LG G3

LG G3 GPU Hızlandırma, Adreno Driver Güncelleme, LG G3 Ekran Kartı Sürücü güncelleme, LG G3 hızlandırma, LG G3 AnTuTu Puanını yükseltme, LG G3 Hızlandırma, LG G3 Oyun performansını arttırma

Merhaba Arkadaşlar bugün LG G3 sahibi takipçilerimiz için güzel bir konu hazırladık. Eminim bu yazıyı okumaya başlayınca çok heyecanlanacaksınız. Evet bugün sizlere LG G3 telefonunuzu bariz miktarda ekran kartı performansını arttıracak ( LG G3 GPU Hızlandırma) bir güncelleme paketi hazırladık bu paket Qualcomm Şirketinin Adreno GPU ları için yayınladığı orijinal güncellemedir fakat LG ile bir alakası yoktur.

Biz bu güncellemeyi TWRP Recovery Kullanarak Yükleyeceğiz. Ayrıca belirtmek isterim ki bu yama sadece Android 6.0 da çalışmaktadır ben v30c ve 30f yanısıra FulmicsROM ‘da da denedim ve Antutu Puanı Yamasız 51961 Puan alırken Yamadan sonra 59263 Puan aldı.

LG G3 GPU Hızlandırma - Adreno Driver Güncelleme

UYARI: Bu işlemlere başlamadan önce telefondaki bilgilerinizi yedekleyin. (Rehber, Dahili Hafıza, Uygulamalar vb.) Yapacağınız bu işlemlerde oluşabilecek sorunlardan sorumlu değiliz.

NOT1: Telefonunuzda Android 6.0 Marshmallow Yüklü olması gerek yüklemek için tıklayın.

NOT2: Bu işlemleri yapabilmek için Telefonunuzda TWRP Recovery mod yüklü olması gerekmektedir. Yüklemek için Tıklayın.

Adreno GPU Güncelleme Yamasını Kurma:
1-) Buradan LG-G3-Adreno-Driver-Update.zip Dosyasını indirip telefonun Dahili hafızasına atın.
2-) Telefonu Güç Tuşuna basarak kapatın.
3-) Güç Tuşu ve Ses Kısma tuşlarına birlikte basın. LG Logosu gelince tuşları bırakın ve hemen aynı tuşlara tekrar basın taki Yes No tuşları gelen kadar.
4-) Art arda Yes ‘e basın ve TWRP Recovery Mod açılacaktır.
5-) install tıklayın ardından dahili hafızaya attığımız “LG-G3-Adreno-Driver-Update.zip” dosyasını bulup tıklıyoruz.
6-) Gelen pencerede “Swipe to install” soldan sağa doğru çekerek yüklemeyi yapıyoruz. Yükleme bitince “Reboot system” diyerek telefonu başlatıyoruz.

Artık Antutu sonuçlarınıza bakabilirsiniz. Unutmayın benim aldığım pundan daha düşük veya daha fazla puan alabilirsiniz bu telefondaki uygulamalara ve sıcaklığına bağlı değişmektedir. LG G3 GPU Hızlandırma

2 YORUMLAR

    • Yok fark edilmiyor. Ayrıca belirtelim ki bu güncellemeden sonra bazı uygulamalarda donanım hızlandırma özelliği çalışmayacaktır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin