LG V10 Bootloader Kilidini Kaldırma - Bootloader Unlock

LG V10 Bootloader kilidini kaldırma, LG V10 Bootloader kilit açma, LG V10 H960A Bootloader Unlock, LG V10 Root yapma, LG V10 TWRP Recovery mod yüklemek. 

Merhaba Değerli İdeal Kaynak okurları bu yazıda sizlere LG nin V10 Modeli için Root veya rom yüklemek için Custom Recovery (Özel Kurtarma) Araçlarını yükleyemeye engel olan Bootloader kildini kaldırmayı anlatacağız. Bildiğiniz üzere Bootloader kilidi konulan telefonlarda Root yapmak mümkün olmuyor. Bu kilit kaldırılmadan cihazların Bootloader denilen kısmına müdahele edemiyoruz.

Android kullanıcılarının android platformunu seçme sebeplerinin başında özelleştirlebilmesi gelmektedir; ancak bu iş üreticiler için ise sorun olabilmketedir. Çünkü Root veya custom rom yüklenen cihazlarda çökme veya donanımlarala oynanması neticesinde cihazlarda yazılımsal veya donanımsal problemler çıkarabilmektedir. İşte bu yüzden üreticilerde bu tür garanti sorunları veya tamir değişim işleriyle pek uğraşmak istememeleri nedeniyle cihazlarına bootloder kilidi koyarlar.

Tabi kullanıcıların tepkilerine maruz kalmamak için bu Bootloader kilidini kaldırma desteği de sunarlar. Hoş sunmasalarda rootçular bunu kırmanın bir yolunu bulurlar tabi.

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce telefondaki bilgilerinizi yedekleyin. Yapacağınız bu işlemlerde oluşabilcek sorunlardan sorumlu değiliz. Bootloader kilidi kaldırma şuan için sadece Avrupa modeli olan H960A Modeline destek vermektedir.

Aşağıdaki Dosyaları bilgisayarınıza indirip kurun: adb-setup programını kurarken sürekli  gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın.

LG Mobile Driver > İndir
adb-setup-1.4.3.exe > İndir

Adım 1: Telefonunuzdan *#06# tuşlayarak yada telefonun pilini çıkartarak arkada yazan orijinal imei sini bir yere not edin. örneğin Not defterine.

Adım 2: Telefonumuzdan Ayarlar/Genel/TelefonHakkında/YazılımBilgileri Bölümüne Gidiyoruz. Aşağıda Yapım Numarası Yazan Yere 4 Defa Art Arda Tıklıyoruz. Bu İşlem Sonunda Geliştirici Seçenekleri Bölümü Aktif Olacaktır. Genel Bölüme Geri Dönüyoruz Ve Geliştirici Seçeneklerinin İçine Giriyoruz. Oem Kilit Açma Ve Usb Hata Ayıklama Kutucuklarını Aktif Hale Getiriyoruz.

Adım 3: Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” Tuşlarına birlikte basalım açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım yada başlat menüsünden cmd aratarak bulup siyah ekranlı pencereyi açın. ve aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara herzaman ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 4: Yukarıdaki kodu enterladıktan sonra cihaz bootloder moda girecektir. Daha Sonra aşağıdaki kodu yazıp ENTER basın.

fastboot oem device-id

Adım 5: Adb Penceresinde Aşağıdaki Gibi Bir Yazı Gelecektir. Bu Bizim Bootloaderi Kırmak İçin Unlock Keyimiz Olacak.

$ fastboot oem device-id
(bootloader)—————————————————————–
(bootloader) Device-ID
(bootloader) CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013
(bootloader) F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1
(bootloader)—————————————————————–

Adım 6: Bir not defteri açalım ve iki tane alt alta olan (bootloader) kodumuzu yan yana yapıştırıyoruz yani tek satır haline getiriyoruz önce yukarıdaki sonra aşağıdakinide hemen sonuna yapıştırıp birleştirin.

CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1

Adım 7: Lg Developer Sitesine Buradan gidip Üye Olun veya üyeliğiniz varsa Buradan Giriş Yapın. (Kullandığınız güncel bir eposta adresi ile üye olun çünkü dosya yollayacaklar)

Adım 8: Giriş Yaptıktan Sonra Cihazımızın Modelini Seçiyoruz. İmei Ve İd Kısımlarına Önce Not Aldığınız İmei Numaranızı Yazın. Sonra Unlock Keyinizi İd Kısmına Yapıştırın ve Confirm Tıklayın. Mail Adresinize Unlock.bin Dosyası Yollanacaktır.

Adım 9: Mail Adresinize gelen Unlock.bin Dosyasını bilgisayara idirin ve adb klasörünün içine atmalısınız mesela bizim kurduğumuz adb klasörü Yerel Disk C:/adb klasörünün içine atalım.

Adım 10: Daha sonra tekrar siyah pencereye aşağıdaki kodu yapıştırıp veya elle aynen girip “ENTER” tuşuna basarak dosyamızı yollayalım.

fastboot flash unlock unlock.bin

Adım 11: Unlock.bin Dosyasını Cihazınıza Yüklenecektir. Ve Bootloader Kilidiniz Açılmıştır. “fastboot reboot” yazısını Yapıştırıp “ENTER” basın. Cihazınız Yeniden Başlayacaktır. LG V10 Bootloader Kilidini Kaldırma Hayırlı Olsun.

LG V10 Bootloader Kilidini Kaldırma – Bootloader Unlock
 • Kadir CaN Yıldız (barikatdiss)

  Güzel anlatım eyvallah ama sıkıntı şu v10 g5 gibi ye i cihazların hiç birinin boot kilidi kırılmıyor şu anlık yani sadece Türkiye cihazları çünkü lg Türkiye cihazları için henüz bu imkanı sağlamadı son care dün mail attım bana lg den gelen cevap bu şekilde.

  • Administrator

   Şuan için LG Telefon alırken, Avrupa modelini almak en mantıklısı…

 • Kadir CaN Yıldız (barikatdiss)

  Halen bir çözüm bulunamadı Türkiye cihazlarının root yapma imkanı yok şu an için.

 • Orhan Ayık

  mrb. bendede lg v10 h900 modeli var ama bir türlü Bootloader Moduna Geçmiyor yardımcı olabilirmisiniz acaba…

  • ideal kaynak

   Bu işlemler sadece H960A modeli içindir. Ayrıca bootloader modu diye bir mod yoktur. Recovery Mod, Download Mod ve Fastboot mod vardır.

   • Orhan Ayık

    teşekkür ederim verdiğin bilgi için..peki yokmu bunun bir çaresi yani bu cihazı şu anda root edemicekmiyim.yardımcı olursanız çok sevinirim teli root lamam gerekiyor…