LG G4

LG G4 Bootloader kilidini kaldırma, LG G4 Bootloader kilit açma, LG G4 H815 Bootloader Unlock, LG G4 Root yapma, LG G4 TWRP Recovery mod yüklemek. 

Merhaba Değerli İdeal Kaynak okurları bu yazıda sizlere LG nin G4 Modeli için Root veya rom yüklemek için Custom Recovery (Özel Kurtarma) Araçlarını yükleyemeye engel olan Bootloader kildini kaldırmayı anlatacağız. Bildiğiniz üzere Bootloader kilidi konulan telefonlarda Root yapmak mümkün olmuyor. Bu kilit kaldırılmadan cihazların Bootloader denilen kısmına müdahele edemiyoruz.

Android kullanıcılarının android platformunu seçme sebeplerinin başında özelleştirlebilmesi gelmektedir; ancak bu iş üreticiler için ise sorun olabilmketedir. Çünkü Root veya custom rom yüklenen cihazlarda çökme veya donanımlarala oynanması neticesinde cihazlarda yazılımsal veya donanımsal problemler çıkarabilmektedir. İşte bu yüzden üreticilerde bu tür garanti sorunları veya tamir değişim işleriyle pek uğraşmak istememeleri nedeniyle cihazlarına bootloder kilidi koyarlar.

Tabi kullanıcıların tepkilerine maruz kalmamak için bu Bootloader kilidini kaldırma desteği de sunarlar. Hoş sunmasalarda rootçular bunu kırmanın bir yolunu bulurlar tabi.

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce telefondaki bilgilerinizi yedekleyin. Yapacağınız bu işlemlerde oluşabilcek sorunlardan sorumlu değiliz. Bootloader kilidi kaldırma şuan için sadece Avrupa modeli olan H815 Modeline destek vermektedir.

Aşağıdaki Dosyaları bilgisayarınıza indirip kurun: adb-setup programını kurarken sürekli  gelen uyarılara klavyeden “y” tuşuna ve ardından “ENTER” tuşuna basarak kurulumu tamamlayın.

LG Mobile Driver > İndir
adb-setup-1.4.3.exe > İndir

Adım 1: Telefonunuzdan *#06# tuşlayarak yada telefonun pilini çıkartarak arkada yazan orijinal imei sini bir yere not edin. örneğin Not defterine.

Adım 2: Telefonumuzdan Ayarlar/Genel/TelefonHakkında/YazılımBilgileri Bölümüne Gidiyoruz. Aşağıda Yapım Numarası Yazan Yere 4 Defa Art Arda Tıklıyoruz. Bu İşlem Sonunda Geliştirici Seçenekleri Bölümü Aktif Olacaktır. Genel Bölüme Geri Dönüyoruz Ve Geliştirici Seçeneklerinin İçine Giriyoruz. Oem Kilit Açma Ve Usb Hata Ayıklama Kutucuklarını Aktif Hale Getiriyoruz.

Adım 3: Telefonumuzu ekran açıkken bilgisayara bağlayalım. Klavyeden “Win+R” Tuşlarına birlikte basalım açılan kutuya “cmd.exe” yazıp “ENTER” basalım yada başlat menüsünden cmd aratarak bulup siyah ekranlı pencereyi açın. ve aşağıdaki kodu kopyalayıp Siyah ekrana sağ tıklayarak yapıştırıp ENTER‘a basın. telefonun ekranına “USB Hata Ayıklamasına izin verilsin mi?” diye bir uyarı gelirse; Bu bilgisayara herzaman izin ver kutucuğunu işaretleyip “TAMAM” tuşuna basın.

adb reboot bootloader

Adım 4: Yukarıdaki kodu enterladıktan sonra cihaz bootloder moda girecektir. Daha Sonra aşağıdaki kodu yazıp ENTER basın.

fastboot oem device-id

Adım 5: Adb Penceresinde Aşağıdaki Gibi Bir Yazı Gelecektir. Bu Bizim Bootloaderi Kırmak İçin Unlock Keyimiz Olacak.

$ fastboot oem device-id
(bootloader)—————————————————————–
(bootloader) Device-ID
(bootloader) CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013
(bootloader) F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1
(bootloader)—————————————————————–

Adım 6: Bir not defteri açalım ve iki tane alt alta olan (bootloader) kodumuzu yan yana yapıştırıyoruz yani tek satır haline getiriyoruz önce yukarıdaki sonra aşağıdakinide hemen sonuna yapıştırıp birleştirin.

CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1

Adım 7: Lg Developer Sitesine Buradan gidip Üye Olun veya üyeliğiniz varsa Buradan Giriş Yapın. (Kullandığınız güncel bir eposta adresi ile üye olun çünkü dosya yollayacaklar)

Adım 8: Giriş Yaptıktan Sonra Cihazımızın Modelini Seçiyoruz. İmei Ve İd Kısımlarına Önce Not Aldığınız İmei Numaranızı Yazın. Sonra Unlock Keyinizi İd Kısmına Yapıştırın ve Confirm Tıklayın. Mail Adresinize Unlock.bin Dosyası Yollanacaktır.

Adım 9: Mail Adresinize gelen Unlock.bin Dosyasını bilgisayara idirin ve adb klasörünün içine atmalısınız mesela bizim kurduğumuz adb klasörü Yerel Disk C:/adb klasörünün içine atalım.

Adım 10: Daha sonra tekrar siyah pencereye aşağıdaki kodu yapıştırıp veya elle aynen girip “ENTER” tuşuna basarak dosyamızı yollayalım.

fastboot flash unlock unlock.bin

Adım 11: Unlock.bin Dosyasını Cihazınıza Yüklenecektir. Ve Bootloader Kilidiniz Açılmıştır. “fastboot reboot” yazısını Yapıştırıp “ENTER” basın. Cihazınız Yeniden Başlayacaktır. LG G4 Bootloader Kilidini Kaldırma Hayırlı Olsun.

LG G4 Bootloader Kilidini tekrar devreye koymak isterseniz Buradaki LG Bootloader Tekrar Kilitleme konusunda anlatıldığı gibi yapabilirsiniz.

LG G4 Bootloader Kilidini Kaldırma – Bootloader Unlock

LG G4 Stock Rom Yazılım Yükleme – Orijinal Yazılıma Dönme
LG G4 Güncel Yazılım Stock Rom kdz indir

29 YORUMLAR

 1. Denilenleri harfi harfine yaptığım halde LG sitesinde Confirm’e bastıktan sonra “Device id unmatched…….” şeklinde bir hata veriyor.Telefonun modeli H815. Araştırmama rağmen bir çözüm bulamadım. Sizin bir bilginiz var mı? Bu sorunla karşılaştınız mı ?

 2. cihazım h815 olmasına rağmen şöyle bir uyarı alıyorum ^
  Maalesef cihazınız botloader’ın kilidini açmayı desteklemiyor’ bu normal mi ?

 3. marsmallow yani android 6 için geçerli mi bu ?
  13 haziranda yazdım bu yazıyı son güncelleme olan mart 2017 güncellemesini yükledim

 4. ben cihazım yurt dışından Modeli H815 bootloader için uygun cihazın arkasındaki imei ile unlock.bin dosyasını indirdim fakat cihazın arkasındaki imei ile üzerinde imei farklı unlock.bin dosyasını flashlarken hata alıyorum bu konu ne yapmam gerekir yardımcı olabilirmisiniz.

    • Box denen cihazlarla yapılıyor imei tamiri servislerde. Cihazın orjinal yapısı bozulduğu gene işe yaramayabilir, ama denemedim yüzde yüz öyledir diyemem.

     • benim asıl amacım benim bataryam çok hızlı bitiyor yeni batarya aldım sorun yine aynı telefonda recovery moda giremiyorum wipe batery yapsam belki sorun çözülecek ama onu bile yapamıyorum recovery moduna girmek için kullanılan tuş kombinasyonları güvenli modu açıyor bu konuda bilginiz varmı acaba

     • Hocam tuş kombinasyonunu yanlış yapınca güvenli mod açılır. Tekrar deneyin. Recovery de wipe battery stats yoktur. Bunun yerine telefonu root yapıp. Wipe battery stats yapın. Muhtemelen aldığınız batarya orijinal değildir. Çakma orijinaldir.

 5. ben cihazımı h815 modeli bootloader yapıcam developer sitesine girip cihazımızı onaylıyoruz ama
  ”Cihazınız (LGH815TR) ön yükleyicinin kilidini açmayı desteklemez. Lütfen modelinizi kontrol edin. Yanlış bilgileri 8 defadan fazla girerseniz hesabınız kilitlenecektir” bu hatayı veriyor sorun nedir acaba bütün adımlarımız doğru lütfen yardımcı olurmusunuz

 6. fastboot oem device-id kodunu yazında bende
  $ fastboot oem device-id
  (bootloader)—————————————————————–
  (bootloader) Device-ID
  (bootloader) CD58B679A38D6B613ED518F37A05E013
  (bootloader) F93190BD558261DBBC5584E8EF8789B1
  (bootloader)—————————————————————– bunlar gelmiyor neden acaba

  • adb driver ve programını kurduysanız, telefonun geliştirici seçeneklerini açık usb hata ayıklamayı etkinleştirmelisiniz. Ardından telefonu usb ye bağlayın ve cmd ekranına adb devices yazıp enter yapın. Telefona bir uyarı gelir izin ver deyip tamam butonuna basın. ardından fastboot oem device-id kodunu tekrar tuşlayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin