LG G6 için Bootloader Kilidi Kaldırma Kampanyası Başlatıldı, LG G6 H870 dışında diğer modelleri için Bootloader Unlock kampanyası başlatıldı

2018 yılında Raghu Sundaram adlı G6 kullanıcısı, LG G6 uzantıları için Bootloader kilidi kaldırma desteği sunulması için change.org ‘ta kampanya başlattı.

Sizde bir LG G6 H870TR kullanıcısı iseniz yada H870 avrupa ‘dan farklı bir modele sahipseniz veya bootloader kilitlerine karşı olan biri iseniz bu kampanyaya destek olarak Bootloader kilidinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Üreticiler Neden Bootloader Kilitlerler?

Android kullanıcılarının, android platformunu seçme sebeplerinin başında özelleştirilebilmesi gelmektedir. Ancak bu iş üreticiler için ise sorun olabilmektedir. Çünkü Root veya custom rom yüklenen cihazlarda, çökme veya donanımlarla oynanması neticesinde, cihazlarda yazılımsal veya donanımsal problemler çıkarabilmektedir. İşte bu yüzden üreticilerde bu tür garanti sorunları veya tamir değişim işleriyle pek uğraşmak istememeleri nedeniyle, cihazlarına bootloder kilidi koyarlar.

LG G6 için Bootloader Kilidi Kaldırma Kampanyası Başlatıldı

LG G6 için Bootloader Kilidi Kaldırma Kampanyası Başlatıldı

Bildiğiniz gibi LG Telefonlar artık Bootloader Kilitli olarak geliyor. LG Bu kilidi kaldırma desteğini sadece Avrupa Modellerine sunuyor. İşte diğer LG-G6 Modelleri Sahipleri bu duruma tepki olarak ve Diğer G6 Modellerine de Bootloader Unlock (Kilit Kaldırma) Desteği sunması için change.org ‘ta Kampanya başlattılar.

Bu kampanya 5000’e ulaşınca muhatabı olan LG Corporate ‘ye sunulacaktır. Bu imzalar sonucunda LG nin Türkiye sürümü olana H850tr de dahil olmak üzere, Diğer LG’nin G6 Modellerine bootloader kilidi kaldırma desteği sunması beklenmektedir.

Şimdilik Gereken imza rakamı 5000, ancak bu imzalar ne kadar artarsa bootloader kilidinin kaldırılması da o kadar çabuk olacaktır.

Kampanyanın içeriği:

LG Electronics, LG G6’nın özel çekirdekler çalıştırabilen bir özelliği olan tüketicileri ve geliştiricilerini engelliyor.

LG G6 akıllı telefonlarının birçok çeşidini satın alan tüketiciler ve geliştiriciler, kişisel mülklerini değiştirme özgürlüğünden yoksun bırakılıyor.

LG Electronics, G6’nın önyükleyicisinin yalnızca H870 modelinin kilidini açtı, ancak çoğu hala kilitli. Kullanıcılara, yükleyicilerinin kilidini açma fırsatı sunarak LG Electronics, geliştiricilerin LG Electronics cep telefonlarını diğer cihazlardan ziyade geliştirmeleri için kullanmaya teşvik edecek.

LG Electronics’in kilidini açmış LG Electronics G6 akıllı telefonun bootloader’larının tüm çeşitlerini açması ve insanlara kendi kişisel mülkiyetlerini değiştirme hakkı vermesi, diğer şirketlerin ürettiği milyonlarca akıllı telefonun kendisinde bulunan bir hak olması.

Kampanyanın Adresi: https://www.change.org/p/lg-electronics-unlock-boot-loader-for-all-variants-of-unlocked-lg-g6-smartphone

Sizde bu kampanyaya imza attıktan sonra, Desteğinize devam etmek için, bu yazıyı sosyal medyada paylaşarak Daha fazla kitlelere ulaştırabilirsiniz. Hadi Ne Duruyorsun…

#freemylg

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin