LG G4

LG G4 için Bootloader Kilidi Kaldırma Kampanyası Başlatıldı, LG G4 H815 dışında diğer modelleri için Bootloader Unlock kampanyası başlatıldı

2015 yılında Tab Fitts adlı G4 kullanıcısı, LG-G4 uzantıları için Bootloader kilidi kaldırma desteği sunulması için change.org ‘ta kampanya başlattı.

Sizde bir LG G4 H815tr kullanıcısı iseniz yada H815 ten farklı bir modele sahipseniz veya bootloader kilitlerine karşı olan biri iseniz bu kampanyaya destek olarak Bootloader kilidinin kaldırılmasını sağlayabilirsiniz.

Üreticiler Neden Bootloader Kilidi Koyarlar?

Android kullanıcılarının, android platformunu seçme sebeplerinin başında özelleştirilebilmesi gelmektedir. Ancak bu iş üreticiler için ise sorun olabilmektedir. Çünkü Root veya custom rom yüklenen cihazlarda, çökme veya donanımlarla oynanması neticesinde, cihazlarda yazılımsal veya donanımsal problemler çıkarabilmektedir. İşte bu yüzden üreticilerde bu tür garanti sorunları veya tamir değişim işleriyle pek uğraşmak istememeleri nedeniyle, cihazlarına bootloder kilidi koyarlar.

LG G4 için Bootloader Kilidi Kaldırma Kampanyası Başlatıldı

LG G4 için Bootloader Kilidi Kaldırma Kampanyası Başlatıldı

Bildiğiniz gibi LG Telefonlar artık Bootloader Kilitli olarak geliyor. LG Bu kilidi kaldırma desteğini sadece Avrupa Modellerine sunuyor. İşte diğer LG-G4 Modelleri Sahipleri bu duruma tepki olarak ve Diğer G4 Modellerine de Bootloader Unlock (Kilit Kaldırma) Desteği sunması için change.org ‘ta Kampanya başlattılar.

Bu kampanya 5000’e ulaşınca muhatabı olan LG Corporate ‘ye sunulacaktır. Bu imzalar sonucunda LG nin Türkiye sürümü olana H815tr de dahil olmak üzere, Diğer LG’nin G4 Modellerine bootloader kilidi kaldırma desteği sunması beklenmektedir.

Şimdilik Gereken imza rakamı 5000, ancak bu imzalar ne kadar artarsa bootloader kilidinin kaldırılması da o kadar çabuk olacaktır.

Kampanyanın içeriği:
LG Avrupa G4 H815 Modeli için Bootloader kilit açma desteği var. Bu G4 modeli G4 kullanıcıları arasında küçük bir azınlığı temsil etmektedir. Bootloader killdiini kaldırın Geliştiricilere destek olun. Kendim de dahil olmak üzere birçok kişi, bootloader kilidi olmadığı umutları ile bir G4 satın aldı. TÜM LG G4 akıllı telefon varyantları OEM kilit seçeneği sunmak için LG ve önemli taşıyıcıları benim dilekçemde bana yardımcı olun.

Cep telefonu geliştirme topluluğunu destekleyen ilginiz için çok teşekkür ederiz!

Kampanyanın Adresi: https://www.change.org/p/lg-electronics-unlock-bootloader-on-all-g4-devices 

Sizde bu kampanyaya imza attıktan sonra, Desteğinize devam etmek için, bu yazıyı sosyal medyada paylaşarak Daha fazla kitlelere ulaştırabilirsiniz. Hadi Ne Duruyorsunuz…

#freemylg

5 YORUMLAR

  1. Teşekkürler :). Bende bu konu hakkında size bi mesaj göndermiştim. Sanırım değerlendirdiniz. Tekrar teşekkür ederim 🙂

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin