LG G5 Root Yapma ve TWRP Recovery Mod Yükleme

LG G5 Root Yapma, LG G5 TWRP Recovery Mod Yükleme, LG G5 H850 Root, LG G5 H850 Recovery Mod Yükleme, Android 6.0 Root, Marshmallow Root

Merhaba değerli okuyucumuz bu yazıda sizlere LG nin G5 modeli olan H850 telefona Custom yani özel Recovery mod kurmayı ve Root yapmayı anlatacağız.

Bu yazıda sizlere TWRP Recover önereceğiz. yalnız bu işlemler şimdilik Bootloader kilidi açılmış, kaldırılmış cihazlarda işe yaramaktadır. Bootloader kilidi kaldırma desteği şuan için sadece H850 Modeli için var. eğer sizde H850 modeline sahipseniz ve bootloader kilidinizi açmadıysanız aşağıdaki bağlantıdan ilgili konuya giderek Bootloader kilidinizi açabilirsiniz.

Bootloader Kilidini Açmak için Tıklayın.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzudaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Aşağıdaki dosyaları (adb ve Lg Driver daha önce kurduysanız gerek yok) bilgisayarınıza indirip kurun: adb-setup programını kurarken sürekli gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın.
adb-setup-1.4.3.exe > İndir
LG Mobile Driver > İndir

Gerekli Dosyalar: Aşağıdaki dosyaları bilgisayarınıza indirin UPDATE-SuperSU.zip dosyasını telefonun dahili hafızasına, twrp-3.0.2-0-h850.img dosyasının ismini recovery.img olarak değiştirin ve adb klasörünüzün içine YerelDisk C:/adb klasörünün içine atın.
twrp-3.0.2-0-h850.img > İndir
UPDATE-SuperSU.zip > İndir

TWRP Recovery Kurma İşlemleri:

Adım 1: Telefonumuzdan Ayarlar/Genel/TelefonHakkında/YazılımBilgileri Bölümüne Gidiyoruz. Aşağıda Yapım Numarası Yazan Yere 4 Defa Art Arda Tıklıyoruz. Bu İşlem Sonunda Geliştirici Seçenekleri Bölümü Aktif Olacaktır. Genel Bölüme Geri Dönüyoruz Ve Geliştirici Seçeneklerinin İçine Giriyoruz. Oem Kilit Açma Ve Usb Hata Ayıklama Kutucuklarını Aktif Hale Getiriyoruz.

Adım 2: Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” Tuşlarına birlikte basalım açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım yada başlat menüsünden cmd aratarak bulup siyah ekranlı pencereyi açın. ve aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara herzaman ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 3: Yukarıdaki kodu enterladıktan sonra cihaz bootloder moda girecektir. recovery.img dosyasını adb klasörünü atmıştık şimdi aşağıdaki kodu yazıp ENTER basın.

fastboot flash recovery recovery.img

Yukarıdaki kodu girdikten sonra:

 1. Telefonu USB ‘den çıkarın.
 2. Telefonun bataryasını çıkarın.
 3. Telefon kapandıktan sonra bataryayı yerine takın.
 4. Telefon kapalı iken Ses Kısma + Güç Tuşu basılı tutun, taki recovery menü açılana kadar.
 5. Recovery menü açılınca Ses tuşlarıyla “Factory data reset” seçin ve güç tuşu ile onaylayın.
 6. Gelen ekranda Ses tuşlarıyla “Yes” gelin ve güç tuşu ile seçin. Yeni TWRP Mod açılacaktır.

Root Yapma İşlemleri:

Adım 1: Daha önce UBDATE-SuperSU.zip dosyasını telefonun dahili hafızasına atın demiştim.

Adım 2: Recovery Bölümünden İnstall butonuna basalım. telefon hafızasına attığınız UBDATE-SuperSU.zip Dosyasını Bulup Flashlayın (Swipe to install mavi tuşu sağa doğru çekerek).  Yükleme Bittikten Sonra Cihazınızı Yeniden Başlatmak için Reboot Butonunu kullanın. LG G5 Root Hayırlı olsun.

Telefonunuzu Daha sonra Recovery moda almak için:

 1. Telefon kapalı iken Ses Kısma + Güç Tuşu basılı tutun, taki recovery menü açılana kadar.
 2. Recovery menü açılınca Ses tuşlarıyla “Factory data reset” seçin ve güç tuşu ile onaylayın.
 3. Gelen ekranda Ses tuşlarıyla “Yes” gelin ve güç tuşu ile seçin. Yeni TWRP Mod açılacaktır.
LG G5 Root Yapma ve TWRP Recovery Mod Yükleme
 • hüseyin yılmaz

  h850tr cihazım dediklerinizi yapıyorum ama bootloder modda acılıyor recovery yuklenmıyor

  • ideal kaynak

   Hüseyin bey bu yöntem sadece H850 Modellerde çalışıyor çünkü LG sadece avrupa sürümü olan H850 modeline bootloader unlock desteği veriyor. sizin beklemin lazım türkiye sürümü için bir kırma yöntemi çıkarsa eklerim. (LG Telefonlarda TR modeli almamak en mantıklısı)

 • İbrahim Anlar

  Hocam benim LG G5 amerika dan geldi. Verizon vs987 modeli. Telefon görüşmesi ve sms sorunsuz. Fakat mobil veri açılmıyor. Mobil servis ekleyin uyarısı veriyor telefon. Bu telefona global rom yüklersem sorunum çözülür mü.

  • Administrator

   verizon modelleri global sürümlerden farklı oluyor buradaki yazılımları hiçbir şekilde yüklemeyin.

   Telefonunuzda apn ayarları yapılandırılmamış olabilir sitemizde operatörünüze ait apn ayarlarını aratın uygulamaya çalışın.

   • İbrahim Anlar

    Ayarları operatör sms ile gönderiyor fakat telefona ulaşmıyor. Operatör arayarak ayarları manuel yapıyorum telefon görmüyor. Mobil veriyi açmaya çalışınca yine mobil servis ekleyin uyarısı veriyor. Uluslararası dolaşım seçeneği yok resimde görüldüğü gibi. Operatörüm vodafone internet ayarlarını yapabilmek için başka ne yapılabilir.

 • Bilal

  Slm ben bilal senlen beraber benim telefona twrp yuklemiştik bence o yontemi burada anlat

  • Administrator

   Anlattım zaten

 • turgut özlü

  benimkinin modeki H858 telefon kaçak geldi ve yazılım güncellemesi yapamıyorum bu roodu atayımmı?? Teşekkürler.

  • ideal kaynak

   Bu işlemler H850 içindir. H858 de işe yaramaz. H858 Taiwan modelidir çift hatlıdır. H850 için olan işlemler H858 için geçerli değildir.

 • TheDeathReaper

  cihazım h850tr modeli.Sadece root yapmam mümkün mü?(Kingo root ya da başka şekilde.)

  • ideal kaynak

   Maalesef Türkiye versiyonu için root yapmak mümkün değil. Bootloader kilidi engel oluyor.

 • Alper Bey

  hocam lg g5 h850 benim cihazım, fakat imei atılmış bir cihaz..
  bootloader kilidini açabilir miyim ? Çakılan imeiyle mi unlock.bin isteyeceğim yoksa eski orjinal imeisiyle mi ? Teşekkürler şimdiden..

  • Alper Bey

   atılan imei farklı model bir cihaza ait..

   • ideal kaynak

    Cihaz Avrupa cihazı olması lazım örneğin modeli h850 ama ülkesi singapur o zaman unlock.bin göndermeyebilir.

  • ideal kaynak

   Orijinal imei ile isteyeceksiniz ancak, komutlar telefonda imei doğrulama yaparsa yüklemeyi iptal edebilir. Ancak denemekte sakınca yok derim.

 • Alper Bey

  Hocam V10b-OPT2-SI kodlu bir yazılım var cihazımda
  bu hangi ülkeye ait bir türlü bulamadım, yardımcı olma şansınız olur mu ?

  • ideal kaynak

   Sanırım singapur. Telefondaki yazılım önemli değil önemli olan telefonun orijinal imei ‘si bu kod hangi ülke için çıkarılmışsa onarlda bellidir. bişi yapamazsın. Sen dene bakalım ne olacak.

 • Alper Bey

  Unlock.bin dosyam geldi flashladım malesef yanlış unlock kodu diyor, nasıl iş anlamadım.
  Bide çakılan imei ile mi istesem kodu, alakasız olacak ama..
  fastboot flash unlock unlock.bin
  target reported max download size of 536870912 bytes
  sending ‘unlock’ (1 KB)…
  OKAY [ 0.036s]
  writing ‘unlock’…
  (bootloader) Error!!
  (bootloader) Wrong Bootloader Unlock key
  FAILED (remote failure)
  finished. total time: 0.168s

  • ideal kaynak

   İmei yüzünden olabilir. İmei kontrolü yaparsa hata verir. Bir Hex Editor ile unlock.bin dosyasına bak içinde orj imei varmı varsa çakılı olan ile değiştirip kaydet öyle dene.

 • Alper Bey

  Hocam aklıma tek bişey geliyor, bana yanlış G5 in kutusunu vermiş olabilir arkadaş 🙂 yani orjinal imei dediğim no farklı bir G5 e ait olabilir.
  İmei atılan cihazda eski imeiyi görmek sadece box ile mi mümkün ?

  • ideal kaynak

   Telefonun arkasında yazar. Üzerine yazılmışsa box la baksan orjinal yazmaz artık. Ya Orjinal kutuyu bul ya da telefonun arkasında o da kapak açılmıyor.