LG G5

LG G5 Android 7.0 Nougat Yükleme Rehberi, LG G5 Android 7.0 Nougat Yazılım/Firmware Yükleme Rehberi, LG G5 H850, H850TR, H860, H830 Android 7.0 Nougat Yükleme Rehberi

LG G5 için Android 7.0 Nougat güncellemesi verildi. Böylece LG G5 Android One dışında Android 7.0 Nougat güncellemesini alan ilk telefon oldu. Bizde Telefonuna henüz güncelleme ulaşmayan veya Android 7.0 Nougat’ı elle yüklemek isteyenler için bir kurulum rehberi hazırlardık.

LG G5 Android 7.0 Nougat Yükleme

Bu rehberle, isterseniz Android 6.0.1 yüklü telefonunuzu, Android 7.0 Nougat’a yükseltebileceğiniz gibi, Android 7.0 dan Android 6.0.1 Marshmallow’a düşürebilirsiniz de.

UYARI: Bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularken Şarjınız %50 üzerinde olsun. Yükleme esnasında Telefon bir zeminde olsun. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

LG G5 Android 7.0 Nougat Yükleme Dosyaları

Aşağıdaki Dosyalardan: Telefonunuzun Modeline uygun DLL yazılımını indirin H850, H860, H830 dan biri. Ayrıca LG Mobile Driver ve LGUP Programlarını bilgisayarınıza kurun.

LG G5 için Android 7.0 kdz dosyasını Buradan indirin.
LG Mobile Driver > İndir
LGUP_Setup_v1.14.0.3.msi > İndir | Alternatif Link
LGH830_DLL.msi > İndir | Alternatif Link
LGH850_DLL-V2.msi > İndir | Alternatif Link
LGH860_DLL.exe > İndir | Alternatif Link
Diğer Modeller için DLL> İndir | Alternatif Link

LG G5 sürüm düşürme yapmak için

LG G5 Android 7.0 dan Android 6.0 a dönmek için önce telefona hard reset atmamız gerekiyor. Hard reset attıktan sonra telefon kapatılır (bataryasını çıkarabilirsiniz.) ve kapalı iken download moda alınır. (Hard reset’ten sonra telefon açılırsa bir işe yaramaz.) LG UP ile UPGRADE seçeneği ile kdz yüklenir REFURBISH ile değil.

LG G5 Android 7.0 Nougat Yükleme Rehberi

 1. LG G5 Android 7.0 KDZ Dosyasını Bilgisayarınıza indirin. LG Mobile Driver, LGUP_Setup_v1.14.0.3.msi dosyalarını da bilgisayarınıza kurun.
 2. LG G5 Telefonunuzu Güç tuşuna basarak tamamen kapatın. USB Kablosunu bilgisayarınıza takın.
 3. Telefonunuzun Ses Yükseltme tuşunu basılı tutarak USB ye bağlayın. Ekranda Download Mode belirecektir. Bu şekilde bir zemine bırakın.
 4. Yüklediğiniz LGUP Programının Masa üstündeki LGUP kısayolunu açın.
 5. LGUP Telefonunuzu gördükten sonra Process kısmındaki “UPGRADE” seçeneğini işaretleyin.
 6. Sağ aşağıda File path altındaki  butonuna(çarpı butonunun solundaki) tıklayın.
 7. Açılan Pencerede yükleyeceğiniz kdz dosyasını seçin.
 8. Mevcut yazılımınıza yükseltme yapacaksanız. Sıfırlama yapmayacaksanız bilgilerinizin uygulamalarınızın silinmesini istemiyorsanız “UPGRADE” seçili halde Start butonuna tıklayarak yüklemeyi başlatın.
 9. Eğer Telefona sıfır bir yazılım yükleyecekseniz veya sürüm düşürme yapacaksanız, “REFURBISH” seçeneğini seçin ve Start tuşuna basarak yüklemeyi başlatın.

UYARI: Telefonunuzun yazılımını yükseltecekseniz Sadece “UPGRADE” Seçeneğini seçin. Yok eğer Telefonda sürüm düşürme yapacaksanız veya sıfırlayarak yazılım yükleyecekseniz. “UPGRADE” ile kdz seçtikten sonra “REFURBISH” Seçmelisiniz. (REFURBISH olmadan sürüm düşmez)

LG G5 Android 7.0 Nougat Yükleme Rehberi - H850, H850TR, H860

 • Yükleme bitince telefon kendiliğinden açılır. Telefonu USB’den çıkarıp kullanabilirsiniz.

Diğer LG G5 Yazılarımız:
LG G5 Güncel Yazılım Stock Rom kdz indir
LG G5 Bootloader Kilidini Kaldırma – Bootloader Unlock
LG G5 Root Yapma ve TWRP Recovery Mod Yükleme
LG G5 Hidden Menu Kodları – LG G5 Gizli Menü Kodları
LG Bootloader Kilitleme – OEM Kilidini Tekrar Aktifleştirme

59 YORUMLAR

 1. Android 7.0 yükledim ve galeriye dört kere girsem üçünde durduruldu hatası veriyor. Bunun için bir tavsiyeniz var mı?
  Eğer yoksa 7.0dan sonra gelecek güncellemeyi mi beklemeliyim, yoksa 6.0.1’e geri mi dönmeliyim?

 2. Android 7.0 yükledim ve galeriye dört kere girsem üçünde durduruldu hatası veriyordu, sıfırla dediniz sıfırladım hiç birşey değişmedi aksine her girmemde olmaya başladı. Ne yapmalıyım lütfen yardımcı olun 🙁

  • Tek çare kalıyor şuan yüklü yazılımın kdz si elinizde varsa LG UP ile REFURBISH mod ile yükleme yapma. REFURBISH modunda hata verirse: Telefonu Recovery moddan Sıfırla hemen kapat download moda al LG UP ile UPGRADE modunda yüklemeyi başlat.

     • Çok teşekkür ederim inşallah düzelir bilgilendireceğim… Hızlı cevap için de çok sağolun iyi akşamlar.

     • refurbish sorun verdi şuan download modda kaldı telefonun bağlantısını kesip factory reset mi atmam gerekiyor recovery moda nasıl giriş yapcam telefon rootsuz acil cevap lütfen şuan telefon download modda bekliyor hata verdi lgup 🙁

     • lütfen acil cevap verin çok endişeliyim telefon download moddayken bağlantıyı kessem sorun olur mu? recovery moddan nasıl sıfırlıycam bu factory resetle aynı şey mi

     • Bataryayı çıkart tak. Recovery moddan factory reset yap telefonu hemen kapat download moda al ve lg up tan Upgrade modunda yüklemeyi başlat.

     • recovery mod açılmıyor önceki reset atmam sorunsuz olmuştu.. telefon yeniden başlıyor ses kısma ve güç tuşuna aynı anda basarak açmaya çalışıyorum olmuyor, güvenli başlatma yazıyor sol üst köşede, o şekilde pin istiyor

     • Daha öncede recovery moddan mı telefonu sıfırlamıştın? O zaman download moda al upgrade ile düz yükle yükleme başarılı olursa tekrar sıfırla sonra upgradeyi tekrar dene.

     • Evet recovery moddan sıfırlamıştım.. tamam deneyeceğim inşallah telefona zarar gelmez..

     • recovery moddan sıfırlamayı başardım. şimdi hemen kapatıp upgrade ile deneyeceğim

     • Telefonu kurmadan android starting bittikten sonra dil ayarlarını vs. yapmadan kapattım ve download moda almak isterken bununla karşılaştım

     • evet girmiyor, hatta lgup da telefonu görmüyor sanırım telefonu kurmadığım için oldu. dil ayarlarını filan geçip normal şekilde mi başlatayım?

     • Telefon normal olarak açılıyorsa aç ama fastboot neden açılıyor anlamadım.

     • Offf bilmiyorum gerçekten yardımınız için sağolun upgrade ile tekrar yapmaya çalışırım yine olmazsa da artık 6.0.1 yolu gözükür tabi download mod açılırsa

     • size ulaşabileceğim bi yol var mı telefonla konuşarak halletmeye çalışsak?

     • Malesef size yardımcı olabileceğim tüm yolları anlattım LG UP yeni modellerde Tam olarak desteklemiyor sanırım eskidi güncellenmesi lazım yada yeni odin gibi iyi bir araç çıkması lazım çoğu kişi sıkıntı yaşıyor.

     • Söyleyeceğim şeye çok kızacaksınız belki ama download modun açılmama sebebi benim hatam :/ telefonu ses kısma tuşuna basarak usbye bağladım hatamı fark ettim tekrar reset attım telefonu kurmadan kapattım ve download modda yani ses yükseltme tuşuna basarak usbye bağladım. lgup da tanıdı işlem başarılı oldu yardımınız için herşey için çok teşekkür ederim verdiğiniz son destekte sorun çıktı o da ben artık stresten ne yaptığımı bilmiyordum telefonu fastbootta açmışım 😀 galeri inşallah yine sorun vermez ve inşallah yine resetlemek zorunda bırakmaz beni. eğer yine olmazsa en son işlem olarak 6.0.1e malesef geri döneceğim. İyi akşamlar yeni yılda mutluluklar sizinle olsun herşey için defalarca teşekkür ederim 🙂

     • Niye kızayım aksine sevindim yaptığınıza. Zaten o fastboot modu kafamı karıştırmıştı tecrübeli gözüküyordunuz bende o basit yeri söylemedim sizde sitresten yanlış yapmışsınız demek. Neticede başarılı olduğunuza sevindim sizede hayırlı yıllar dilerim.

     • Çok sağolun. Aynen öyle oldu biraz anlıyorum bu işlerden ama stres yapınca hatayı beraberinde getirdi. Güzel dilekleriniz için teşekkür ederim, hakkınızı helal edin allaha emanet olun.

 3. telefonu pc ye bağladım ama lgup telefonun modelini tanıyamadı model yerinde unknow yazıyor acaba telefonda mı bi hata var

 4. tüm adımları uyguladıktan sonra sim kartı görmüyor telefon. yurt dışından gelmişti sprint ls002 kdz sini kurdum

 5. Dediğiniz Gibi hard Reset Attım Ama Android m ye geri dönemedim %11 e gelince Error: 0x2bc , ınvalid command response code = 0x80000202 diye bi hata veriyor.

     • Ben V20a ya dönüş yapıyorum ama :/ daha stabil çalışıyor diye yükledim demin 🙂 ama deli gibi ghost screen oldu daha önce yoktu v20b den v20a ya düşürdüm ghost screenle karşılaştım ondan sonra v20d v20b ne yüklediysem fayda etmedi :/ o yüzden belki 6.0.1 de olmaz bu sıkıntı diye düşünüyorum daha önce olsa fark ederdim :/

     • Seyit kardeş 20g deyim 20a ya dönücem,nasıl yaptın ? yardımcı olurmusun

     • Kardeşim yorumunun üstünden çok uzun zaman geçmiş ama ben yine de soriyim. Sen v20a ya dönüp oradan marshmallowa dönebildin mi?

     • Admin denemediğiniz için bu yöntemleri bilmiyorsunuz belli ki.20a ya bende dönüş yaptım,israil h850 model olanda marshmallow ada geri dönüyor.h860 modeli 6.0 için uğraşıyorum şu an

 6. Merhaba benim telefon yurtdisi cihazi lg g5 ls992 bi turlu kdz yukleyemedim daha oncesinde g3 e defalarca yukledim ama bunda basaramadim ls992 kdz yerine h850 romunu atsam buyuk bi sikinti cikarmi acaba

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin