LG G5

LG G5 için Bootloader Kilidi Kaldırma Kampanyası Başlatıldı, LG G5 H850 dışında diğer modelleri için Bootloader Unlock kampanyası başlatıldı

2017 yılında Mor Dabastany adlı G5 kullanıcısı, LG-G5 uzantıları için Bootloader kilidi kaldırma desteği sunulması için change.org ‘ta kampanya başlattı.

Sizde bir LG G5 H850tr kullanıcısı iseniz yada H850, H840 ‘dan farklı bir modele sahipseniz veya bootloader kilitlerine karşı olan biri iseniz bu kampanyaya destek olarak Bootloader kilidinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Üreticiler Neden Bootloader Kilitlerler?

Android kullanıcılarının, android platformunu seçme sebeplerinin başında özelleştirilebilmesi gelmektedir. Ancak bu iş üreticiler için ise sorun olabilmektedir. Çünkü Root veya custom rom yüklenen cihazlarda, çökme veya donanımlarla oynanması neticesinde, cihazlarda yazılımsal veya donanımsal problemler çıkarabilmektedir. İşte bu yüzden üreticilerde bu tür garanti sorunları veya tamir değişim işleriyle pek uğraşmak istememeleri nedeniyle, cihazlarına bootloder kilidi koyarlar.

LG G5 için Bootloader Kilidi Kaldırma Kampanyası Başlatıldı

LG G5 için Bootloader Kilidi Kaldırma Kampanyası Başlatıldı

Bildiğiniz gibi LG Telefonlar artık Bootloader Kilitli olarak geliyor. LG Bu kilidi kaldırma desteğini sadece Avrupa Modellerine sunuyor. İşte diğer LG-G5 Modelleri Sahipleri bu duruma tepki olarak ve Diğer G5 Modellerine de Bootloader Unlock (Kilit Kaldırma) Desteği sunması için change.org ‘ta Kampanya başlattılar.

Bu kampanya 5000’e ulaşınca muhatabı olan LG Corporate ‘ye sunulacaktır. Bu imzalar sonucunda LG nin Türkiye sürümü olana H850tr de dahil olmak üzere, Diğer LG’nin G5 Modellerine bootloader kilidi kaldırma desteği sunması beklenmektedir.

Şimdilik Gereken imza rakamı 5000, ancak bu imzalar ne kadar artarsa bootloader kilidinin kaldırılması da o kadar çabuk olacaktır.

Kampanyanın içeriği:

Geçen yıl, LG G5 piyasaya çıktı.
Yeni özellikler tonlarca, birinci sınıf SOC ve HW modifikasyonunu sunan ilk amiral gemisi oldu. Geliştiricilerin ve son kullanıcıların tamamı, ROM’lar, kerneller vb. Oluşturmak için çok mutlu ve heyecanlıydılar.

Fakat maalesef LG, devasa taşıyıcılarla işbirliği yaparak Bootloader (önyükleme) yükleyicisini kilitlemeyi kabul etti. Bir yıl sonra, sadece iki çeşit, G5 bootloader’ın kilidini açtı ve geriye kalan her şey geride bir ölen LG G5 topluluğu ile geride kaldı.

Teslimatımız LG’nin bootloader’ı açıp bir TOT aracı sağlayacağıdır. Kilitli bahçe zincirinden kurtulup özgür kalalım!

Kampanyanın Adresi: https://www.change.org/p/lg-electronics-unlock-bootloader-on-all-g4-devices 

Sizde bu kampanyaya imza attıktan sonra, Desteğinize devam etmek için, bu yazıyı sosyal medyada paylaşarak Daha fazla kitlelere ulaştırabilirsiniz. Hadi Ne Duruyorsun…

#freemylg

4 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin