LG G4

LG G4 Android 7.0 Nougat Yükleme Rehberi, LG G4 Android 7.0 Nougat Yazılım/Firmware Yükleme Rehberi, LG G4 H815, H815TR, H815T, H818P Android 7.0 Nougat Yükleme Rehberi

LG G4 için Android 7.0 Nougat güncellemesi henüz verilmedi. LG G5 Android One dışında Android 7.0 Nougat güncellemesini alan ilk telefon olmuştu. Bizde Telefonuna henüz güncelleme ulaşmayan veya Android 7.0 Nougat’ı elle yüklemek isteyenler için bir kurulum rehberi hazırlardık.

LG G4 Android 7.0 Nougat Yükleme

Bu rehberle, isterseniz Android 6.0.1 yüklü telefonunuzu, Android 7.0 Nougat’a yükseltebileceğiniz gibi, Android 7.0 dan Android 6.0.1 Marshmallow’a düşürebilirsiniz de.

UYARI: Bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularken Şarjınız %50 üzerinde olsun. Yükleme esnasında Telefon bir zeminde olsun. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

LG G4 Android 7.0 Nougat Yükleme Dosyaları

Aşağıdaki Dosyalardan: Telefonunuzun Modeline uygun DLL yazılımını indirin H815, H815TR dan biri. Ayrıca LG Mobile Driver ve LGUP Programlarını bilgisayarınıza kurun.

LG G4 için Android 7.0 kdz dosyasını Buradan indirin.
LG Mobile Driver > İndir
LG UP for LGG4.zip > İndir | Alternatif Link

LG G4 sürüm düşürme yapmak için

LG G4 Android 7.0 dan Android 6.0 a dönmek için önce telefona hard reset atmamız gerekiyor. Hard reset attıktan sonra telefon kapatılır (bataryasını çıkarabilirsiniz.) ve kapalı iken download moda alınır. (Hard reset’ten sonra telefon açılırsa bir işe yaramaz.) LG UP ile UPGRADE seçeneği ile kdz yüklenir REFURBISH ile değil.

LG G4 Android 7.0 Nougat Yükleme Rehberi

 1. LG G4 Android 7.0 KDZ Dosyasını Bilgisayarınıza indirin. LG Mobile Driver, LGUP_Ver_1_11 ve DLL msi dosyalarını da bilgisayarınıza kurun.
 2. LG G4 Telefonunuzu Güç tuşuna basarak tamamen kapatın. USB Kablosunu bilgisayarınıza takın.
 3. Telefonunuzun Ses Yükseltme tuşunu basılı tutarak USB ye bağlayın. Ekranda Download Mode belirecektir. Bu şekilde bir zemine bırakın.
 4. Yüklediğiniz LGUP Programının Masa üstündeki LGUP kısayolunu açın.
 5. LGUP Telefonunuzu gördükten sonra Process kısmındaki “UPGRADE” seçeneğini işaretleyin.
 6. Sağ aşağıda File path altındaki  butonuna(çarpı butonunun solundaki) tıklayın.
 7. Açılan Pencerede yükleyeceğiniz kdz dosyasını seçin.
 8. Mevcut yazılımınıza yükseltme yapacaksanız. Sıfırlama yapmayacaksanız bilgilerinizin uygulamalarınızın silinmesini istemiyorsanız “UPGRADE” seçili halde Start butonuna tıklayarak yüklemeyi başlatın.
 9. Eğer Telefona sıfır bir yazılım yükleyecekseniz veya sürüm düşürme yapacaksanız, “REFURBISH” seçeneğini seçin ve Start tuşuna basarak yüklemeyi başlatın.

UYARI: Telefonunuzun yazılımını yükseltecekseniz Sadece “UPGRADE” Seçeneğini seçin. Yok eğer Telefonda sürüm düşürme yapacaksanız veya sıfırlayarak yazılım yükleyecekseniz. “UPGRADE” ile kdz seçtikten sonra “REFURBISH” Seçmelisiniz. (REFURBISH olmadan sürüm düşmez)

LG G5 Android 7.0 Nougat Yükleme Rehberi - H850, H850TR, H860

 • Yükleme bitince telefon kendiliğinden açılır. Telefonu USB’den çıkarıp kullanabilirsiniz.

5 YORUMLAR

 1. bende lg g4 h811 20r cihazı var almanyadan geldi. ben sürüm düşürmek istedim ama 5.1.1 kdz dosyasını bulamadım. h811 yerine h815 ten indirsem kdz dosyasını bi sıkıntı olurmu acaba? telefon bazen açılıştaki androin yazısını geçiyor bazen donup kalıyor. açılıyor bi süre sonra donup kapanıyor. acaba sıkıntı ne sizce. telefonun garantisi yok

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin