LG G3

LG G3 Marshmallow Root + TWRP Recovery Mod Yükleme, LG G3 Android 6.0 Root, D855 Root, D855 TWRP Recovery yükleme, D855TR Root atma, LG G3 Marshmallow Root yapma, LG G3 TWRP Recovery Mod Yükleme

Merhaba değerli İdeal Kaynak okuyucusu bu yazıda Android 6.0 Marshmallow yüklü LG G3 D855 ve D855TR Modeline Nasıl Root atılacağını ve TWRP Recovery Mod yükleneceğini anlatacağız. Öncelikle Root Nedir bilmeyenler buradan bilgi edinebilirler. LG G3 Marshmallow Root

Bu Root yöntemi son çıkan v30N yazılımında işe yaramamaktadır. Bunun yerine telefonunuza buradan V30J yazılımını yükleyerek buradaki işlemleri yaparak root yapabilirsiniz.

TWRP Recovery Nedir ?

TWRP Recovery (TeamWin Recovery Project) Kolay dokunulabilen bir dokunmatik paneli olan ve daha büyük düğmeler sunduğundan kullanımı daha kolay olan.Yapacağınız işlemlere göre tahmin yürütüyor olması (örn. yeni bir ROM yüklediğinizde düğmelerden bir tanesi, önbelleği temizleme düğmesiyle yer değiştirmesi) , EFS yedeklemesi yapılabilmesi, içerisinde dosya yöneticisi vasıtasıyla dahili ve harici bellekte işlem yapılabilmesi ve daha birçok özelliği barındıran her geçen gün kullanıcı kitlesini artırmakta olan bir recovery modu dur.

Bu işlemlere başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

LG G3 Marshmallow Root

Aşağıdaki Dosyayı bilgisayarınıza indirin ve İçindeki 4 dosyayı ellemeden telefon hafızasına atın.
ROOT-G3-D855-MM.zip > indir / Alternatif Link

1-) Buradaki konuda anlattığımız şekilde Telefonu kingroot ile rootlayın. Sonra 2. adıma geçin.
2-) D855-TWRP-3.0.2.0-installer-Marshmallow.apk dosyasını Buradaki konuda anlatıldığı gibi TWRP Recovery kurun. Kurduktan sonra TWRP açılır Sonra 3. adıma geçin
3-) TWRP Açılınca “install” basın ve Telefon belleğine attığınız “makepermissive.zip” dosyasını (swipe to install) yükleyin.
4-) Daha sonra TWRP de geri gelip aynı şekilde “BETA-SuperSU-v2.76.zip” dosyasını da yükleyin ardından Reboot system deyin.

LG G3 Marshmallow Root hayırlı olsun. İşlemler bu kadardı takıldığınız bir yer olursa sormaktan çekinmeyin.

26 YORUMLAR

  • Telefon rootlu ise: marketten link2sd indir. Aç ve Menüde Yeniden başlat var ordaKurtarma modu (recovery) var ona bas.

   Telefon Rootsuz ise: Telefonu tamamen kapat. Ses Açma ve Güç basılı tut lg logosu gelince iki tuşu bırak hemen tekrar iki tuşa basılı tut taki recovery açılana kadar. buradan telefonu sıfırlaman için Yes tuşları vardır bunları kullanırsan telefon sıfırlanır.

 1. Hocam kingroot programını yükledikten sonra root yapmıyor. netten b,irsürü ‘kingroot’ indirdim hiçbiri yapmadı. Cihazım D855 32 gblık yazılım bilgisi 6,0 güvenlik yaması 01/08/2016 versiyon V30b-GLOBAL-YT. Bu versiyon oldugu içinmi root olmuyor anlamadısm yardımcı olursanız çok sevinirim.

 2. Selamlar V30b sürümü kullanıyorum ancak ne yaptıysam root atamadım sürekli failed root hatası alıyorum bilgisi olan varmıdır?

 3. YOK ARKADAŞ NAPTIYSAM SİZİN BURDAKİ TWRP RECOVERY MODU YÜKLEDİKTEN SONRA İLGİNÇ Bİ ŞEKİLDE REHBERİM YANİ SİM KİŞİLERİ GÖZÜKMÜYOR NAPTIYSAM OLMADI D855 G3 16GB İŞLEMLERİ TEK TEK DENEDİM ROOT DA SORUN YOK TWRP İ NASIL BASIYORUM ARDINDAN REHBERİM GÖZÜKMÜYOR TELEFON REHBERLER BÖLÜMÜNDE SİMKARTI GÖRMÜYOR ,, YARDIM ACİL<< TELEFONDAN REHBER YEDEĞİ AL DİYE ALTERNATİF SUNMAYIN LÜTFEN, SONUÇTA SİM KARTIMI GÖRMESİ GEREK BAŞKA KİMSEDE OLUYORMU BU,,

   • ok hocam eywallah ne diyelim yeni yöntem çıkana kadar böyle devam peki bu soruna çare gelince yine burdan bizleri bilgilendirirmisiniz acaba bi zahmet ?

    • Tabiki… Ancak LG root konusunda katı kurallar getirdi. Yeni versiyon yazılımlarda artık root yapmak artık kolay değil.

     • evet oem kiliti mi ne varmış galiba yeni modellerde iş bi hayli uzayack gibi :-)) eyw saygılarımla hocam

 4. ROM STOCK 6.0 MARSMALOW KISACASI BAŞKA BİR TWRP YÖNTEMİ GEREK 6.0 İÇİN GALİBA BANA ÇÜNKİ BURDAKİNİ BASINCA REHBERDEN SİM KART KAYBOLUYOR BİDAHADA GELMİYOR KDZ. BASMAKTAN İŞLEMİ BAŞA ALMAKTAN BIKTIM SIRF GENE OLCAKMI DİYE GENE OLUYOR TWRP TEN SONRA

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin