LG V20

LG V20 Root Yapma, LG V20 TWRP Recovery Mod Yükleme, LG V20 US996 Root, LG V20 US996 Recovery Mod Yükleme, Android 7.0 Root, Nougat Root

Merhaba değerli okuyucumuz bu yazıda sizlere LG nin G6 modeli olan US996 telefon modeline Custom yani özel Recovery mod kurmayı ve Root yapmayı anlatacağız.

Bu yazıda sizlere TWRP Recover önereceğiz. yalnız bu işlemler şimdilik Bootloader kilidi açılmış, kaldırılmış cihazlarda işe yaramaktadır. Bootloader kilidi kaldırma desteği şuan için sadece US996 Modeli için var. eğer sizde US996 modeline sahipseniz ve bootloader kilidinizi açmadıysanız aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya giderek Bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

Bootloader Kilidini Açmak için Tıklayın.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzudaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Aşağıdaki dosyaları (adb ve Lg Driver daha önce kurduysanız gerek yok) bilgisayarınıza indirip kurun: adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın.
adb-setup-1.4.3.exe > İndir
LG Mobile Driver > İndir

Gerekli Dosyalar: Aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indirin UPDATE-SuperSU.zip veya Magisk.zip dosyasını telefonun dahili hafızasına, twrp-3.0.2-1-us996.img dosyasının ismini recovery.img olarak değiştirin ve adb klasörünüzün içine Yerel Disk C:/adb klasörünün içine atın.
twrp-3.0.2-1-us996.img > İndir
UPDATE-SuperSU.zip > İndir
Magisk-v12.0.zip > İndir

LG V20 TWRP Recovery Yükleme:

Adım 1: Telefonumuzdan Ayarlar/Genel/TelefonHakkında/YazılımBilgileri Bölümüne Gidiyoruz. Aşağıda Yapım Numarası Yazan Yere 4 Defa Art Arda Tıklıyoruz. Bu İşlem Sonunda Geliştirici Seçenekleri Bölümü Aktif Olacaktır. Genel Bölüme Geri Dönüyoruz Ve Geliştirici Seçeneklerinin İçine Giriyoruz. Oem Kilit Açma Ve Usb Hata Ayıklama Kutucuklarını Aktif Hale Getiriyoruz.

Adım 2: Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” Tuşlarına birlikte basalım açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım yada başlat menüsünden cmd aratarak bulup siyah ekranlı pencereyi açın. ve aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara her zaman ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 3: Yukarıdaki kodu enterladıktan sonra cihaz bootloder moda girecektir. recovery.img dosyasını adb klasörünü atmıştık şimdi aşağıdaki kodu yazıp ENTER basın.

fastboot flash recovery recovery.img

Yukarıdaki kodu girdikten sonra:

  1. Telefonu USB ‘den çıkarın.
  2. Telefonu güç tuşuna basılı tutarak tamamen kapatın.
  3. Telefon kapalı iken Ses Kısma + Güç Tuşu basılı tutun, taaki recovery menü açılana kadar.
  4. Recovery menü açılınca Ses tuşlarıyla “Factory data reset” seçin ve güç tuşu ile onaylayın.
  5. Gelen ekranda Ses tuşlarıyla “Yes” gelin ve güç tuşu ile seçin. Yeni TWRP Mod açılacaktır.

LG V20 Root Yapma:

Adım 1: Daha önce UBDATE-SuperSU.zip veya Magisk.zip dosyasını telefonun dahili hafızasına atın demiştim.

Adım 2: Recovery Bölümünden İnstall butonuna basalım. telefon hafızasına attığınız UBDATE-SuperSU.zip veya Magisk.zip Dosyasını Bulup Flashlayın (Swipe to install mavi tuşu sağa doğru çekerek).  Yükleme Bittikten Sonra Cihazınızı Yeniden Başlatmak için Reboot Butonunu kullanın. LG V20 Root Hayırlı olsun.

Telefonunuzu Daha sonra Recovery moda almak için:

  1. Telefon kapalı iken Ses Kısma + Güç Tuşu basılı tutun, taki recovery menü açılana kadar.
  2. Recovery menü açılınca Ses tuşlarıyla “Factory data reset” seçin ve güç tuşu ile onaylayın.
  3. Gelen ekranda Ses tuşlarıyla “Yes” gelin ve güç tuşu ile seçin. Yeni TWRP Mod açılacaktır.

3 YORUMLAR

  1. Merhaba buradaki root işlemi V20 h990DS taiwan modeli için uyumlumudur acaba ? Değilse de çift hatlı v20 için root çıktımı ? Teşekkürler şimdiden cevap için.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin