LG Stock Rom Yükleme

LG V20 Stock Rom Yazılım Yükleme, LG V20 Telefonlara KDZ Firmware/Yazılım Yükleme Nasıl yapılır?

Merhaba Değerli İdeal Kaynak Okuru Bu Yazımızda Sizlere LG Marka Cihazlara Yazılım yüklemeyi resimli olarak anlatmaya çalışacağız. Kısacası LG UP ile Stock Rom Yükleme ve LG Telefonlara KDZ Yazılım Yükleme Rehberi diyebiliriz.

LG UP nedir? ne işe yarar?

LG G3 ve öncesindeki cihazlara LG Flash Tool ile yazılım yüklüyorduk, Artık LG UP adında yeni bir yükleme aracı ortaya çıktı. LG UP ile kdz, tot ve dz uzantılı yazılım paketlerini yükleyebiliyoruz. Bu yazıda anlatılanlarla LG V20 Telefonunuza yazılım yükseltme ve temiz bir yazılım yükleme işlemlerinin yanı sıra, Brick olmuş telefonunuzu Unbrick yapıp kurtarabilirsiniz.

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce Telefondaki bilgilerinizi yedekleyin. Uygulamalarınızı veya oyunlarınızı, Telefon rehberinizi, Mesajlarınızı, Dahili belleği yedeklemeyi unutmayın. Yapacağınız Bu işlemler de başarı ve risk oranı telefonunuzun durumu, bu işe yetkinliğiniz ve dikkatlice adım atlamadan yapmanızla orantılıdır. Bu anlatım bizzat tarafımızca denenmiştir. Bu yüzden her türlü sorumluluk size aittir.

LG V20 Stock Rom Yazılım Yükleme

 >  LG Up ile yazılım yükleyebilmek için elinizde LG V20 KDZ uzantılı bir firmware paketi/dosyası olması lazım Buradan telefonunuza uygun KDZ yazılımlarını bulabilirsiniz.

 >  Aşağıdaki Dosyaları bilgisayarınıza indirin, LG Mobile Driver, LGUP_Setup ve LGUP_8994_DLL_v0.0.4.4.exe Dosyalarını bilgisayarınıza kurun. UPPERCUT.zip arşivini Masaüstüne çıkartın.
LG Mobile Driver > İndir/Download
LGUP_Setup_v1.14.0.3.msi > İndir / Alternatif Link
LGUP_8994_DLL_v0.0.4.4.exe > İndir / Alternatif Link
UPPERCUT_1.0.0.0.zip >İndir / Alternatif Link

NOT: Başlamadan önce Antivirüsünüzü Devre dışı bırakmalısınız. Şarjınız %50’nin üzerinde olsun. Yükleme bitinceye kadar telefon bir zeminde olsun usb ‘den çıkarmayın.

Adım 1: LG Mobie Driver, LGUP_Setup_v1.14.0.3.msi ve LGUP_8994_DLL_v0.0.4.4.exe dosyalarını bilgisayarınıza kurduktan sonra, Telefonu Güç tuşuna basılı tutarak tamamen kapatın.

BİLGİ: LG UP ta artık REFURBISH Modu çalışmamaktadır. Telefona sıfırlayarak yazılım yüklemek istiyorsanız, Önce telefonu Recovery Mod’a alıp Wipe data/factory reset yaptıktan sonra hemen telefonu kapatıp Adım 2 ‘ye geçmeniz gerekiyor.

Adım 2: USB kablosunu bilgisayara bağlayın. Kapalı olan telefonu Ses yükseltme tuşunu basılı tutarak USB kablosuna takıyoruz. Telefon Download mod’una girince elinizi bırakıp, Telefonu bir zemine bırakın.

LG Download Mod

Adım 3: UPPERCUT_1.0.0.0.zip arşivini Masaüsütüne çıkarın. UPPERCUT_1.0.0.0.exe dosyasına Fare ile çift tıklayarak programı açın. UPPERCUT Açıldıktan bir süres sonra LG UP kendiliğinden açılır.

UPPERCUT

Adım 4: LG UP Telefonunuzu gördükten sonra “UPGRADE” tikini işaretleyin. Aşağıda BIN file karşısındaki butonuna(çarpının solundaki) tıklayın. Açılan Pencerede yükleyeceğiniz kdz dosyasını seçin.

LG V20 Stock Rom Yazılım Yükleme LGUP ile KDZ Firmware Yükleme

Adım 5: Son olarak LG UP ta Start butonuna tıklayarak kurulum işlemlerini başlatın.

LG Yazılım Yüklenirken

LG V20 Yazılım Yükleme, LG V20 Yazılım Güncelleme, Orijinal Yazılıma Dönme, LG Root Kaldırma, Android 7 Nougat Yükleme, LG V20 Unbrick Yapma.

12 YORUMLAR

  • Tam olarak ne yapıyorsunuz? Sürüm düşürme mi yapıyordunuz? Yükseltmemi yapıyordunuz? Hangi yazılımı yüklediniz? Buradaki dosyaları mı kullandınız?

   • telefonda 10e yüklüydü, temiz olsun diye kdz ile bidaha yükleyim dedim, buradaki dosyaları kullanıyorum %50 de error veriyor response code 0x80000202

     • Telefonun modeli nedir? “common” klasörünü “C:Program Files (x86)LG ElectronicsLGUPmodel” klasörüne kopyaladın değil mi?

     • lg v20 h990tr. evet aynen oraya kopyaladım. lg bridge de hatayı çözdüm tam kdz indirmeye başlarken interneti kesip pc deki kdz yi programın klasörüne kopyaladım indirme yapmadan benim kdz yi açtı yine aynı yerde %50 de bu seferde lg bridge de takıldı. şimdi tekrardan yeni kdz indiriyorum bu siteden daha öncede burdan indirmiştim. denicem bişeyler yapamazsam servis yazılımı atar heralde 1 günde

     • çözdüm hocam, daha önce indirdiğim kdz dosyası eksik inmiş sanırım boyutu aynı ama. yeni indirdiğim ile lg bridge üzerinden kurtardım. lg up riskine bidaha giremedim 🙂

     • İlahi az kalsın telefondan olacaktın. Neyse Ucuz kurtardın. İyi çalışmalar.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin