LG G6 Root Yapma, LG G6 TWRP Recovery Mod Yükleme, LG G6 H870 Root, LG G6 H870 Recovery Mod Yükleme, Android 7.0 Root, Nougat Root

Merhaba değerli okuyucumuz bu yazıda sizlere LG nin G6 modeli olan H870 telefon modellerine Custom yani özel Recovery mod kurmayı ve Root yapmayı anlatacağız.

Bu yazıda sizlere TWRP Recover önereceğiz. yalnız bu işlemler şimdilik Bootloader kilidi açılmış, kaldırılmış cihazlarda işe yaramaktadır. Bootloader kilidi kaldırma desteği şuan için sadece H870 Modeli için var. eğer sizde H870 modeline sahipseniz ve bootloader kilidinizi açmadıysanız aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya giderek Bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

Bootloader Kilidini Açmak için Tıklayın.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzudaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Aşağıdaki dosyaları (adb ve Lg Driver daha önce kurduysanız gerek yok) bilgisayarınıza indirip kurun: adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın.
adb-setup-1.4.3.exe > İndir
LG Mobile Driver > İndir

Gerekli Dosyalar: Aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indirin UPDATE-SuperSU.zip veya Magisk.zip dosyasını telefonun dahili hafızasına, twrp-3.1.1-0-h870.img dosyasının ismini recovery.img olarak değiştirin ve adb klasörünüzün içine YerelDisk C:/adb klasörünün içine atın.
twrp-3.1.1-0-h870.img > İndir
UPDATE-SuperSU.zip > İndir
Magisk-v12.0.zip > İndir

LG G6 TWRP Recovery Yükleme:

Adım 1: Telefonumuzdan Ayarlar/Genel/TelefonHakkında/YazılımBilgileri Bölümüne Gidiyoruz. Aşağıda Yapım Numarası Yazan Yere 4 Defa Art Arda Tıklıyoruz. Bu İşlem Sonunda Geliştirici Seçenekleri Bölümü Aktif Olacaktır. Genel Bölüme Geri Dönüyoruz Ve Geliştirici Seçeneklerinin İçine Giriyoruz. Oem Kilit Açma Ve Usb Hata Ayıklama Kutucuklarını Aktif Hale Getiriyoruz.

Adım 2: Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” Tuşlarına birlikte basalım açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım yada başlat menüsünden cmd aratarak bulup siyah ekranlı pencereyi açın. ve aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara herzaman ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 3: Yukarıdaki kodu enterladıktan sonra cihaz bootloder moda girecektir. recovery.img dosyasını adb klasörünü atmıştık şimdi aşağıdaki kodu yazıp ENTER basın.

fastboot flash recovery recovery.img

Yukarıdaki kodu girdikten sonra:

 1. Telefonu USB ‘den çıkarın.
 2. Telefonu güç tuşuna basılı tutarak tamamen kapatın.
 3. Telefon kapalı iken Ses Kısma + Güç Tuşu basılı tutun, taaki recovery menü açılana kadar.
 4. Recovery menü açılınca Ses tuşlarıyla “Factory data reset” seçin ve güç tuşu ile onaylayın.
 5. Gelen ekranda Ses tuşlarıyla “Yes” gelin ve güç tuşu ile seçin. Yeni TWRP Mod açılacaktır.

LG G6 Root Yapma:

Adım 1: Daha önce UBDATE-SuperSU.zip veya Magisk.zip dosyasını telefonun dahili hafızasına atın demiştik.

Adım 2: Recovery Bölümünden İnstall butonuna basalım. telefon hafızasına attığınız UBDATE-SuperSU.zip veya Magisk.zip Dosyasını Bulup Flashlayın (Swipe to install mavi tuşu sağa doğru çekerek).  Yükleme Bittikten Sonra Cihazınızı Yeniden Başlatmak için Reboot Butonunu kullanın. LG G6 Root Hayırlı olsun.

Telefonunuzu Daha sonra Recovery moda almak için:

 1. Telefon kapalı iken Ses Kısma + Güç Tuşu basılı tutun, taaki recovery menü açılana kadar.
 2. Recovery menü açılınca Ses tuşlarıyla “Factory data reset” seçin ve güç tuşu ile onaylayın.
 3. Gelen ekranda Ses tuşlarıyla “Yes” gelin ve güç tuşu ile seçin. Yeni TWRP Mod açılacaktır.

2 YORUMLAR

 1. merhaba fastboot flash recovery recovery.img bu kodu yazdıktan sonra
  error: cannot load ‘recovery.img’ şu hatayı alıyorum devam edemiyorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin