LG V10

LG V10 Root Yapma, LG V10 TWRP Recovery Mod Yükleme, LG V10 H960 Root, LG V10 H960A Recovery Mod Yükleme, Android 6.0 Root, Marshmallow Root

Merhaba değerli okuyucumuz bu yazıda sizlere LG nin V10 modeli olan H960a telefona Custom yani özel Recovery mod kurmayı ve Root yapmayı anlatacağız. LG V10 Root Yapma ve TWRP Recovery Mod Yükleme

Bu yazıda sizlere TWRP Recover önereceğiz. yalnız bu işlemler şimdilik Bootloader kilidi açılmış, kaldırılmış cihazlarda işe yaramaktadır. Bootloader kilidi kaldırma desteği şuan için sadece H960A Modeli için var. eğer sizde H960A modeline sahipseniz ve bootloader kilidinizi açmadıysanız aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya giderek Bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

Bootloader Kilidini Açmak için Tıklayın.

Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Aşağıdaki dosyaları (adb ve Lg Driver daha önce kurduysanız gerek yok) bilgisayarınıza indirip kurun: adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın.
adb-setup-1.4.3.exe > İndir
LG Mobile Driver > İndir

Gerekli Dosyalar: Aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indirin UPDATE-SuperSU.zip dosyasını telefonun dahili hafızasına, twrp-3.0.2.0-0-h960a.img dosyasının ismini recovery.img olarak değiştirin ve adb klasörünüzün içine YerelDisk C:/adb klasörünün içine atın.
twrp-3.0.2.0-0-h960a.zip > İndir
UPDATE-SuperSU.zip > İndir

TWRP Recovery Kurma İşlemleri:

Adım 1: Telefonumuzdan Ayarlar/Genel/TelefonHakkında/YazılımBilgileri Bölümüne Gidiyoruz. Aşağıda Yapım Numarası Yazan Yere 4 Defa Art Arda Tıklıyoruz. Bu İşlem Sonunda Geliştirici Seçenekleri Bölümü Aktif Olacaktır. Genel Bölüme Geri Dönüyoruz Ve Geliştirici Seçeneklerinin İçine Giriyoruz. Oem Kilit Açma Ve Usb Hata Ayıklama Kutucuklarını Aktif Hale Getiriyoruz.

Adım 2: Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” Tuşlarına birlikte basalım açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım yada başlat menüsünden cmd aratarak bulup siyah ekranlı pencereyi açın. ve aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara herzaman ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 3: Yukarıdaki kodu enterladıktan sonra cihaz bootloder moda girecektir. recovery.img dosyasını adb klasörünü atmıştık şimdi aşağıdaki kodu yazıp ENTER basın.

fastboot flash recovery recovery.img

Yukarıdaki kodu girdiyseniz Twrp Dosyası Telefonuza Yüklenmiştir. “fastboot reboot” yazısını Yapıştırıp enterleyin. Cihazınız Yeniden Başlayacaktır. Hayırlı Olsun

LG V10 Root Yapma İşlemleri:

Adım 1: Daha önce UBDATE-SuperSU.zip dosyasını telefonun dahili hafızasına atın demiştim. öyle yaptıysanız siyah cmd ekranına aşağıdaki kodu yapıştırıp enterleyin.

adb reboot recovery

Adım 2: Böylece Cihazınız Recovery Moda girecektir. Tabi biz yukarıda TWRP Recovery Yükledeğimiz için TWRP Recovery açılacaktır.

Adım 3: Recovery Bölümünden İnstall butonuna basalım. telefon hafızasına attığınız UBDATE-SuperSU.zip Dosyasını Bulup Flashlayın (Swipe to install mavi tuşu sağa doğru çekerek).  Yükleme Bittikten Sonra Cihazınızı Yeniden Başlatmak için Reboot Butonunu kullanın. LG V10 Root Hayırlı olsun.

Telefonunuzu Daha sonra Recovery moda almak için: Telefonu güç tuşuna basarak kapatın. Güç Tuşu + Ses Kısma tuşlarına birlikte basılı tutun LG Logosu gelince iki tuşuda bırkıp tekrar iki tuşa basılı tutuyoruz taki Yes ve No tuşları görünene kadar görünce elinizi çekin ve Ses Tuşlarıyla Yes seçeneğine gelip güç tuşuna basarak cihazı Recovery Moda alın.

11 YORUMLAR

   • bendeki cihaz h900 modeli ama h960 modeline uygulanırmı o konuda bilgim yok ne yazıkki..bende günlerce araştırdım şimdiye kadar hangi cihazı aldıysam hepsini hemen rootladım ama bu beni baya bi uğraştırdı..istiyorsan yardımcı olurum ama dediğim gibi senin cihaza olurmu bilmiyorum…bildiğim kadarıyla türkiye cihazlarına olmuyor ama emin değilim…

  • hocam android 6.0 lı h900 att modeli var elimde root uygulayabilirmiyiz..wifi , usb , bt tetherinh hotspot lar aktif olmuyor hata alıyorum nasıl açabiliriz

   • Mrb.
    Ne yazıkki 6.0 yüklüyse root yapamassınız.en azından şuan için.
    Eğer şuanki mevcut romda hata alıyorsan yeniden orjinal yazılım yüklemen gerekli.yanlız anlamadığım konu siz bu hatayı nasıl aldınız,muhtemelen rom yüklemeye kalktınız ve yanlış rommu yüklediniz acaba.???

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin