LG Telefonlara Format Atma [Hard Reset Atma]

LG telefonlarda yazılımsal sorunlar karşımıza çıktığında, bazen sorunların tek çaresi Hard Reset format atmaktır. Bizde LG Telefonlara Format Atma nasıl yapılır? anlatalım dedik.

Telefonlara Neden Format Atarız?

Çoğu zaman yazılımsal hatalarla karşılaşabiliriz. Özellikle telefonumuzda yazılım yükseltme yaptıysak, ya da varolan işletim stock rom üzerine başka bir ülkenin Stock rom’unu kurmuşsak, telefonda bazı sorunlar meydana gelebilir. İşte bu sorunların çözümü Samsung Telefonlara Format Atma olabilir.

Telefona Hard Reset Format atmadan önce, yani telefonu sıfırlamadan önce, Şarjınız %50’nin üzerinde olsun. Telefondaki bilgilerinizi yedeklemeyi unutmayın. Özellikle telefon rehberi, mesajlarınız ve dahili depolamayı unutmayın. Ayrıca oynadığınız oyunlar ve kayıtları da silinecektir.

LG Telefonlara Format Atma

LG telefonlarda iki şekilde format atabiliriz. Soft ve Hard reset. En sağlamı ve telefonu tam olarak sıfırlayacak olan yöntem Hard resettir. Eski modeller ve yeni modeller arasında menüler farklı olsa da hemen hemen aynıdır. Örneğin LG G5 te Wipe cache, debug mode varken, G5 öncesindeki modellerde sadece Yes ve no tuşları vardır.

Soft Reset:

Telefonunuzda Ayarlar > Genel > Yedekle & sıfırla > Fabrika verilerine sıfırla > TELEFONU SIFIRLA > Tümünü Sil yolunu takip ederek LG telefonunuzu fabrika ayarlarına getirebilirsiniz.

Hard Reset:

Hard Reset için telefonumuzu LG lere özel bir Recover mod’a almamız gerekiyor, yani kurtarma modu.

  1. Telefonunuzu güç tuşuna basılı tutarak tamamen kapatın.
  2. Kapalı olan telefonunuzun Ses kısma + Güç tuşlarını birlikte basılı tutun.
  3. Ekranda LG Logosu görününce Güç tuşunu bırakıp (Ses kısma tuşunu bırakmadan) hemen tekrar basılı tutun.
  4. Factory data reset ekranında No (Exit) ve Yes tuşları gelince tuşları bırakabilirsiniz. Burada Fiziksel Ses ve güç tuşlarını kullanacağız.
  5. Ses kısma tuşuna basarak Yes (Bazı modellerde factory data reset butonudur) butonunun üzerine geliyoruz ve Güç tuşuna basıyoruz.
  6. Select Yes to start uyarısı gelince tekrar Ses kısma tuşuna basarak Yes butonunun üzerine geliyoruz ve Güç tuşuna basıyoruz.
  7. Bazı işlemlerden sonra telefon bir müddet sonra kendiliğinden açılacaktır. ilk kurulumda Dil ve bazı ayarlarını yaptıktan sonra fabrika çıkışlı telefon karşınızda.

Videolu anlatım:

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin