LG V10

LG V10 Bootloader Kilidini Kaldırma, LG V10 Bootloader kilit açma, LG V10 H960A Bootloader Unlock, LG V10 Root yapma, LG V10 TWRP Recovery mod yüklemek. 

Merhaba Değerli İdeal Kaynak okurları bu yazıda sizlere LG nin V10 Modeli için Root veya rom yüklemek için Custom Recovery (Özel Kurtarma) Araçlarını yüklemeye engel olan Bootloader kilidini kaldırmayı anlatacağız. Bildiğiniz üzere Bootloader kilidi konulan telefonlarda Root yapmak mümkün olmuyor. Bu kilit kaldırılmadan cihazların Bootloader denilen kısmına müdahale edemiyoruz.

LG V10 Bootloader Kilidini Kaldırma

Android kullanıcılarının, android platformunu seçme sebeplerinin başında özelleştirilebilmesi gelmektedir. Ancak bu iş üreticiler için ise sorun olabilmektedir. Çünkü Root veya custom rom yüklenen cihazlarda, çökme veya donanımlarla oynanması neticesinde, cihazlarda yazılımsal veya donanımsal problemler çıkarabilmektedir. İşte bu yüzden üreticilerde bu tür garanti sorunları veya tamir değişim işleriyle pek uğraşmak istememeleri nedeniyle, cihazlarına bootloder kilidi koyarlar.

Tabi kullanıcıların tepkilerine maruz kalmamak için bu Bootloader kilidini kaldırma desteği de sunarlar. Hoş sunmasalarda, rootçular bunu kırmanın bir yolunu bulurlar tabi.

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce telefondaki bilgilerinizi yedekleyin. Yapacağınız bu işlemlerde oluşabilecek sorunlardan sorumlu değiliz. Bootloader kilidi kaldırma şuan için sadece Avrupa modeli olan H960A Modeline destek vermektedir.

Aşağıdaki Dosyaları bilgisayarınıza indirip kurun:

adb-setup programını kurarken sürekli  gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın.

LG Mobile Driver > İndir
adb-setup-1.4.3.exe > İndir

Adım 1: Telefonunuzdan *#06# tuşlayarak yada telefonun pilini çıkartarak arkada yazan orijinal imei sini bir yere not edin. örneğin Not defterine.

Adım 2: Telefonumuzdan Ayarlar/Genel/TelefonHakkında/YazılımBilgileri Bölümüne Gidiyoruz. Aşağıda Yapım Numarası Yazan Yere 4 Defa Art Arda Tıklıyoruz. Bu İşlem Sonunda Geliştirici Seçenekleri Bölümü Aktif Olacaktır. Genel Bölüme Geri Dönüyoruz Ve Geliştirici Seçeneklerinin İçine Giriyoruz. Oem Kilit Açma Ve Usb Hata Ayıklama Kutucuklarını Aktif Hale Getiriyoruz.

Adım 3: Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” Tuşlarına birlikte basalım açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım yada başlat menüsünden cmd aratarak bulup siyah ekranlı pencereyi açın. ve aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara herzaman ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 4: Yukarıdaki kodu enterladıktan sonra cihaz bootloder moda girecektir. Daha Sonra aşağıdaki kodu yazıp ENTER basın.

fastboot oem device-id

Adım 5: Adb Penceresinde Aşağıdaki Gibi Bir Yazı Gelecektir. Bu Bizim Bootloaderi Kırmak İçin Unlock Keyimiz Olacak.

$ fastboot oem device-id
(bootloader)—————————————————————–
(bootloader) Device-ID
(bootloader) CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013
(bootloader) F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1
(bootloader)—————————————————————–

Adım 6: Bir not defteri açalım ve iki tane alt alta olan (bootloader) kodumuzu yan yana yapıştırıyoruz yani tek satır haline getiriyoruz önce yukarıdaki sonra aşağıdakinide hemen sonuna yapıştırıp birleştirin.

CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1

Lg Developer’dan Unlock.bin dosyası alma:

Adım 7: Lg Developer Sitesine Buradan gidip Üye Olun (Kullandığınız güncel bir eposta adresi ile üye olun çünkü dosya yollayacaklar) veya üyeliğiniz varsa Buradan Giriş Yapın.

Adım 8: Giriş Yaptıktan Sonra Cihazımızın Modelini Seçiyoruz. İmei Ve İd Kısımlarına Önce Not Aldığınız İmei Numaranızı Yazın. Sonra Unlock Keyinizi İd Kısmına Yapıştırın ve Confirm Tıklayın. Mail Adresinize Unlock.bin Dosyası Yollanacaktır.

Adım 9: Mail Adresinize gelen Unlock.bin Dosyasını bilgisayara indirin ve adb klasörünün içine atmalısınız mesela bizim kurduğumuz adb klasörü Yerel Disk C:/adb klasörünün içine atalım.

LG Gönderdiği Unlock.bin dosyasını yükleme:

Adım 10: Daha sonra tekrar siyah pencereye aşağıdaki kodu yapıştırıp veya elle aynen girip “ENTER” tuşuna basarak dosyamızı yollayalım.

fastboot flash unlock unlock.bin

Adım 11: Unlock.bin Dosyasını Cihazınıza Yüklenecektir. Ve Bootloader Kilidiniz Açılmıştır. “fastboot reboot” yazısını Yapıştırıp “ENTER” basın. Cihazınız Yeniden Başlayacaktır. LG V10 Bootloader Kilidini Kaldırma Hayırlı Olsun.

 • alemm alemm

  lg v10 h900 marsmalow 6.0 yüklü root etmenin bir yolu halen bulunmadımı arkadaşlar https://forum.xda-developers.com/att-lg-v10/general/root-lg-h900-real-tot-make-tungkick-t3336317 şöyle birşey var denedim tot yüklenmiyor lg up ile hata veriyor

  • ideal kaynak

   O işlemler Lollipop için olabilir. Yeni yazılımda iş baya zor.

  • cem

   kardeşim h900 a nasil 6.0 kurdun yardimci olurmusun mailim [email protected] 5323569679

 • Orhan Ayık

  mrb. bendede lg v10 h900 modeli var ama bir türlü Bootloader Moduna Geçmiyor yardımcı olabilirmisiniz acaba…

  • ideal kaynak

   Bu işlemler sadece H960A modeli içindir. Ayrıca bootloader modu diye bir mod yoktur. Recovery Mod, Download Mod ve Fastboot mod vardır.

   • Orhan Ayık

    teşekkür ederim verdiğin bilgi için..peki yokmu bunun bir çaresi yani bu cihazı şu anda root edemicekmiyim.yardımcı olursanız çok sevinirim teli root lamam gerekiyor…

    • ideal kaynak

     Maalesef bildiğimiz bir yol yok. Kingroot’u denediniz mi? https://idealkaynak.net/king-root-ile-android-cihazlarda-root-yapma-resimli-anlatim/

     • Orhan Ayık

      mrb. sonunda root etmeyi başardım ama kingroot ile değil zaten onu daha önce denemiştim ama olmamıştı LG UP ile sorunu çözdüm.yardım isteyen arkadaşlar varsa yardımcı olurum…

     • alemm alemm

      nasıl yaptın arkadaşım anlatırsan sevinirim lg v10 h900 marsmalow 6.0 yüklü

     • Orhan Ayık

      Mrb.eğer android 6.0 yüklüyse ne yazıkki root işlemi yapılamıyor..şimdilik sadece 5.0 da root var..

 • Kadir CaN Yıldız (barikatdiss)

  Halen bir çözüm bulunamadı Türkiye cihazlarının root yapma imkanı yok şu an için.

 • Kadir CaN Yıldız (barikatdiss)

  Güzel anlatım eyvallah ama sıkıntı şu v10 g5 gibi ye i cihazların hiç birinin boot kilidi kırılmıyor şu anlık yani sadece Türkiye cihazları çünkü lg Türkiye cihazları için henüz bu imkanı sağlamadı son care dün mail attım bana lg den gelen cevap bu şekilde.

  • Administrator

   Şuan için LG Telefon alırken, Avrupa modelini almak en mantıklısı…