LG G3

LG G3 Android 5.0 ve 4.4.2 Root Yapma – Resimli Anlatım, LG G3 Telefonlarda Android 5.0 Lollipop Root Yapma, Android 4.4.2 Kitkat Root Yapma Resimli Anlatım. LG G3 Root Yapma, LG G3 D855 Root Yapma, LG G3 D855TR Root Yapma.

Merhaba Değerli İdeal Kaynak Okurları Bu Konumuzda LG G3 Telefonun D855 ve Türkiye sürümü olan D855TR Modellerinin Android 5.0 ve Android 4.4.2 Sürümüne Sahip Telefonlarında Root yapmayı anlatacağız.. Sizin farklı bir model lg telefonunuz varsa ve 4.4.2 yada 5.0 Android sürümüne sahip ise sizde bu yöntemi deneyebilir bir ihtimal başarılı olabilirsiniz.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için, az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzdaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

Gerekli Dosyalar:

LG-Root-Script-v1.3.zip > Download | Alternatif Link
LG Mobile Driver > Download

Şimdi, işlemlerimize geçelim:
Adım 1:
Telefonun Geliştirici Seçeneklerini Açacağız. Bunun için Ayarlar/Genel/Telefon hakkında/Yazılım bilgileri‘ ne gelip Yapım numarasına 5-6 defa üst üste basıyoruz taki Artık bir yöneticisiniz diyene kadar. Geliştirici Seçenekleri Aktif Olunca Açıp USB hata ayıklama açık yapıyoruz.

LG Telefonlarda Android 5.0 Root Yapma

Adım 2:
Yukardaki Gerekli Dosyaları bilgisayarınıza indirin. LG Mobile Driver‘ i bilgisayarınıza kurun. LG-Root-Script-v1.3.zip Aşiv Dosyasını Masaüstüne çıkartın. Çıkardığınız klasördeki “LG Root Script TR.bat” Dosyasını Çift Tıklayarak Açın

LG Telefonlarda Android 5.0 Root Yapma

Adım 3:
Dosyayı açtıktan sonra “Aygıt Bekleniyor” uyarısı gelir sizde geliştirici özelliğini açtığınız telefonunuzu usb’ye usb’yi de telefona bağlıyorsunuz. Bağlayınca “USB hata ayıklamasına izin verilsin mi ?” diye bir ekran gelir sizde hemen herzaman izin ver tikini seçip TAMAM düğmesine basın. Dedikten sonra bi dosya yüklenir ve telefon kapanır kendini download moda alır.

LG G3 Android 5.0 ve 4.4.2 Root Yapma - Resimli Anlatım

Adım 4:
Telefon download moda girince aşağıdaki gibi klavyeden bir tuşa basıyoruz. Bir tuşa bastıktan sonra root işlemi gerçekleşir aşağıdaki 2. resimde olduğu gibi

LG G3 Android 5.0 ve 4.4.2 Root Yapma - Resimli AnlatımLG G3 Android 5.0 ve 4.4.2 Root Yapma - Resimli Anlatım

Adım 5:
İşlemler bitince telefon kendiliğinden açılır. “Cikmak icin Klavyeden 2 Defa E Tusuna Basip ENTER Tusuna Basin….” Uyarısı gelince işlem tamamlanmış demektir sizde klavyeden 2 defa “E” tuşuna basarak çıkabilirsiniz. İşlemler bu kadar sonra telefon açılır ve Superuser uygulaması yüklenir.

NOT 1: Eğer SPECIAL COMMAND : ENTER, LEAVE altında sürekli ################## şeklinde yazıyorsa ve öyle kalıyorsa telefonu kapatıp açıp aynı işlemleri bir daha deneyin eğer gene aynı hatayı alırsanız root işlemi telefonunuz ile uyumlu değildir demektir.

NOT 2: Olurda LG G3 Android 5.0 ve 4.4.2 Root sırasında telefon açılmazsa hep LG Logosunda kalırsa çökmüş demektir bunu eski haline getirmek için: Buradaki Konuda açıklanan şekilde yapabilirsiniz.

Bunlarda işinize yarayabilir :
LG G3 Stock Rom Güncel Yazılım kdz Marshmallow – Lollipop – Kitkat
LG G3 Flash Tool ile Yazılım Yükleme Orjinal Yazılıma Dönme
LG G3 Orijinal Yazılıma Dönme – LGUP ile kdz Yükleme
LG G3 D855 TWRP Recovery Mod Yükleme | Resimli Anlatım

20 YORUMLAR

  1. Ayarlar/Genel/Telefon hakkında/Yazılım bilgileri‘ dedinde bende yazılım bilgileri yok yazılım güncelleme hizmetleri var 2 tane?

    • Aleykum selam Yapım nunarasına üst üste tıkladıktan sonra artık bir geliştiricisiniz der. Geri gelip Ayarlar menüsünde gelişitirici seçenekleri bulabilirsiniz.

    • Antivirüs adb.exe dosyasını engellemiş olabilir. Varsa Antivürüsü duraklatın zip doyasını yeniden çıkarıp deneyin olmazsa rootscript dosyasını yönetici olarak çalıştırın telefon bilgisayara takılı olsun.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin