LG G4

LG G4 Yazılım Yükleme, Yazılım Güncelleme, Stock Rom Yükleme, Orijinal Yazılıma Dönme, LG G4 Root Kaldırma, Android 5.1 Lollipop yükle, Android Stock Rom yükle. LG G4 H815 Kdz yükleme, LG G4 H815TR Yazılım yükleme.

Merhaba Değerli İdeal Kaynak Okurları Bu Yazımızda Sizlere Lg G4 Cihazlara Yazılım yüklemeyi resimli olarak anlatmaya çalışacağız. Normal Mod ile yükleme yaparsanız sadece Root silinecektir. “CSE” Modunda Yükleme yaparsanız Bu işlemler Sonucunda Telefonunuzda varsa Root Silinecektir. Telefonunuzun Dahili Deposu, Telefon Rehberi ve Uygulamalarınız silinecektir yedeklemeyi unutmayın!

>>> Android 6.0 dan sonra bu işlemler işe yaramıyor yeni yükleme yöntemi burada.

UYARI 1: Bu işlemler Sonucunda CSE Modunda Telefonunuzun Dahili Hafızası ve Telefon Rehberiniz silinecektir; Bilgisayarınıza yedekleyin. Uygulamalarınızı veya oyunlarınızı kaldığınız yerden devam etmek için “Titanium Backup” ile yedekleyebilirsiniz. Android/Obb Klasörünü de yedeklemeyi unutmayın.
UYARI 2: Bu işlemler Android 5.0 yüklü telefonlar için geçerlidir. Yapacağınız Bu işlemler de başarı ve risk oranı telefonunuzun durumu, bu işe yetkinliğiniz ve dikkatlice adım atlamadan yapmanızla orantılıdır. Bu anlatım bizzat tarafımızca denenmiştir bu yüzden her türlü sorumluluk size aittir.

Gerekli Dosyalar:

LG Flash Tool 2014 > Download
LG Mobile Driver > Download
Güncel KDZ Dosyası > Download

Adım 1:
Telefonunuzun Şarjı %50 nin altında olmasın. Yukarıdaki Gerekeli Dosyaları Bilgisayarınıza indirin. LG Mobile Driver‘ i Bilgisayarınıza kurun. Telefonunuza Yükleyeceğiniz KDZ Dosyasını da indirdiyseniz LG Flash Tool‘ u Masaüstüne Çıkarın ve LGFlashTool2014.exe Dosyasını Açın. Select KDZ file karşındaki dosya simgesine tıklayarak indirdiğiniz kdz dosyasını seçin.

LG G4 Yazılım Yükleme - Stock Rom Yükleme - Orijinal Yazılıma Dönme
LG G4 Yazılım Yükleme - Stock Rom Yükleme - Orijinal Yazılıma Dönme

Adım 2:
Telefonumuzu güç tuşuna basılı tutarak kapatıyoruz. Kapandıktan Sonra Usb Kablosunun büyük ucunu bilgisayara takıyoruz. Küçük ucunuda telefonun Ses Açma tuşuna basılı tutarak telefona takıyoruz. Ekrana Firmware Updating yazısı gelince elinizi çekebilirsiniz.

LG G4 Yazılım Yükleme - Stock Rom Yükleme - Orijinal Yazılıma Dönme

Adım 3:
Gelen Ekranda Telefonu Sıfırlamayacaksanız Normal Flash Telefonu Sıfırlayacaksanız CSE Flash‘ ı Seçin. Eğer sürüm değişikliği yapacaksanız (örnğ: Lollipoptan kitkat’a dönecekseniz) CSE Flash‘ ı Seçmelisiniz.

LG G4 Yazılım Yükleme - Stock Rom Yükleme - Orijinal Yazılıma Dönme

Adım 4:
Read Phone Information Ekranında START tuşuna basarak devam ediyoruz.

LG G4 Yazılım Yükleme - Stock Rom Yükleme - Orijinal Yazılıma Dönme

Adım 5:
Select Country & Language Ekranında OK tuşuna basarak devam ediyoruz.

LG G4 Yazılım Yükleme - Stock Rom Yükleme - Orijinal Yazılıma Dönme

Adım 6:
Bundan Sonra Yazılımın yüklenmesini bekliyoruz. telefonun ekranında yeşil COM yazısı ve Port numarası belirir ve yükleme devam eder tahmini 3-4 dakikada yüklenir. NOT: Bu Esnada bilgisayarda bir hata ekranı gelirse kapatmayın telefona bakın yükleme devam ediyorsa bitmesini bekleyin yazılımı kuracaktır. Zaten Yeşil COM yazısı gelmişse tamamdır yazılımı yükler.

LG G4 Yazılım Yükleme - Stock Rom Yükleme - Orijinal Yazılıma Dönme

Son Olarak Yükleme işlemi bitince telefonun ilk açılışı uzun sürer 10-15dk bulabilir.

LG G4 Yazılım Yükleme - Stock Rom Yükleme - Orijinal Yazılıma Dönme

LG G4 Yazılım Yükleme – Stock Rom Yükleme – Orijinal Yazılıma Dönme

99 YORUMLAR

 1. nben şimdi herseyi kurdum ama sıkıntı şu tel hiç açılmıyır yüzde 10 du tel kapandı şarj da olmuyor nasıl halledenbilirim yardımcı olursanız sevinirim 2 haftadır uğrasıyorum.

 2. Merhaba arkadaşlar lg g4 sahibiyim cihazı aldığımda üzerinde malezya rom u yüklüydü ve kamera’dan makro çekim yaparken özellikle güneş altında görüntüde titremeler vardı, ki baya baya bir titreme ve görüntüde acayip derece de bozukluklar. Daha sonra kısa bir süre önce v20g global rom u yükledim ve kamera testlerimde aynı sıkıntının olduğunu gördüm. Arkadaşımda da g4 var ve onda da v20 d avrupa rom u yüklü iki cihazı kıyaslandığmda o cihazda hiç bu sıkıntıları görmedim. V20 d rom u nu yüklemeyi düşünüyorum. Yoksa cihazı garantiye mi göndermeliyim. Yazılım ve ya donanımsal olduğundan çok emin değilim. Aynı sıkıntıyı yaşayan arkadaşlarım varsa, tecrübesi olanları dinlemek istedim. Teşekkür ederim iyi forumlar.

  • şimdi kamerada sorun varsa bunu başka uygulama yükleyerek deneyebilirsiniz mesela retrica yükleyin ve bakın aynı sorun devam ederse garantiye gönderin yok eğer sadece telefon kamera uygulamasında sorun varsa o zaman yazılımdandır.

  • CSE Flash ile yüklediniz değil mi? isterseniz yazılımı yükledikten sonra cihazı sıfırlayın. Telefonu kapatın Ses Kısma + Güç Tuşuna basılı tutun taki lg yazısı gelince eliniz çekin hemen Ses Kısma + Güç Tuşlarını tekrar basılı tutun. telefon sıfırlama ekranı geline ses tuşlarıyla yes gelin güç tuşuyla onaylayın.

 3. iyi çalışmalar arkadaşlar. lg g4 h818p modelini aldım (android 6 ) fakat şarj çabuk bitiyor. bir yerden aldığım bilgiye göre and. 5 yüklediğimde şarj süresinin birazdaha uzayacağını anlattılar. and 5 e dönmek için ne yapmayılım. ????

 4. merhabalar değerli site sakinleri :)… Bir sorum olacaktı yönetici kardeşim , lg g4 H815T20e modeli telefon birden kullanırken ekran kapandı ve açmaya çalıştım yalnız lg logosunda kalıyor yazılımını attım (modelinin aynı KDZ. dosyası ile ) yazılım kuruldu bitti deidğiniz gibi 10 15 dk dır beklledim cihaz yine lg logosunda kaldı.Napmam gerek okuduguma göre internette anakart arızasından kaynaklanıyor olabilir diye bir yazı okudum bazı serilerinde böyle bir arıza çıkmış… Acaba yardımcı olabilirmisiniz… Teşekkürler

  • Birden kapanması hayra alamet değil. Telefona REFURBISH mod ile yazılım yükledikten sonra yada format attıktan sonra gene açılmıyorsa donanımsal bir sorun olmuş olabilir. Mecbur servise gönderceksiniz.

 5. Selamlar, ben 6. aşamada kalıyorum. Telefon ekrarnında yeşil COM6 yazısı gelmiyor. LG mobile Support Tool ekrarnında sistem yöneticinize başvurun gibi bir mesaj çıkıyor.

 6. abicim dediğiniz üzere yaptım lakin telefon komple gitti şuan ne şarj olduğunu gösteriyor ne ekran açılıyor ne yükleme moduna geçiyor.. Ne yapmalıyımm lütfen yardımcı olunnn

  • Hocam yukarıda belirttiğim üzere Android 6.0 yüklü telefonlarda bu işlemler işe yaramıyor. Bu işlemleri Android 5.1 için yayınlamıştık. Şimdi bizim için önemli olan telefon Download Moda giriyor mu telefonu kurtarmak için. Telefon kapalı olarak ses açma tuşuna basılı tutarak bilgisayara bağlayın. Download moda girerse burada anlatıldığı gibi kdz yazılımın yükleyin https://idealkaynak.net/lg-g4-orijinal-yazilima-donme-lg-up-ile-stock-rom-yukleme-kdz-yukleme-tot-yukleme/

   • öncelikle cevap verdiğiniz için çok teşekkür ederim… Hocam download ekranı gelmiyor verdiği tek tepki usb ile pc ye bağladığımda usb bağlantı sesi geliyor başka da birşey yok ne yapmalıyım 🙁

    • Rica ederim elimizden geldiğince cevaplamaya çalışıyoruz. Bu sayfadaki işlemleri yaparken mi oldu? birde Android kaç yüküydü. Maalesef hayra alamet gözükmüyor Çünkü Download Moda giremezsek bişi yapamayız. Telefonu download modda bağlayınca Bilgisayardan Aygıt yöneticisine bakın ne olarak görünüyor.

     • hocam aynı burda belirttiğiniz işlemleri uyguladım… Şuan pc bağlayıp çıkarttığımda aygıt yöneticisinde RELINK HS -USB QDLoader 9008 (COM5) olarak geçiyor burdan çevirme ihtimalimiz var mıdır inşallah bizi sevindirirsin 🙂

     • Korktuğum buydu. Burada cihaz hard birck oluyor lg lerde kurtarmak çok zor. Çoğu servisler Ana kartı değiştiriyor. İnternette bazı yazılar var ama istersen dene, özellikle 1. linkteki yazıyı denemeni öneririm. kdz dosyasından sistem imajını bir hafıza kartına yazıyorsun telefona takıyorsun sonra telefonu download moda alıyormuşuz ben şahsen hiç denemedim. Artık gerisi senin becerine kalmış. Bu durumdan dolayı üzüldüm inşallah çabuk halledersin.
      https://goo.gl/ctveKI
      https://goo.gl/xxEiIE

     • download moduna alınmıyor ki hafıza kartınıza yazsakta değişmeyecek gitti telefon yaa 🙂 Allah razı olsun ilgilendiğiniz için teşekkür ederim 🙂

     • Hafıza kartına yazılmış sistem dosyası telefonu ordan download moda alıyor. bence denemelisin. Bak burda da bir anlatım var ingilizcen yoksa çevirebilirim. https://goo.gl/Qcj3ml

     • Bunlar dosyaları parayla satıyormuş. Araştırıyorum bakalım birşeyler bulursam haber veririm.

     • Allah razı olsun ya gerçekten çok sağolun…ne olursa deneyeceğim 🙂

     • abicim Allah razı olsun ya sağol varol telefon LG H815 YURT DIŞI OLAN

     • indiriyorum abicim Allah razı olsun ya gerçekten bu kadar ilgilendiniz… Sonrasında ne yapmam lazım hocam

     • hocam o programı hiç kullanmadım ve pc üzerime değil o yüzden bana sıkıntı olur acaba burdan yönlendirme yapabilir misiniz…

     • 1- QPST.WIN.2.7 Installer-00425.1.rar biligsayara yükle. “H815_Recovery” klasöründeki “LGUP_8994_DLL_Ver_0_0_3_29.msi” programını bilgisayara kur.
      2- Telefonu download moda alır gibi usb ye tak
      3- Aygıt yöneticisinden telefonun sürücü güncelleştir. sürücü olarak qhsusb_dload_Drivers klasöründeki bilgisayarın 64 bit ise 64 bit olanı seçerek güncelleştir.
      4- Başlat > QPST > QFIL Programını çalıştır.
      5- “Select Port” butonuna tıklayarak. gelen pencerede Qualcomm HS-USB olması lazım onu “OK” seç.
      6- “Browse” butonuna tıkla. “H815_Recovery/H815_ForFusingDevice” klasöründeki “prog_emmc_firehose_8992_lite.mbn” dosyasını seç.
      7- “Load XML…” Butonuna tıkla. Açılan pencerde “rawprogram0.xml” dosyasını seç.
      8- Son olarak “Download” butonuna tıkla yüklemeyi başlat.
      9- Sonrasında ne oluyor bilmiyorum ama işlemler bitince telefonu aç yada download moduna almaya çalış. Download moduna girerse Buradaki https://idealkaynak.net/lg-g4-orijinal-yazilima-donme-lg-up-ile-stock-rom-yukleme-kdz-yukleme-tot-yukleme/ gibi kdz dosyasını yükle. Hadi başarılar.

     • abicim Allah razı olsun… abi bu şekilde işlemleri yaptım lakin download moda geçmiyor tek değişen aygıt yönetcisindeki ismi Qualcom HS-USB QDLoader 9008 (com3) son durum budur…

     • hocam son olarak bu eMMC Software Download app programı var ordaki paketleri yüklemem gerekiyor herhalde ama bulamıyorum

     • hocam download moda basınca gerekli yüklemeyi yaptı ama telefonun diğer mod bağlantıları hata veriyor… Bugün zaten telefoncuya götürüldü telefon kalsaydı ben devam etiirecektim siz de çok yardımcı oldunuz Allah razı olsun gerçekten çok sağolun…

 7. Öncelikle merhaba çok ilgilisiniz twrp yüklerken bi sorunla karşılaştım lg g4 telefonumda Secure Booting Error: 1002 hatası çıktı açılmıyor telefon dowloand moda alıyorum rom atmaya çalışıyorum fakat sorun çıkıyor nerde yalnış yapıyorum anlamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz…

 8. 2. Adimda telefonu actigimda farkli bir ekranla karsilasiyorum. Ekranin ustunde fastboot yaziyor. Altinda da telfonla ilgili model seri no falan gibi seyler. Firmware update ekrani gelmiyor bi turlu. Yardimci olur musunuz?

 9. selamın aleykum. Ben bugun Ekran koruyucu catlak oldugu için değistirdim. ekran koruyucu değiştirirken telefonuda kapattırdım. Ekran koruyucuyu taktıntan sonra açma tusuna bastım fakat acılmıyor. Son 3 saatte 50 60 kez açtım kapattım ekran koruyucuyu soktum geri taktım fakat hic bir sekilde acılmadı. Hard reset denedim ama Reset ekranı gelmedi. Araştırmalarım sonucu sizin sayfanıza ulaştım. Yukarıda belirtilen işlemleri sırası ile yaptım FİRMWARE UPDATE ekranı telefona geldiğinde yükleme başlamıyor…. %0 ve altındaki kutucukta 633A ve B34 yazıları var… 🙁

 10. Lg g2 telefonuma flashtool dan yazılım atmaya calısıyorum ama unknown model hatası alıyorum cloudy yuklu nasıl cozeblırım yardım edebılır mısınz

 11. Merhabalar.
  Telefonu program tanıdı ve kurulumu tamamlandı. İşlem %100 olduğu halde telefon aynı şekilde kapanıp açılıyor ve lg logosunda kalıyor.Ne yapmalıyım.

  • Evet imei onarımı, box denen cihazlarla yapılıyor. Teknik servislerde. Bilgisayarda da yapılabiliyor. Qpst denen bir program ile. Bu tür işlemleri yasal olmadığı için paylaşmıyoruz.

 12. contact the system administrator.
  H81520p_00_0314 . kdz sürümünü yükleyemiyorum hata veriyor sürekli yardım
  Sistem yöneticisine başvurun lg flash tool 2014

 13. merhaba lutfen bana yardım et lg g4 h815t surumunu kullanıyorum sımdı hangı kdz surumunu kurcam h815t mı h815tr mı ben su an androıd 5 kullanıyorum 6.0 gecmek ıstıyorum

 14. Merhabalar benim lg g4 3 ay önce bootloop olmuştu internetden bi arkadaşa sürüm düşürerek halletmiştik lakin teli fabrika ayarlarına yanlışlıkla çevirdikten 3-4 gün sonra sorun tekrarlandı şimdi o arkadaşa ulaşamıyorum bende hiç yapamadım teamwiewer ile bağlanırsanız çok sevinirim

 15. selamlar benim telefon ithalatçı firma garantili g4.türk romu yüklemek istiyorum ama flashtoolla yüklenmiyor.contact the system administor diyor ve orda kalıyor hiç başlamadan ne yapmam lazım?

 16. Meehaba lg g4 cihazim elimde bir anda kapandi ve acilmiyor.sadece bataryayi cikarip takinca aciliyor ve lg logosundan baska biraey cikmiyor.hard reset atmayi denedim ondada en aon asamadaki yes tuusuna basiyorum hic bir tepki vermiyor.oyle kalmiyor.ne yapmam lazim.ana kartmi yandi.?icindeki dosyalar silinmismidir?garantiside yok uzun zaman once aldim

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin