LG G3 Android 5.0 ve 4.4.2 Root Yapma - Resimli Anlatım

LG G3 Android 5.0 ve 4.4.2 Root Yapma – Resimli Anlatım, LG G3 Telefonlarda Android 5.0 Lollipop Root Yapma, Android 4.4.2 Kitkat Root Yapma Resimli Anlatım. LG G3 Root Yapma, LG G3 D855 Root Yapma, LG G3 D855TR Root Yapma.

Merhaba Değerli İdeal Kaynak Okurları Bu Konumuzda LG G3 Telefonun D855 ve Türkiye sürümü olan D855TR Modellerinin Android 5.0 ve Android 4.4.2 Sürümüne Sahip Telefonlarında Root yapmayı anlatacağız.. Sizin farklı bir model lg telefonunuz varsa ve 4.4.2 yada 5.0 Android sürümüne sahip ise sizde bu yöntemi deneyebilir bir ihtimal başarılı olabilirsiniz.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için, az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Gerekli Dosyalar:

LG-Root-Script-v1.3.zip > Download | Alternatif Link
LG Mobile Driver > Download

Şimdi, işlemlerimize geçelim:
Adım 1:
Telefonun Geliştirici Seçeneklerini Açacağız. Bunun için Ayarlar/Genel/Telefon hakkında/Yazılım bilgileri‘ ne gelip Yapım numarasına 5-6 defa üst üste basıyoruz taki Artık bir yöneticisiniz diyene kadar. Geliştirici Seçenekleri Aktif Olunca Açıp USB hata ayıklama açık yapıyoruz.

LG Telefonlarda Android 5.0 Root Yapma

Adım 2:
Yukardaki Gerekli Dosyaları bilgisayarınıza indirin. LG Mobile Driver‘ i bilgisayarınıza kurun. LG-Root-Script-v1.3.zip Aşiv Dosyasını Masaüstüne çıkartın. Çıkardığınız klasördeki “LG Root Script TR.bat” Dosyasını Çift Tıklayarak Açın

LG Telefonlarda Android 5.0 Root Yapma

Adım 3:
Dosyayı açtıktan sonra “Aygıt Bekleniyor” uyarısı gelir sizde geliştirici özelliğini açtığınız telefonunuzu usb’ye usb’yi de telefona bağlıyorsunuz. Bağlayınca “USB hata ayıklamasına izin verilsin mi ?” diye bir ekran gelir sizde hemen herzaman izin ver tikini seçip TAMAM düğmesine basın. Dedikten sonra bi dosya yüklenir ve telefon kapanır kendini download moda alır.

LG G3 Android 5.0 ve 4.4.2 Root Yapma - Resimli Anlatım

Adım 4:
Telefon download moda girince aşağıdaki gibi klavyeden bir tuşa basıyoruz. Bir tuşa bastıktan sonra root işlemi gerçekleşir aşağıdaki 2. resimde olduğu gibi

LG G3 Android 5.0 ve 4.4.2 Root Yapma - Resimli AnlatımLG G3 Android 5.0 ve 4.4.2 Root Yapma - Resimli Anlatım

Adım 5:
İşlemler bitince telefon kendiliğinden açılır. “Cikmak icin Klavyeden 2 Defa E Tusuna Basip ENTER Tusuna Basin….” Uyarısı gelince işlem tamamlanmış demektir sizde klavyeden 2 defa “E” tuşuna basarak çıkabilirsiniz. İşlemler bu kadar sonra telefon açılır ve Superuser uygulaması yüklenir.

NOT 1: Eğer SPECIAL COMMAND : ENTER, LEAVE altında sürekli ################## şeklinde yazıyorsa ve öyle kalıyorsa telefonu kapatıp açıp aynı işlemleri bir daha deneyin eğer gene aynı hatayı alırsanız root işlemi telefonunuz ile uyumlu değildir demektir.

NOT 2: Olurda LG G3 Android 5.0 ve 4.4.2 Root sırasında telefon açılmazsa hep LG Logosunda kalırsa çökmüş demektir bunu eski haline getirmek için: Buradaki Konuda açıklanan şekilde yapabilirsiniz.

Bunlarda işinize yarayabilir :
LG G3 Stock Rom Güncel Yazılım kdz Marshmallow – Lollipop – Kitkat
LG G3 Flash Tool ile Yazılım Yükleme Orjinal Yazılıma Dönme
LG G3 Orijinal Yazılıma Dönme – LGUP ile kdz Yükleme
LG G3 D855 TWRP Recovery Mod Yükleme | Resimli Anlatım
LG G3 Android 5.0 ve 4.4.2 Root Yapma – Resimli Anlatım
 • Usta, sen de olmasan nasıl yapacaktım bilemezdim. Her siteyi tek tek denedim sadece siz de çalıştı. Allah razı olsun.

 • Ramazan Barut

  Ayarlar/Genel/Telefon hakkında/Yazılım bilgileri‘ dedinde bende yazılım bilgileri yok yazılım güncelleme hizmetleri var 2 tane?

  • ideal kaynak

   sizinki hangi telefon ve hangi android sürümü
   o aşamada yapman gereken telefonunun geliştirici seçenklerini açman

 • Emre Ahmet Çeler

  Root script dosyasını yeniler misiniz? 403 Forbidden hatası alıyorum.

  • Administrator

   Linkler sağlam sorunu tam olarak nerede alıyorsunuz?

 • Celilcan17 IGolDProI

  lg mobil driveri kuruyom lg root script i de i ındırcez

  • Administrator

   Tabiki o script ile root yapacaksınız.

 • Mustafa Yılmaz Çakıcı

  işe yaradı teşekkürler

  • ideal kaynak

   Rica ederiz. İşinize yaramasına sevindim.