRP Mod açılacaktır.

2 YORUMLAR

  1. Recovery modunda girememedm yani o trwp menusu gelmedi bi turlu saatlerce urastm trwp guncell versionu indirdm vs. Ama ne yaparsam yine herseyi silip format atti telefon

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin