LG G2

LG G2 Root Yapma Android 5.0 Lollipop Root Yapma, Android 4.4.2 Kitkat Root Yapma Resimli Anlatım. LG G2 Root Yapma, LG G2 D802 Root Yapma, LG G2 D802TR Root Yapma.

Merhaba Değerli İdeal Kaynak Okurları Bu Konumuzda LG G2 Telefonun D802 ve Türkiye sürümü olan D802TR Modellerinin Android 5.0 ve Android 4.4.2 Sürümüne Sahip Telefonlarında LG G2 Root yapmayı anlatacağız.. Sizin farklı bir model lg telefonunuz varsa ve 4.4.2 yada 5.0 Android sürümüne sahip ise sizde bu yöntemi deneyebilir bir ihtimal başarılı olabilirsiniz.

UYARI: Yapacağınız bu işlemlerde telefonun bootloader kısmına müdahale ettiği için az da olsa çökme riski vardır. bu işleme başlamadan önce telefonunuzudaki bilgileri yedeklemeyi (Rehber, Uygulamalar, Dahili Depolama) unutmayın. Bu işlemleri uygularsanız tüm sorumluluğu üstlenmiş olursunuz.

LG G2 Root Yapma

Gerekli Dosyalar:
LG-Root-Script-v1.3.zip > Download
LG Mobile Driver > Download

Adım 1:
Telefonun Geliştirici Seçeneklerini Açacağız. Bunun için Ayarlar/Genel/Telefon hakkında/Yazılım bilgileri‘ ne gelip Yapım numarasına 5-6 defa üst üste basıyoruz taki Artık bir yöneticisiniz diyene kadar. Geliştirici Seçenekleri Aktif Olunca Açıp USB hata ayıklama açık yapıyoruz.

LG Telefonlarda Android 5.0 Root Yapma

Adım 2:
Yukardaki Gerekli Dosyaları bilgisayarınıza indirin. LG Mobile Driver‘ i bilgisayarınıza kurun. LG-Root-Script-v1.3.zip Aşiv Dosyasını Masaüstüne çıkartın. Çıkardığınız klasördeki “LG Root Script TR.bat” Dosyasını Çift Tıklayarak Açın

LG G2 Root Yapma Android 5.0 ve 4.4.2 - Resimli Anlatım

Adım 3:
Dosyayı açtıktan sonra “Aygıt Bekleniyor” uyarısı gelir sizde geliştirici özelliğini açtığınız telefonunuzu usb’ye usb’yi de telefona bağlıyorsunuz. Bağlayınca “USB hata ayıklamasına izin verilsin mi ?” diye bir ekran gelir sizde hemen herzaman izin ver tikini seçip TAMAM düğmesine basın. Dedikten sonra bi dosya yüklenir ve telefon kapanır kendini download moda alır.

LG G2 Root Yapma Android 5.0 ve 4.4.2 - Resimli Anlatım

Adım 4:
Telefon download moda girince aşağıdaki gibi klavyeden bir tuşa basıyoruz. Bir tuşa bastıktan sonra root işlemi gerçekleşir aşağıdaki 2. resimde olduğu gibi

LG G2 Android 5.0 ve 4.4.2 Root Yapma - Resimli AnlatımLG G2 Root Yapma Android 5.0 ve 4.4.2 - Resimli Anlatım

Adım 5:
İşlemler bitince telefon kendiliğinden açılır. “Cikmak icin Klavyeden 2 Defa E Tusuna Basip ENTER Tusuna Basin….” Uyarısı gelince işlem tamamlanmış demektir sizde klavyeden 2 defa “E” tuşuna basarak çıkabilirsiniz. İşlemler bu kadar sonra telefon açılır ve Superuser uygulaması yüklenir.

NOT 1: Eğer SPECIAL COMMAND : ENTER, LEAVE altında sürekli ################## şeklinde yazıyorsa ve öyle kalıyorsa telefonu kapatıp açıp aynı işlemleri bir daha deneyin eğer gene aynı hatayı alırsanız root işlemi telefonunuz ile uyumlu değildir demektir.

NOT 2: Olurda Root sırasında telefon açılmazsa hep LG Logosunda kalırsa çökmüş demektir bunu eski haline getirmek için: Buradaki Konuda açıklanan şekilde yapabilirsiniz.

11 YORUMLAR

    • Lütfen sorununuzu daha açıklayıcı şekilde anlatın. hangi aşamada ne oluyor. örneğin bu işlemler marshmallow da çalışmaz.

  1. LG G2 Telefonumu bilgisayara bağlayınca firmware update ekranı geldi birden bende ne oluyor dedim hemen usb çıkardım telefonu yeniden başlattım ama sonradan bilgisayar telefonu tanımıyor ayrıca çok yavaş şarj olmaya başladı 6 saatte %70 şarj oldu 1 saatte dolan telefon 6 saatte dolmamaya başladı kesin o firmware update yazısı yüzünden oldu güncelleme yapacaktı sanırım ben iptal ettim nasıl düzeltebilirim ?

  2. Adım 3’e kadar tamam; fakat telefondan onay verdikten sonra PC’deki o açtığımız cmd ekranı kapanıyor. Nasıl olacak bu root işi?

    • Aygıt bekleniyor yazısı nın telefonu bekleemsi lazım. Varsa Antivirüsü devre dışı bırakın dosyaları yeniden çıkartıp deneyin. Script’i yönetici olarak çalıltıtmayı deneyin. Olmazsa başka bir bilgisayarda deneyin.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı girin