LG G5

LG G5 Root Yapma, LG G5 TWRP Recovery Mod Yükleme, LG G5 H850, H840 ve RS988 Root, LG G5 H850, H840 ve RS988 Recovery Mod Yükleme, Android 6.0 Root, Marshmallow Root

Merhaba değerli okuyucumuz bu yazıda sizlere LG nin G5 modeli olan H850, H840 ve RS988 telefon modellerine Custom yani özel Recovery mod kurmayı ve Root yapmayı anlatacağız.

Bu yazıda sizlere TWRP Recover önereceğiz. yalnız bu işlemler şimdilik Bootloader kilidi açılmış, kaldırılmış cihazlarda işe yaramaktadır. Bootloader kilidi kaldırma desteği şuan için sadece H850, H840 ve RS988 Modeli için var. eğer sizde H850, H840 veya RS988 modeline sahipseniz ve bootloader kilidinizi açmadıysanız aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya giderek Bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

Bootloader Kilidini Açmak için Tıklayın.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzudaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Aşağıdaki dosyaları (adb ve Lg Driver daha önce kurduysanız gerek yok) bilgisayarınıza indirip kurun: adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın.
adb-setup-1.4.3.exe > İndir
LG Mobile Driver > İndir

Gerekli Dosyalar: Aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indirin UPDATE-SuperSU.zip dosyasını telefonun dahili hafızasına, twrp-3.0.2-0-h850.img dosyasının ismini recovery.img olarak değiştirin ve adb klasörünüzün içine YerelDisk C:/adb klasörünün içine atın.
twrp-3.0.2-0-h850.img > İndir
UPDATE-SuperSU.zip > İndir

TWRP Recovery Kurma İşlemleri:

Adım 1: Telefonumuzdan Ayarlar/Genel/TelefonHakkında/YazılımBilgileri Bölümüne Gidiyoruz. Aşağıda Yapım Numarası Yazan Yere 4 Defa Art Arda Tıklıyoruz. Bu İşlem Sonunda Geliştirici Seçenekleri Bölümü Aktif Olacaktır. Genel Bölüme Geri Dönüyoruz Ve Geliştirici Seçeneklerinin İçine Giriyoruz. Oem Kilit Açma Ve Usb Hata Ayıklama Kutucuklarını Aktif Hale Getiriyoruz.

Adım 2: Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” Tuşlarına birlikte basalım açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım yada başlat menüsünden cmd aratarak bulup siyah ekranlı pencereyi açın. ve aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara herzaman ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 3: Yukarıdaki kodu enterladıktan sonra cihaz bootloder moda girecektir. recovery.img dosyasını adb klasörünü atmıştık şimdi aşağıdaki kodu yazıp ENTER basın.

fastboot flash recovery recovery.img

Yukarıdaki kodu girdikten sonra:

 1. Telefonu USB ‘den çıkarın.
 2. Telefonun bataryasını çıkarın.
 3. Telefon kapandıktan sonra bataryayı yerine takın.
 4. Telefon kapalı iken Ses Kısma + Güç Tuşu basılı tutun, taki recovery menü açılana kadar.
 5. Recovery menü açılınca Ses tuşlarıyla “Factory data reset” seçin ve güç tuşu ile onaylayın.
 6. Gelen ekranda Ses tuşlarıyla “Yes” gelin ve güç tuşu ile seçin. Yeni TWRP Mod açılacaktır.

Root Yapma İşlemleri:

Adım 1: Daha önce UBDATE-SuperSU.zip dosyasını telefonun dahili hafızasına atın demiştim.

Adım 2: Recovery Bölümünden İnstall butonuna basalım. telefon hafızasına attığınız UBDATE-SuperSU.zip Dosyasını Bulup Flashlayın (Swipe to install mavi tuşu sağa doğru çekerek).  Yükleme Bittikten Sonra Cihazınızı Yeniden Başlatmak için Reboot Butonunu kullanın. LG G5 Root Hayırlı olsun.

Telefonunuzu Daha sonra Recovery moda almak için:

 1. Telefon kapalı iken Ses Kısma + Güç Tuşu basılı tutun, taki recovery menü açılana kadar.
 2. Recovery menü açılınca Ses tuşlarıyla “Factory data reset” seçin ve güç tuşu ile onaylayın.
 3. Gelen ekranda Ses tuşlarıyla “Yes” gelin ve güç tuşu ile seçin. Yeni TWRP Mod açılacaktır.
LG G5 Root Yapma ve TWRP Recovery Mod Yükleme

42 YORUMLAR

  • Hüseyin bey bu yöntem sadece H850 Modellerde çalışıyor çünkü LG sadece avrupa sürümü olan H850 modeline bootloader unlock desteği veriyor. sizin beklemin lazım türkiye sürümü için bir kırma yöntemi çıkarsa eklerim. (LG Telefonlarda TR modeli almamak en mantıklısı)

 1. Hocam benim LG G5 amerika dan geldi. Verizon vs987 modeli. Telefon görüşmesi ve sms sorunsuz. Fakat mobil veri açılmıyor. Mobil servis ekleyin uyarısı veriyor telefon. Bu telefona global rom yüklersem sorunum çözülür mü.

  • verizon modelleri global sürümlerden farklı oluyor buradaki yazılımları hiçbir şekilde yüklemeyin.

   Telefonunuzda apn ayarları yapılandırılmamış olabilir sitemizde operatörünüze ait apn ayarlarını aratın uygulamaya çalışın.

 2. hocam lg g5 h850 benim cihazım, fakat imei atılmış bir cihaz..
  bootloader kilidini açabilir miyim ? Çakılan imeiyle mi unlock.bin isteyeceğim yoksa eski orjinal imeisiyle mi ? Teşekkürler şimdiden..

 3. Hocam V10b-OPT2-SI kodlu bir yazılım var cihazımda
  bu hangi ülkeye ait bir türlü bulamadım, yardımcı olma şansınız olur mu ?

  • Sanırım singapur. Telefondaki yazılım önemli değil önemli olan telefonun orijinal imei ‘si bu kod hangi ülke için çıkarılmışsa onarlda bellidir. bişi yapamazsın. Sen dene bakalım ne olacak.

 4. Unlock.bin dosyam geldi flashladım malesef yanlış unlock kodu diyor, nasıl iş anlamadım.
  Bide çakılan imei ile mi istesem kodu, alakasız olacak ama..
  fastboot flash unlock unlock.bin
  target reported max download size of 536870912 bytes
  sending ‘unlock’ (1 KB)…
  OKAY [ 0.036s]
  writing ‘unlock’…
  (bootloader) Error!!
  (bootloader) Wrong Bootloader Unlock key
  FAILED (remote failure)
  finished. total time: 0.168s

 5. Hocam aklıma tek bişey geliyor, bana yanlış G5 in kutusunu vermiş olabilir arkadaş 🙂 yani orjinal imei dediğim no farklı bir G5 e ait olabilir.
  İmei atılan cihazda eski imeiyi görmek sadece box ile mi mümkün ?

  • Telefonun arkasında yazar. Üzerine yazılmışsa box la baksan orjinal yazmaz artık. Ya Orjinal kutuyu bul ya da telefonun arkasında o da kapak açılmıyor.

 6. hocam g5 h850tr modeli mevcut bootlader kildini kırmanın bir yöntemi yokmu telefonu avrupa modelinine çevirmezmiyiz o şekilde kilit açarız

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin